abnormálne krvácanie

Príspevok v téme: abnormálne krvácanie
palmaria

Mám 47 rokov a asi sa nevyhnutne blíži menopauza. Už 10 dní mám silné krvácanie, v piatok som bola u svojho gyn., dal mi injekciu, ale ešte sa to zosilnilo. Dnes mi povedal, že treba urobiť kyretáž, aby som si vybavila predoperačné vyšetrenia. Tie sa dajú stihnúť za týždeň, v najlepšom prípade môžem v piatok ísť do nemocnice na zákrok, ak dovtedy nevykrvácam. Je to normálny postup? Vložky mením skoro každú hodinu, sadám si na toaletu a vytekajú zo mňa kusy zrazenej krvi. Nepreháňam, ak poviem, že som za tých 10 dní stratila do 2 litrov. Najhoršie je to navečer. V zrkadle sa vidím ako bledulienka bledá... Toľko som ako dobrovoľný darca krvi dávala v priebehu 2,5 roka. Nikto z lekárov, s ktorými som dnes prišla do kontaktu, mi nepovedal, aby som nemala obavy a že to je zvládnuteľné. Akoby nepočúvali, čo som povedala. Som hysterická? Prosím, ak je na fóre lekár alebo niekto s podobnými skúsenosťami, mohol by ma ukľudniť? Ďakujem pekne.

**

Ahoj palmaria
ani nevieš ako som rada, že už sa zotavuješ, naozaj som na teba dosť myslela a obdivujem ťa ako si to vydržala. tak teraz pekne naber sily. prajem skoré zotavenie a ľahký návrat do práce:) hlavne veľa zdravia

syma

po prečítaní tvojho príspevku ma dosť zarazilo, že lekár to najprv neechal na injekciách a neodporučil kyret. hneď
ale čítam, že už je dobre :)

tak sa drž, a naber silu, hlavne veľa železa, ríbezľový džúsik, ....
držím pästičky

palmaria

Tak som zasa tu a dúfam, že už môžem byť pokojná. V stredu ráno som išla s svojmu gyn. a trvala som na tom, aby niečo urobil. Tak ma hneď prijali do nemocnice, aj bez predoperačných výsledkov a ešte v ten deň mi urobili kyret. Konečne som prestala krvácať, už sa len dočiťujem. ešte sa síce cítim strocu slabá, ale už som doma na PN-ke. Ešte raz Vám všetkým ďakujem za podporu a dúfam, že keď niekedy znovu zablúdim na tieto stránky, budem môcť poradiť a pomôcť takému bezradnému stvoreniu, ako som bola ja.
P.S. Transfúziu som chvalabohu nepotrebovala, môj oragnizmus bol schopný "dorábať" novú krv. Ale som rada, že som vďaka Vám nečakala až do toho okamihu, keby to bolo naozaj nevyhnutné. Takto sa aspoň skôr pozbieram fyzicky.

palmaria

Tak som zasa tu a dúfam, že už môžem byť pokojná. V stredu ráno som išla s svojmu gyn. a trvala som na tom, aby niečo urobil. Tak ma hneď prijali do nemocnice, aj bez predoperačných výsledkov a ešte v ten deň mi urobili kyret. Konečne som prestala krvácať, už sa len dočiťujem. ešte sa síce cítim strocu slabá, ale už som doma na PN-ke. Ešte raz Vám všetkým ďakujem za podporu a dúfam, že keď niekedy znovu zablúdim na tieto stránky, budem môcť poradiť a pomôcť takému bezradnému stvoreniu, ako som bola ja.
P.S. Transfúziu som chvalabohu nepotrebovala, môj oragnizmus bol schopný "dorábať" novú krv. Ale som rada, že som vďaka Vám nečakala až do toho okamihu, keby to bolo naozaj nevyhnutné. Takto sa aspoň skôr pozbieram fyzicky.

palmaria

Ďakujem všetkým priateľom za povzbudenie aj rady. Zdajú sa mi logické. Len postup môjho lekára mi je nezrozumiteľný... Zajtra ráno pôjdem k nemu s manželom a budem trvať na "doplnení" krvi. Ak to dobre dopadne, znovu sa ohlásim.

**

Ma sa dat INFUZIA na stiahnutie maternice, aby prestalo krvacanie a ked neprestane tak behom jedneho dna nasleduje kyretaz a transfuzia...

**

ja som skopírovala celý tvoj príspevok a pod tvojim nickom som ho dala na www.lady.sk do poradne-zdravie ženy pod tým istým názvom ako si to sem dala. už ti tam aj odpísali, tak teda si môžeš aj tam prečítať pár názorov. držím palce