Chcela by som byť detská psychologička čo mám absolvovať?

Ilnostronumero

Kriste pane! To čo tu niektorí dávate, je už fakt sila! Tak po prvé, čo ja viem na to aby si sa dostala na gymnázium potrebuješ priemer 1,5. Takže to sa asi na gympel nedostaneš. Nehovorím to na 100% ale na takých 70% určite. A vy Nelka123 či ako sa voláš, keď navštevuješ strednú, a chceš ísť na psychológiu, mala by si sa prv naučiť správne vyjadrovať, lebo keď budeš mať pravopis, ako máš teraz, tak sa tam asi nedostaneš... to je všetko...

DominiX

Ak nechceš ísť na gymnázium, ja by som určite uprednostnila pedagogickú školu. Psychológiu sa učíš po celé 4 roky a myslím si, že na vysokú budeš dostatočne pripravená. A ak by ti náhodou ta vysoká nevydala, z tejto strednej sa dá tiež uplatniť či už ako učiteľka v MŠ alebo ako sociálny pracovník, prípadne aj inak, podľa toho, koľko má daná škola odborov, a ktorý z nich si vyberieš. :)

Pata

Citala som ze ste niektori pisali ze nech ide clovek na zdravotnu/pedagogicku. Ja som sla robit prijmacky na HA aj zdravotnu ale kedze je na zdravotnicku skolu velky zaujem deti, je velmi tazke sa tam dostat. Prijmacky tam su v pohode o to sa clovek nemusi bat. Horsie je to stym miestom. Takze vela tam hra par bodov hore dole.

Maloko

Ahojte.Ja som v 8. ročníku a máme si vypísať predbežné prihášky.Chcela by som študovať psychológiu a venovať sa jej,pomáhať ľuďom.Neviem na akú školu ísť.Nechce ísť na gymnázium.Dakujem za odpoved .

JozefínaB84

Zdravím! Tak isto by som chcela byť detskou psychologičkou, ale neviem na akú strednú teraz mám ísť. Stačí, keď napíšete len typ školy. Gymnázium? Alebo? Vopred ďakujem.

Lejlaa

Ahoj. už končím 8 ročník a neviem na akú školu mám ísť, no všade radia že keď sa nevie najlepšie je ísť na gympel.. Bojím sa že to bude pre mňa ťažká škola aj keď učiť sa učím ale to len na veľmi dôležité písomky inak to flákam ... asi budem mať na vysvečko jednu 4 čo naozaj nechcem.. A chcela by som sa spýtať či sa dá na ten gympel dostať aj z tou 4.. Priemer známok mi vychádza na 2,0 tak neviem či ma príjímu ... Môj sen je byť tiež psychologička len sa bojím že ma tam nevezmú :(( A ešte sa chcem spýtať čo sa stane kebyže náhodou niekoho nepríjimu ani na jednu strednú školu, tak čo potom?? Ďakujem

Vysokoškolák

Ja mám dve vysoke školy a je mi to na nič pracujem ako statik..... a mám vystudovanu architekturu a psychologiu

arwenxun

natalia ti dobre poradila, urcite gymnazium a tam budes mat v 3. rocniku na NoS aj psychologiu, ale to len taky strucny zaklad a gymnazium v pohode zvladnes, nie je to tam take hrozne

natalia123

Ahoj mozno buduca psycologicka :) Takze urcite nepocuvaj reci, ze stredna skola nie je dolezita. JE. A velmi!! Ja sama som studovala na hotelovej akademii a vybrala som si VS skolu, ktora nema nic spolocne s ekomomiou, gastronomiu a tom co som sa venovala na strednej skole. Na ustnych pohovoroch sa ma pytali, preco sa nevenujem svojmu odboru, tomu co som studovala poslednych 5 rokov na strednej. Samozrejme, ze ma neprijali. Chvilku som velmi lutovala, ze som si nevybrala gymnazium, lebo by som mala siroky vyber skol. Teraz studujem ekonomiu a ci som si vybrala spravne, to neviem, zistim neskor :)... preto ked sa uz teraz chces stat psychologickou, je super, ze mas svoj ciel uz teraz...urcite si vyber gymnazium, v nasej republike, ho uprednostnuju pred vsetkymi skolami najviac. A urcite gymnazium nie je take tazke, ako sa o nom hovori. Ked natrafis na dobrych uciteloch a dobry pristup, bude sa ti aj velmi pacit a nebudes mat taky problem s prijatim na VS. A este aj ked je na psychologiu taky nepomer prijatych a hlasi sa tam cim dalej tym viac ludi. Tak vela stastia na ceste za svojim snom ;)

Veronika :)

Dobrý den, navštevujem posledný ročnik na ZŠ a už rozmyšlam na aku školu ist ..no velmi ma baví psychologia ..a teray neviem na aku školu ist aby ma zobrali na tu vysoku :)...stačí mi ked budem navštevovat pedagogicku ? ..dakujem