Meditacia - skusenosti

Ulna

Dobrý deň, tiež by som sa chcela spýtať na podobnú otázku. Ocenila by som konkrétny názov knihy s návodom na meditáciu, poprípade rady a skúsenosti ako ste začínali vy :) Ďakujem

MS!

P. Jozef Mária Verlinde vo svojom svedectve o tom, ako sa dostal do osídel jogy a okultizmu, odhaľuje mnohé klamstvá, ktoré ho k tomu priviedli. Na prvom stretnutí o transcendentálnej meditácii počul uistenie: "Technika, ktorú vám ponúkame, nemá nič spoločné s náboženstvom. Umožňuje iba dosiahnuť hlbšie stavy vedomia, ktoré podporujú náboženskú skúsenosť charakteristickú pre kresťanstvo. Mohlo by sa zdať, že stav vedomia, ktorý podporuje náboženskú skúsenosť, nie je zlý! Jeho následná iniciácia však prebehla podľa obradov zvaných puja, počas ktorej iniciátor vovádzajúci nováčika do tajov meditácie, prináša v mene kandidáta obety bôžikom a povzbudzuje ho, aby celé svoje bytie podriadil "božskej" sile. Páter Verlinde hovorí: "Iniciátor obrad uvádza a pomocou bystrého rečníckeho umenia bagatelizuje jeho význam... akoby chcel povedať, že je to iba folklór, zatiaľ čo puja je v skutočnosti podstatný prvok iniciácie. Takto sa človek nevedomky odovzdáva do moci neexistujúcich bôžikov, čím zlým duchom umožňuje vstúpiť do svojej duše.

Páter sa o rôznych východných duchovných praktikách vyjadruje nasledovne: Rôzne duchovné cvičenia (joga, transcendentálna meditácia, akupunktúra, akupresúra, východné bojové umenia vytvorené v kláštoroch ako postupné kroky vedúce k ovládnutiu duchovnej "energie") majú za cieľ otvoriť ľudskú dušu na pôsobenie zlých duchov. Verlinde, ktorý niekoľko rokov prežil s jogínskymi majstrami, videl, ako títo ľudia reagujú na postoje Európanov, ktorí jogu praktizujú pre relax, zlepšenie zdravotného stavu, koncentrácie a pod. JOGÍNI SA Z TOHO SMIALI: "Praktizujete posvätné techniky s nádejou, že získate vedľajšie efekty, ktoré sú pre nás úplne nepodstatné, a vôbec si neuvedomujete hlboké zmeny, aké tieto techniky spôsobujú vo vašom vnútri!... Vaša nevedomosť alebo nezáujem však nič nemenia na tom, že tieto posvätné techniky pôsobia na vás zhodne s cieľom, pre ktorý boli vytvorené." Je jedno, či praktizuješ akupunktúru alebo sed v pozícii lotosového kvetu len pre zábavu alebo preto, aby si si otvoril čakry - čakry sa otvoria tak či tak a zlí duchovia získajú slobodný prístup k tvojmu srdcu.

Páter Verlinde poukazuje na fakt, že ľudia blízki guruovi, čiže tí, čo najlepšie poznali pravidlá jogy a najdôslednejšie ju praktizovali, boli veľmi často chorí. Je paradoxné, že na Západe sa joga propaguje ako metóda na zlepšenie zdravotného stavu, a na Východe volajú majstri jogy k svojim žiakom najlepších lekárov klasickej (nie "alternatívnej" ani "prírodnej") medicíny! Diagnóza lekárov znela dosť deprimujúca: predčasné starnutie.

Verlinde J. M.: Zakázané ovocie, 1999

minor51

01zuzka01 : teraz pozerám jeden dokument o meditácii a hovoria tam že ked začne do teba prúdiť kozmická energia tak môžeš cítiť na hocijakej časti na tele bud svrbenie alebo bolesť,ale že na to netreba brať žiadne lieky no treba len dalej meditovať :)
odkaz na dokument - www.youtube.com
o tých bolestiach sa hovorí v cca 17 minúte

01zuzka01

dobry den..neviem ci si to este niekto precita ale dufam ze ano pretoze potrebujem poradit....ked ja zacinam svoju meditaciu a ked sa dostavam do "tranzu" tak mi je strasne do placu a neviem preco...trva to takych 30 sek. potom ma zacne strasne boliet nos a medzi ocami a nemozem to ovladat. Dufam ze sa niekto este najde a odpovie mi na moju otazku ze preco a co vlastne sa v tej chvili so mnou deje. Vopred velmi pekne dakujem

meditacia

vhodne je urobit si z meditacie trvaly navyk, denne aspon hodinku. Po case ti to uz bude chybat. Ochrana aury sa robi rano ked si este v posteli, pred tym nez ides medzi ludi.
lilith mrtvy-anjel asi je to fuk ako sa to vola.

anjelik14

dakujem velmi pekne :). Pisala si ze ochrana aury sa ma robit denne, meditacia staci napriklad kazdy druhy de?
A ta ochrana aury, kedy ju mam vlastne robit?....