Preco zeny myslia len na peniaze?

Príspevok v téme: Preco zeny myslia len na peniaze?
michal88

Zaujimal by ma vas nazor alebo skor skusenosti,a tyka sa to skor chlapov,ako zien.Pracujem viacmenej v zenskom kolektive,takze mam vela moznosti zistovat a spoznavat,o com zeny premyslaju a hovoria.Vela veci sa snazim tolerovat,ale jednu vec nechapem:Preco stale myslia len na peniaze a hovoria o tom,kto je ako bohaty a kto kolko ma,a preco stale chodia len po obchodoch a nakupuju stale nove a nove oblecenie a na zaklade tychto shoping vyletov potom posudzuju druhych,ako sa obliekaju.Preco muzov posudzuju nie podla ich vlastnosti,ale podla vysky ich zarobku a spolocenskeho postavenia.Mozno je to len v mojom okoli,ale mam pocit,aj na zaklade medii,ze je to velmi rozsirena vlastnost.Som z toho znechuteny,lebo takto sa vsetky hodnoty stracaju v jedinej-materialnej.

slada

A este som zabudla dodat ze sice si moze obliect akokolvek drahe a znackove oblecenie, vyzera ako sedliacka, lebo nema vkus. Aj byt si zariadila v takom style ako kolotocarka :-/

realita

Nenakupujem zbytocnosti a nepreberam s kolegynami vychovu deti, nove handry ani varenie veceri. Nepotrebujem vela kozmetiky ani zaplavu kabeliek. Ale preboha: chlap, co zarobi mizernych 15000sk (pozor nie eur), sa cuduje tomu, ze je to malo? Ved si zrataj vydavky na beznu domacnost! A ked bude zena na materskej, co este mozu byt zeny rady, ze vobec dostavaju porodne a matersku, lebo to je obrovsky luxus, ktory inde vo svete nenajdes, to chces ako tu zenu s dietatom uzivit? Z toho, ze si rodinne zalozeny, sa nenaje ani decko ani zena. Vies, kolko stoji krabica mlieka pre dieta? 500 SK, 460sk ak mas stastie na akciu. Vydel si svoj prijem tymto cislom a potom sa cuduj, ze zeny myslia na peniaze.
Nie je to o luxuse, je to o preziti!

slada

Moja znama prisla z Dolneho Kubina z "chatrce" z chudobnej rodiny studovat do Ba. Tu si ulovila chlapika multimilionara, nevyzera moc dobre, taky Dany de Vito, ale dobry chalan. Teraz spolu ziju v byte za 6 mil. tvari sa ze aka je ona bohata, nosi najdrahsie handry, vyhodili ju z vysokej skoly, lebo ved na co bude ona studovat, hanbi sa za svoju rodinu. Uplne zabudla odkial pochadza a svojho muza vyuziva ako sa len da, obcas ho aj dobre prefacka. Ked som zistila aka je, prestala som sa s nou stykat. Stale mi tvrdila ze ako jej spoluziacky a profesorky zavidia, aj sestry ze jej zavidia a preto nema kamosky. Velakrat hovorila o sebe v superlativoch ze aka je ona pekna, mudra, ze aj ludia jej to stale hovoria.. Je to primitivna chudera na n-tu.

gevenducha

Michal, kazda zena by takeho chcela, ale ako vidis a citas, realita je uplne ina a skoro ziadna takeho nema.
Ja som si sebestacna, viem si na seba zarobit, nepotrebujem sa spoliehat na manzela, kupim si co chcem (ale shopping v rozumnej miere lebo lozenie po obchodoch moc nemusim), lenze tiez ocakavam ze chlap bude aspon tak schopny ako ja :)))
Nepoznam chlapa co rad nakupuje, tak zeny nakupuju vacsinou aj im a oni su len radi - nemusia do obchodu a zenska sa na nakupoch vyburi, xixi.

slada

Je to o tom ze som ho neskutocne milovala takeho aky bol, bol velmi sikovny a bystry, vedela som ze si po vyske najde perfektnu, dobre platenu robotu, presne tak sa stalo. Aj keby nie, neopustila by som ho..

michal88

Konecne sa zapojili do diskusie aj muzi.Zial,vidim,ze vplyv medii a relacii typu Smotanka,kde sa preferuju dobre zarabajuce a pekne vyzerajuce celebrity,ma velky vplyv na myslenie niektorych zien,ktore hladaju ideal muza-slusneho,rodinne zalozeneho,pekneho a navyse bohateho.Neviem,do akej miery toto vymyvanie mozgov zasiahlo podstatnu cast zien na SLovensku,verim,ze nie vsetky,lebo taketo predstavy nemaju daleko od ruskych rozpravok o Nastenke a jej princovi a inych romanticky zobrazenych obrazov,ktore su odrezane od reality a este viac od zdraveho rozumu.

gevenducha

Prispevok bol pre sladu.
Krisha, suhlasim.
Nechcem aby to vyzeralo tak ze kazda zena je taka, pisala som to vo vseobecnosti a skusenosti, postrehov z okolia. Cest vynimkam.

xyz

zeny chcu preto aj muzov,co vedia zarobit,pretoze muzi zase cakaju, ze zena porodi dieta a bude sa on doma starat a ked chlap nedokaze zarobit, tak sa zena nema potom z coho o to dieta postarat a tak vznikaju len hadky kvoli peniazom a to je realita

kia32

Ja som presne na tom tak.manžel nás nevie uživiť a máme ako na zlosť dvojičky...Ale ani v jednej sekunde nemám pocit,že je to jeho chyba,taká je spoločnosť a na Slovensku je to tak.Myslím,že mám rovnakú zodpovednosť za rodinu a naše dlhy ako on.Veď nežijeme v patriarcháte...A súhlasím s gevenduchou,že väčšina žien sú slepice a ešte si myslím,že kto má trochu vyššie IQ než hojdací koník,tak sere na to čo má druhý na sebe.Ja svojho chlapa po obchodoch nikdy neťahám,lebo viem,že to nemá rád a popravde nepoznám veľa chlapov čo radi nakupujú...Mám kamošku čo chlapa nechá pri stánku so žrádlom a ona medzi tým obehá butiky

sissssa

neznasam ked sa zovseobecnuje a tie hatlaniny okolo shopingovania su neprvadive, ak tu niekto tvrdi ze kazda zena je "posadnuta". Ja handry, kremiky a vonavky nepotrenujem kupovat ako teple rozky ale staram sa o seba. Zenske tliachanie o susedkinych vlasoch a pod ma tiez nezaujimaju. Aj mojmu priatelovi som povedala ze som rada ze nie som muz lebo z pomedzi tolkych sliepok by som si tayko nasla partnerku. A co sa tyka zien a penazi od muza, tak je v nas zakodovana ista vec suvisiaca s materstvom. Zena potrebuje ochranu pre seba a svoje potomstvo. Kedysis stacila viac menej sila jej partnera, ktory odohnal mamuta alebo jej siel nieco ulovit aby mali co jest. Teraz potrebuje muza ktory ma peniaze aby jej doniesol nieco z obchodu. No nechcem tym povedat ze zena ma zostat zavisla od muza a jeho financneho zdroju, lebo tym straca moju hodnotu, kedze sa jej muzovi moze nieco stat a potom seba a svoje deti len tazko zabezpeci, vsakze...