Rodina ano/nie

Príspevok v téme: Rodina ano/nie
fgf

Preco tolko ludi chce zakladat rodinu? Staranie sa o deti je castokrat nevdacna robota, tak preco si nicit nervy tolkymi povinnostami, co sa tyka ci uz vychovy deti, alebo zabezpecovania financii atd.? Viem si predstavit pekny vztah 2 ludi, kde nie su ziadne deti, zda sa mi to ovela lepsie a clovek ma aj viac casu na seba.
Ale predpokladam, ze vacsina ludi nedokaze potlacit pud "zachovania druhu" tak preto vsetci zakladaju rodiny, ale mna osobne tato myslienka nelaka.

1xy

Lenuliatko, ako vidím, zase tu tráviš celé dni a vypisuješ tu svoje "múdrosti" a vnucuješ svoje názory. Nemala by si sa radšej venovať dieťaťu? A prestaň chlapca poúčať, veď každý sa môže slobodne rozhodnúť, či bude mať rodinu alebo nie. To je jeho vec, že nechce mať deti. Podľa mňa je jeho uvažovanie rozumné, až ma udivuje, že 17 ročný a má takéto zrelé myšlienky. Na rozdiel od teba, ktorá má v 20tke dieťa a potom trávi celé dni na internete. Mala by si sa nad sebou vážne zamyslieť.

fgf

som uz v 4. rocniku na gymku a filozofovat sa da aj o tom, ze preco je trava zelena a nie cervena alebo o tom, ze ci pojdem na WC teraz, alebo az o 5 minut.

lenuliatko

povedz mi co taky 17 rocny chalan moze vediet o filozofii?pokial viem filozofia sa uci vo 4 rocniku na gymnaziu.na gymku mozno si ale nie svrtak podla vsetkeho.a dalsia vec toto co tu ty predvadzas nie je ziadne filozofovanie.vobec nie.len nam opisujes svoj nazor.skus si precitat nieco o filozofii a potom zistis kto boli filozofovia ake slavne vety vyslovili a ake nazory mali a az potom sa tu ozancuj za nejake filozofujuceho cloveka.filozofovat mozes akurat tak o vzniku sveta ale nie o takychto veciach.ak si to precita niekto kto je psychicky na dne a pomysla nad samovrazdou este si pomysli ze vlastne urobi dobre.

fgf

nieje nic take ako dobra a zla filozofia.
"...." neboj sa kamaratov mam, a ked ma maju opisat tak povedia nieco ako "sympatak, pohodovy chalan so smyslom pre humor"

lenuliatko

lenzetaki ludia su uz psychicky chori a nato su tu lekari aby ich poriesili a nie ty ich budes riesit ze no tak ked uz sa nechces nechat presvedcit tak si hod slucku.neviem v akom duchu ta vychovavali tvoji rodicia ci ti vraveli aku cenu ma zivot ked ho nechces ani darovat a nemas problem ani niekoho povzbudit v samovrazde ale toto by sa im urcite nepacilo.
mas prilis malo rokov nato aby si tu filozofoval.alebo lepsie povedane filozofujes ale velmi zle a velmi zlym smerom sa poberas.mam pocit ze si len myslis zeby si sa mal uberat smerom filozofie ale radsej nie.nejde ti to.

......

netreba nikoho povzbudzovať ani ľutovať.Možno by stačilo tomu človeku len ukázať správnu cestu trochu ho "nakopnuť"na pozitívne myslenie,alebo mu doporučiť terapeuta.Ty musíš byť veľmi obľúbený medzi kamarátmi pokiaľ takto rozmýšľaš.O čom sa vlastne dokážeš zo seberovnými baviť?

fgf

samozrejme, ze by som ho najprv odhovaral a snazil sa pomoct, ale niektore pripady su uz jednoducho stratene a tym, ze sa ludia niekoho snazia povzbudit, mu len sposobuju este vacsie trapenie a on si povie "ako odo mna chcete aby som dalej zil? vobec nechapete, ake to je byt v mojej kozi, tak uz mi dajte pokoj, ja sa tu nebudem trapit dalsich 50 rokov kvoli vam". aspon takto to vidim ja.