Vaginalny herpes..zas a znova...

Príspevok v téme: Vaginalny herpes..zas a znova...
efx

Ahojte...Moj problem spociva v tom, ze v poslednej dobe mam vaginalny herpes uz 2hy krat za mesiac...partnera nemenim a pokial viem, ani on nechodi kade-tade....mavame sex bez ochrany, vlastne ked som herpes dostala 1x, na 100 percent od neho, pretoze predtym som ho nikdy nemala...chcem sa opytat...je mozne, ze sa moze objavit aj bez toho aby som mala sex?napr. kvoli nejakemu jedlu a pod? pretoze ked som ho nedavno opat dostala , tak tomu predchadzala mesacna sexualna abstinencia....co mam robit...

01sashenka01

Mám presne ten istý problém ako ty, herpes som dostala od svojho priateľa s ktorým som už 3 roky, stále častejšie sa mi vracia späť, aj keď nemáme pohl. styk... Vyskúšala som už všeličo, ale nič nezaberá, ani selén + zinok, som z toho zúfala, strašne sa ho chcem zbaviť ale neviem ako...

RNG

herpes "neprichadza a odchadza", ten stale zostava v tele. Len pri oslabeni imunity(prechladnutie, infekcie, zvyseny stres atd.) sa prejavi.
Jedine, ako sa da proti nemu bojovat je zvysit si viralnu imunitu.
Na to tu bolo plno clankov pod roznymi viralnymi temami(herpes,opar,condylomy, hpv,epstein Barr virus, mononukleoza atd.)
Minimum, co kazdemu odporucam(lebo kiazdy mame v tele niekolko virusov minimalne stale) je brat zinok, selen a obcas aj probiotika, hlavne tie, co obsahuju Lactobacilus Bulgaricus, lebo na nom bolo dokazane, ze zvysuje viralnu imunitu.