-> Antikoncepcia <-

evik

v dnesnej dobe 16 rocne dievcata uz ziju sex. aktivne. ak by si si zaobstarala HAK, preco by sa to tvoji rodicia mali dozvediet? ale medzi nami-asi je to nejaky divny vztah s rodicmi-to sa im nemozes zdoverit a normalne sa s nimi porozpravat?

Adulik

to evik: Mam 16 rokov.
to syma: Moji rodicia si nemozu zvyknut na to, ze mam priatela, aj ked ho mam uz dost dlho (vyse roka a pol...).

evik

please, Adulik, kolko mas rokov? ja len kvoli tomu strachu z rodicov...preboha, ved uzivanie antikoncepcie, ak uz zijes sexualne, je len pozitivne! vzdy lepsie, ako nechcene tehotenstvo! u gynekologa ti len zoberu trocha krvi zo zily, ak bude vsetko o.k., predpicu ti HAK a budes mat kludnu dusicku. preco z toho robis taky horor?

syma

neviem aki su tvoji rodicia, ale ja snazim svoje deti vychovat tak, aby sme problemy rozobrali a nasli spolocne riesenie, ja len dufam, ze to mojej dcere vydrzi aspon do puberty a o takychto veciach sa spolu poradime
ale ak su tvoji rodicia ineho nazoru, tak skoda
na gynekologicke vysetrenie, chod, nie je to nic zle, mozes tam ist aj sama a pisalo sa o tom v teme gynekologia tam najdes co vediet potrebujes

Adulik

to syma: Rada by som, ale ja sa tam strasne bojim ist... Neviem, co ma tam caka, co mi bude robit a... Je toho vela. A stale neviem, ci maju moznost dozvediet sa moji rodicia, ze to uzivam (samozrejme nie odomna). Vies, kto ich bude pocuvat :( Ach jaj

syma

andulik ale dufam, ze na gynekologicku prehliadku raz aj pojdes, a antikoncepciu si das predpisat, nie ze budes do 18tky vsetky "nehody" riesit postinorom OK???