po akom čase zistí gynekológ že som tehotná?

otazka

baby mne meska menz uz mesiac, snazime sa otehotniet, lenze mavam nepravidelnu, ale takto dlho mi este nemeskala... mam krce v podbrusku (presne ako pred mens... chcem sa vas opytat ze ked ste ostali tehotne ci ste mali nejake priznaky alebo to bolo bez priznakov?? okrem tych krcov?? test si nechcem robit, lebo sa bojim ze ostanem sklamana... ja viem chore... dakujem

tinka228

určite to neodkladaj a choď. vyšetrí ťa a aspoň budeš vedieť či si v poriadku a stráviš pokojné vianoce.

vikinka02

no rozmýšlala som o tom, a asi tam pôjdem v piatok, bo neviem či moja gynekologička nebude mať cez sviatky dovolenku.

tinka228

no sono ti možno robiť nebude. normálne sa robí okolo 10. týždňa. ale palpačne by mal cítiť, že maternica je zväčšená. neviem ti to presne opísať, nie som doktor. ja som tiež bola prvýkrát u dr. asi v 4. týž. a po palpačnom vyšetrení mi potvrdila tehotenstvo. a tie kŕče? no ja som tiež mala, pripomínali menštruačné kŕče, ba boli o čosi silnejšie. maternica sa rozťahuje a pripravuje na svoju úlohu. ale je pravda, že to môže signalizovať aj potrat alebo mimomaternicové tehu. nechcem ťa, ale strašiť. treba myslieť pozitívne. ak nekrvácaš tak by to malo byť OK. a práve preto aby si bola pokojná by si mala navštíviť dr. ešte pred sviatkami.

vikinka02

a uvidí tam niečo, keď môžem byť iba v druhom alebo treťom týždni?? a je normálne keď mám v podbrušku kŕče??

tinka228

tak by si k nemu mala zájsť čo najskôr, nech ťa vyšetrí, vezme vzorku na cytológiu, odoberie krv. načo to odkladať, nech máš kľudné sviatky. palpačným vyšetrením určite zistí, že si tehotná.