-> Antikoncepcia <-

zuzana

andulik nechcelo sa mi citat vsetky prispevky, ale ku gynekológovi nemusis ist s rodicmi a lekar nemoze informovat tvojich rodicov o tom, ze k nemu chodis a ani, ze ti predpisal antikoncepciu. Bolo by dobre sa ale s niekym poradit a vybrat si dobreho ganekologa. Ked sa uz nemozes porozpravat s rodicmi, tak ak ma tvoja kamaratka nejakeho dobreho doktora, alebo ak ma nejaka tvoja kamoska trosku viac pristupnejsiu maminu ako je ta tvoja nerobi ti problem sa s nou porozpravat, tak sa opytaj... Ja som mala a aj ma podobny prolem s rodicmi, teda s maminou... mam 23 a nemozem doma ani len povedat, ze mam frajera, a neviem co by sa dialo, keby vedela, ze nie som panna... ak sa mas s kym poradit o vybere doktora tak sa porat, ja som bola na vsetko sama a trvalo mi roky kym som si nasla dobreho gynekológa, mohla som si vela trapenia usetrit... ale v ziadnom pripade nemoze lekar infomovat tvojich rodicov... mas 16 a podla zakona mozes byt sexualne aktivna... len nezabudaj na antikoncepciu, ci uz kondom a ci uz neskor tu hormonalnu... papa a drz sa... postinorom, treba brat len v akutnych pripadoch, tiez by to malo byt pod dohladom lekara... rozhaze to cely hormonalny system, tak sa netreba nan stale spoliehat...

peta563

neviem ci je to pre teba este aktualne, ale postinor stoji okolo 450 korun a dostanes ho aj bez predpisu, su to dve tabletky

syma

budem na to pamatat Anduli, ja som mala doma super rodinne zazemie, ked som si nasla chlapca, s ktorym som chodila 2 roky, maminu som poziadala o doverny rozhovor a isla so mnou na prehliadku a predpisat antikoncepciu, zial vysoke skoly nas rozdelili on isiel studovat do danska, ale je to dobry zaklad aby som sa zachovala aj ja tak, ked bude mat moja zabka 16 rokov

Adulik

to syma: Reakcia z temy gynekologia: Ked bude mat tvoja dcera 16 a zacne s niekym chodit, nezakazuj jej to, lebo ak ho ma rada, mozes jej len ublizit. A ak ha rada nema, pride na to po chvili sama. A ver mi, ze tieto problemy by som radsej riesila s rodicmi, ako s niekym cudzim na internete :( Ale aj tak vam vsetkym velmi dakujem! :)

Nikola0407

Adulik, áno s antikoncepciou, čiže klasické tabletky, ktoré berieš každý deň a máš ich predpísané lekárom. Nepoužívaj postinor ako náhradu za HAK. Ja ti len chcem dobre.

Adulik

to all: Baby, dakujem vam :)

to evik: Nemozem za to, aki su moji rodicia. Snazia sa mo dobre vychovat a aj sa im to dari, ale su veci, ktore by vediet nemuseli (nemam chut s nimi taketo veci rozoberat :) ).

to nikola0407: Radsej sex s antokincepciou... Suhlasim s Tebou :)

Nikola0407

Ak máš 16, rodičia sa o ničom nedozvedia. Ak je to doktor, ktorého rodičia poznajú, tak ho zmeň. Ja som bola v 17-ich. Bola som tam s priateľom a rodičia sa nič nedozvedeli. Teda od doktora, lebo ja som im to po nejakom kratučkom čase povedala sama. Ale ja mám super rodičov, ktorí boli asi tej mienky, že radšej sex s antikoncepciou ako bez nej a potom problémy.
Ak by si chcela totiž užívať postinor často, vieš ako by si si dobabrala organizmus? To nie je len taká obyčajná tabletka, ako HAK. Nie len tak zo srandy dokáže pomôcť tak rýchlo a účinne. Je nadopovaná obrovským množstvom hormónov. Dokonca som niekde počula, že sa neodporúča brať to v určitých dosť dlhých inervaloch. Pošaháš si menštruáciu, pečeň, organizmus...zdravie, ak to budeš brať často.
Prosím ťa, ak si sa už v takomto veku rozhodla sexuálne žiť, choď k doktorovi a daj si predpísať HAK. Rodičia sa na 100% nič nedozvedia.