padajuce vlasy

jollie

v poslednom case mi dost padali vlasy, padali mi vsade - na podlahu,na stol,na noviny,na klavesnicu,do knih ktore som citala,do vane,do umyvadla,ktore sa upchalo a davam tam teraz sietku,zbierala som ich vsade dennodenne,aj ked si hrabnem do vlasov minimalne 1,2 vlasy mi zostanu v ruke,ze vraj v mnozstve do 100 vypadnutych vlasov denne je to v norme, kupila som si Reghaar vodicku, padaju stale, no menej,trvale si nedavam uz peknych par rokov, akurat si ich asi 3x do roka farbim zmyvatelnym samponom,obcas mam aj lupiny,
bola som pred 2 rokmi na vysetreni kvoli stitnej zlaze, dr mi zobral krv,hormony boli vraj v norme, ale na USG zistil,ze je tam zapal, chcel robit punkciu, ale ja som odmietla,nic mi nepredpisal,len aby som pouzivala sol do jedla,mam prist zas na kontrolu,poviem mu to o vlasoch, citala som,ze kvoli zlej cinnosti stitnej zlazy (ja mam znizenu cinnost s.zlazy)mozu padat vlasy ale nemusi to byt z tohto dovodu

silence

S tymto problemom sa pasujem aj ja...mam o polovicu menej vlasov ako kedysi a velmi mi zjemneli...a padaju nadalej. Je pravda, ze ich som ich aj dost zanedbavala, nikdy som nepouzivala ziadne masky na vlasy, melirovala som ich cca kazde 3 mesiace, lak, tupirovanie, gel, fenovanie...ale obmedzujem to uz cca rok, okrem toho meliru a i tak sa to zhorsuje.Navyse som aj neporiadna v brani liekov, cize i ked som zacala brat zinok, nedobrala som ho. Je to vsak uz dost vazne, uz som z toho nestastna. Tak som si naordinovala liecbu. Sice som len na jej zaciatku, ale rada sa podelim: hlavne obmedzujem zataz vlasov - snazim sa nefenovat, nepouzivat tuzidla, lebo vysusuju vlasy. Zacala som brat REVALID 2x denne, vtieram si do vlasov vlasovy aktivator REGHAAR, tak 3x do tyzdna oplachujem vlasy zihlavovou vodou, pijem zihlavovy caj, a po kazdom umyti vtieram do pokozky DIXI_ARVIT vlasove tonikum s panthenolom. Ked uz toto nepomoze, tak uz neviem co.

pišta

Vyzerá to celkom jednoduché i keď v praxi až tak nemusí byť.
Inak si myslím, že všetky prípravky, ktoré pomáhajú (dočasne), pomáhajú preto, že priamo vyživujú kožu, podkožné vrstvy, priamo vlasy a rozhýbu aj metabolizmus. Ale chyba sa deje na vzdialenejších miestach.
No, napísal som toho kus viac. Len dúfam, že sa vám nejaké informácie z tohto príspevku zídu : )

pišta

A aby to nebol také jednoduché, ešte sa do toho pletie sústava drobných krvných a lymfatických cievok, ktoré jednak roznášajú výživu ale aj odnášajú splodiny metabolizmu preč. Ak teda všetko funguje ok.
Ak sa napr. nehýbeme, alebo jeme celé dni denaturovanú potravu, tak sa v tých cievkach veľmi nemá aká výživa objaviť.
Dnes som stretol asi 65-ročnú ženu. Vlasy husté ako mladica. Celý život robí v záhrade, v predklone. Náhoda? Možno ani nie, i keď nemôžem všetci v predklone robiť za počítačmi, sedieť v aute či pozerať telku.
(Len tak si mimochodom myslím, bez toho, že by som tú susedu bližšie poznal, má ok hormonálnu sústavu, lebo bez toho vlasy tiež nie sú tým, čo by sme si priali)
Ale môžeme jesť kvalitné bielkoviny, veľa zeleniny a ovocia, športovať. Primerane. Inak je tu opäť – prekyslenie.

pišta

Nadbytok – často kyslých zložiek zo stravy, v popredí s nadbytkom príjmu živočíšnych bielkovín. Ph ide viac či menej smerom ku kyslým hodnotám. Organizmus robí (okrem iného) „skládky“ kyslého odpadu. Aby to pre nás nedopadlo až tak katastrofálne, tak ich ukladá tam kde : až tak neškodia a kde je vačšia šanca, ak „bude vhodná chvíľa“ ich vylúčiť z tela von. Na toto sa výborné hodí pokožka, no aj na hlave.
Keď je splodín veľa, oslabuje sa podkožná vrstva, bunky v nej odumierajú, resp,. sa nevládzu regenerovať a vlasové lôžko sa smutno-neveselo oslabuje a vlas odchádza...

pišta

Ahojte :)
Ak vypadne vlas(y) tak sa mu v tele zrejme nedarí. Keď sa vlasu nedarí, nedarí sa celkom ani pokožke ani celkovému metabolizmu.
Vlastne, aby som sa nezamotal, vlasy sú už na konci nejakého deficitu či nadbytku.
Deficit : spravidla kreatín, v podstate bielkovina, hlavná zložka vlasov. Nie náhodou sa vypadávanie vlasov objavuje po (nadmernom) chudnutí, keď okrem iného môžu organizmu chýbať bielkoviny. Ďalej to môžu byť chýbajúce minerály, ktoré prispievajú k pevnému lôžku – bol tu spomínaný zinok, ku tomu treba prirátať síru (nájdete ju napr. v brokolici, v keli (a potom to nemusí byť s vlasmi v keli :). Okrem toho mikroelement – meď. Možno prirovnanie nádherné vlasy s odleskom medi nie sú nakoniec náhodné.

kiwemai

revalid je o nicom...aspon podla mna...brala som, trosku sa mi zdalo, ze to nieco ma do seba...ale nie...potom o5 padalo dalej...

kiwemai

ahojte...takze to trapi viacerych ludi...u nas v triede mam najvacsi nabeh na plesinu ja...uz taku malu mam a zvacsuje sa to...ostatnym padaju v norme...a mne az az...az sa dakedy hanbim, preco prave ja musim chodit s takou hlavou...aspon lupin sa uz pomalicky zbavujem, ale este vzdy nejake mam...:(

crazynka:)

Ahojte, po lete mi zacali nejako moc padat vlasy. Neviete poradit nejake dobre vitaminy alebo tabletky? Dakujem:)