Vaginalny herpes..zas a znova...

Príspevok v téme: Vaginalny herpes..zas a znova...
efx

Ahojte...Moj problem spociva v tom, ze v poslednej dobe mam vaginalny herpes uz 2hy krat za mesiac...partnera nemenim a pokial viem, ani on nechodi kade-tade....mavame sex bez ochrany, vlastne ked som herpes dostala 1x, na 100 percent od neho, pretoze predtym som ho nikdy nemala...chcem sa opytat...je mozne, ze sa moze objavit aj bez toho aby som mala sex?napr. kvoli nejakemu jedlu a pod? pretoze ked som ho nedavno opat dostala , tak tomu predchadzala mesacna sexualna abstinencia....co mam robit...

RNG

synteticke patentovane antiviralne lieky maju plno skodlivych postrannych ucinkov. Preto ich lekari nechcu predpisovat, pokial sa nejedna o akutny pripad.
Kompletny list mozete najst na google.com, ked udate klucove slova "antiviral drugs", "Wikipedia"
Ja osobne davam prednost prirodnym antiviralnym, ktore sa predavaju ako neskodne potravinove doplnky
-odkaz odstránený-

Alexandra169

Pridavam este pripad mojej znamej, tiez ma vaginalny herpes, teda uz nema, lebo ked ho dostala 1x dostala taku brutalnu davku lieku ako ja, teda 5x denne a potom pocas celeho roka brala udrziavaciu davku lieku 1tbl.denne a NIC! Je uplne cista!
Problem je v tom, ze mne moja kozna, z nepochopitelnych pricin, nechcela takto dlhodobo predpisovat nemenovany liek. Vraj kvoli poistovni, no moja znama taky problem nemala a ma rovnaku poistovnu. Tak mam smolu na doktorov a vraj ta moja je velmi dobra a bola vybavena poznamosti.

Dufam, ze som trosicku pomohla.
Budem rada, ak niekto napise svoju reakciu. Rada sa dozviem nove riesenia nasho "problemu".

Tak papa

Alexandra169

Ahojte \"kolegovia\" :)
S vaginalnym herpesom bojujem uz 2roky. Nakazil ma byvaly partner, kt. asi tiez o tom nevie, ze je nositel.
V kazdom z nas drieme herpes, no nie u kazdeho sa prejavi a ak, tak na inom mieste: usta, ruky, nohy,...no vaginalny len pohlavym stykom. Smola:(
Samozrejme, ze na to ci sa prejavi vplyva mnoho faktorov, napr. obranyschopnost organizmu, stres....
U mna sa objavuje nepravidelne, vacsinou pred menstruaciou ako male zacervenane miesto, kt. neskor svrbi, stipe, potom sa zacne vyduvat, praskne a vyteka z neho cira tekutina, hnis? Ked praskne je to neskutocna bolest. Neprajem nikomu.
Ja uz citim kedy sa objavi, tak hned s koznou nasadime lieky, 5xdenne jedna tableta, postupne znizovat davku. Vyberiem 2balenia=50tbl. Som v pohode 3-4-5tyzdnov a potom.....ZASE:((((
Imuno-alergologicka mi nasadila imunologicku liecbu, o kt. sama neveri, ze zaberie (podla mojho skromneho nazoru).
A toto je moj nekonecny kolotoc a napchavanie tabletkami
Chvala Bohu, ze mam uzasneho priatela, kt.mi je obrovskou oporou a aj ked on to nastastie nedostal, preziva to so mnou a neskutocne ma miluje:)

p.s. ak mas vaginalny herpes, citis svrbenie alebo je uz horsie prejaveny na pokozke, zn. to absolutnu sexualnu zdrzanlivost, kym nie si cisty(a)

DEREKA

Prvykrat som to dostala asi pred dvoma mesiacmi, nikdy som podobne problemy nemala a dostala som to od mojho irskeho priatela, mali sme to obaja naraz dokonca to zacalo u oboch v ten isty den. On tvrdi ze to tiez nikdy nemal takze jeden z nas musel byt prenasac a ani si to neuvedomil. Moze to byt tak? Moze sa herpes prejavit az po nejakom case? A ak ho dostanem druhykrat je potrebne ist znova k doktorovi alebo mozem sa liecit doma? teraz su priznaky slabsie ovela, prvykrat som mala 39 teploty a ledva som zila, irsky lekar mi na to dal Zovirax tabletky pomohli a poradil mi robit si kupel so slanou vodou.

otazka

chcem sa spytat,ze ak moja kamaratka ma genitalny herpes a casto u mna prespava a pouziva moje uteraky mozem sa od nej nakazit?pytala som sa na to svojho gynekologa a ten mi povedal,ze sa to prenasa len pohlavnym stykom,ale ako vidim,tu sa tie nazory lisia....dostal to niekto z vas inym sposobom nez pohlavnym stykom?

Peto T

Na herpes (aj ústny, aj genitálny) pomáha užívať vitamín C; úplne najmenšia dávka, ktorá má aký-taký účinok, je 5x500mg denne. Čím vyššie dávky (napríklad aj 4000mg každé 2 hodiny), tým sú účinnejšie, až po hranicu hnačky.

Užívať je najlepšie s jedlom, a treba veľa piť. Vyhýbame sa prípravkom s umelými sladidlami, farbivami a príchuťami.

Toto je formálne len "experimentálna" liečba. Vysoké dávky vitamínu C sú nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi a deficite G6PD.

Okrem toho je dobré brať zinok, selén, B-komplex (najlepšie prírodný, napr. pangamín).

Dlhodobé užívanie aspoň 1000mg vitamínu C denne posilňuje imunitu a môže zabrániť opakovaniu herpesu, alebo ho značne zmierniť. Mne pomohli každodenné dávky 4000mg.

Viac info: Rýchlokurz tolerančnej liečby, Herpes, Vedľajšie účinky. rizikaockovania.sk

ajenka

Ahojte, na vagine sa mi objavil herpes (po prvykrat) a ja idem zosaliet. Moj gynekolog ma volny termin az o dva tyzdne. Zatial to liecim na prirodnej baze (potieram ho cannadentom urcenym na opary) a pomaly sa to zlepsuje. Trpim inym autoimunnym ochorenim a moja imunita \\\\\\\\\\\\\\\"si chodi na pravidelne dovolenky\\\\\\\\\\\\\\\". Mozno je to varovanie, aby som s tym zacala nieco robit. Uzivate pravidelne nejake lieky, ked sa herpes objavi? Alebo ho jednoducho pretrpite? Bojim sa, ci cakat dva tyzdne na svojho lekara nie je pridlho ... ci sa nema zacat co najskor nejaka liecba.