abnormálne krvácanie

Príspevok v téme: abnormálne krvácanie
palmaria

Mám 47 rokov a asi sa nevyhnutne blíži menopauza. Už 10 dní mám silné krvácanie, v piatok som bola u svojho gyn., dal mi injekciu, ale ešte sa to zosilnilo. Dnes mi povedal, že treba urobiť kyretáž, aby som si vybavila predoperačné vyšetrenia. Tie sa dajú stihnúť za týždeň, v najlepšom prípade môžem v piatok ísť do nemocnice na zákrok, ak dovtedy nevykrvácam. Je to normálny postup? Vložky mením skoro každú hodinu, sadám si na toaletu a vytekajú zo mňa kusy zrazenej krvi. Nepreháňam, ak poviem, že som za tých 10 dní stratila do 2 litrov. Najhoršie je to navečer. V zrkadle sa vidím ako bledulienka bledá... Toľko som ako dobrovoľný darca krvi dávala v priebehu 2,5 roka. Nikto z lekárov, s ktorými som dnes prišla do kontaktu, mi nepovedal, aby som nemala obavy a že to je zvládnuteľné. Akoby nepočúvali, čo som povedala. Som hysterická? Prosím, ak je na fóre lekár alebo niekto s podobnými skúsenosťami, mohol by ma ukľudniť? Ďakujem pekne.

dagmar

Injekcne podat Dicynone, + Kanavit (kvapky). Dicynone 250 je mozne vziat aj v tabletkovej forme, jeho cena bez predpisu je cca 500 Sk. Nemusite mat strach z vykrvacania. Este by som odporucila namiesto hyg. vloziek pouzit tampon (aj ked na bezne pouzivanie pri normalnej menstruacii ho neodporucam)

Anka902

Nie si hystericka a nedaj sa odbit je to jednoducho nase super zdravotnictvo.CHod tam este raz anedaj sa odbit kym ti nepomozu.

**

ahoj palmaria. ja mám ešte len niečo cez 20 rokov a nevyznám sa v tom, ale myslím, že to nie je normálne a tiež si myslím, že to ani nesúvisí s menopauzou, ved 47 rokov nie je ešte tak veľa. podľa toho čo píšeš, tak to naozaj už začína hraničiť s tvojím životom. myslím, že si vezmi na pomoc manžela a dožaduj sa od lekárov, aby ti okamžite pomohli, lebo neskôr môže znamenať neskoro! a preto manžela, lebo ty si už určite dosť vyčerpaná nielen fyzicky, ale aj psychicky a tak potrebuješ niekoho, kto za teba vybojuje, a preto nie kamarátku, lebo predsalen muž má väčšiu autoritu u doktorov. držím palce a prosím napíš ako to dopadlo