problem s mocenim

RNG

Ingridka, akekolvek nefunkcne tkaniva nemaju rovnaky stupen ochrany, ako normalne tkaniva. Casto su zlozene z buniek, ktore su inaksie/poskodene/znetvorene a u tych je zmena na bujnejuce podstatne vacsia, nez u normalnych zdravych buniek.
To mas pri hyperplazickej prostate, zhrubnutom vystelku maternice, ci poskodenie krcka maternice, ci cystach, roznych hrckach a tumoroch a inych.
Je dostatok literatury, kde fundovani lekari uvadzaju, ze statisticky pri hyperplazickej prostate je pravdepodobnost dostat rakovinu prostaty podstatne vacsia, ako pri normalnej prostate.Preto je rozumne snazit sa predist hyperplazii a vytvaraniu roznych nefunkcnych utvarov v tele.

Nuz neovladam uz niektore slovenske vyrazy, urethra prechadza cez stred prostaty a je to kanal kadial sa z mocoveho mechura zvadza moc. Myslel, som si ze sa to preklada ako mocopvod, lebo to vedie moc von, nuz ale ked sa to vola mocova trubica, tak OK, opravujem

maciocicka

Tradicna cinska medicina sa na tieto problemy pozera cez to, ci je v organizme chlad a lebo horucost. Ked je clovek mlady, urcite nejde o zvacsenie prostaty, tyka sa to schopnosti oddelit "kalny" moc a odviest ho von z tela. Ak mate zaujem, pozrite www.tcmclinic.sk, tam je clanok Syndrom bolestiveho mocenia - zapaly mocovych ciest. Ale dlhodobe podobne problemy vedu k problemom s prostatou a casto az k rakovine prostaty. Samozrejme, predtym si vytrpi chlap najprv niekolko krat cievkovanie pri nepriechodnosti mocenia...

mate59

tenký prúd moču, rozdvojenie prúdu moču, neskorý nástup močenia,časté nutkanie na močenie alebo naopak,neschopnosť sa hneď vymočiť,pocit úplného nevymočenia sa sú znakmi zvaščenia prostaty.

John Locke

pocuvaj ty premudreli soffa ci co si to.vzhladom na to ze je to chulostiva vec a ja som nejednu prehliadku a dokonca zakrok u doktora absolvoval.tak je prirodzene ze sa clovek chce najprv poradit.ved na to su tieto fora a samotny internet,ktorí sleduju aj odbornici a nie vzdy sa musi ist k lekarovi. najprv si clovek chce overit ci ten problem je naozaj velky ,pretoze su tu aj ludia co tym presli a mozu sa podelit o skusenosti.tak co nechapes.ked nevies poradit alebo nechces tak radsej drz hubu a vobec nereaguj.je tu kopec ludi ktorí su zufali a aj ta najmensia rada je pre nich nieco.takze take rady ako su chodte lekarovi si strc ty aj ostatny do prdele.to vie aj blb ze musi ist z kazdym problemom k lekarovi to mu nemusi nikto radit.potom su taketo fora uplne na hovno.to su take rady ako ked mas problem z pocitacom a niekto ti poradi aby si preinstaloval windovs.tak radsej sa neozyvaj drz papulu.

inngridka

pre RNG
prostata nezviera močovod ale obkolesuje močovú rúru,to je ta urethra... a nebola dokazana suvislost s hyperplaziou prostaty a jej karcinomom... len tolko

soffa

ja len jednemu nechapem.ak zena ide ku gynekologovi raz rocne na preventivu,a vyzlecie sa uplne pred cudzim chlapom a prezije to.....aj ked to vobec nie je prijemne......PRECO CHLAP NEJDE K UROLOGOVI ,AK MA PROBLEM....ved je to normalne...my ti tu sotva poradime.Doktor co to robi denno-denne tak nie je zvedavy na toho tvojho co mas v gatiach.....

John Locke

chcem sa spýtať.neviem presne koľko to trvá , tipujem asi tak cca 7rokov ,pretože ten problém nevnímam až tak strašne,ale predsa.niekedy keď idem trebárs na pivo a dám si príklad 5 pív a potom sa mi chce cikať a dosť nutne tak práve v tedy ,keď sa mi najviac chce mám prúd veľmi tenký a trvá mi to dlho. za normálnych okolností je to v celku v norme,ale ideál to neni.všímam si pretáčanie moču a prúd je užší,ako by mal byť. bolesti ani pálenie žiadne dokonca ani žiadny problémy z ľadvinami .mám biť na poplach,alebo to neni až také zlé.za odpoveď vopred ďakujem.

DO

Prosim o radu \"HAUSa\" mam diagnostikovanu rakovinu prostaty s metastazami do oblasti chrbtice podstupil som operaciu chrbtice a následne radioterapiu prestal som chodit je ešte nejaka nádej prosim ak možte poradte ako dalej ďakujem