Nemam orgazmus, navsteva sexuologa

Príspevok v téme: Nemam orgazmus, navsteva sexuologa
sally

Ahojte,

pisem sem, lebo uz som naozaj zufala..S priatelom sme spolu uz skoro 4 roky a ja som zatial nemala orgazmus..Nejde to ani pri maznani, oralnom sexe ani pri sexe. Skusali sme uz vsetko mozne, najblizsie som k tomu bola, ked som bola mierne opita. U mna je asi najvacsi problem to, ze ja sa proste nedokazem uvolnit a nemysliet na nic. Mne to, ze nemam orgazmus az tak nevadi, ale priatela to velmi trapi, mysli si, ze sa mi sex s nim nepaci, co nie je pravda, len proste ten orgazmus nemam :( Milujeme sa naozaj velmi a nechcem, aby ma raz zacal podvadzat kvoli tomu, ze nemam orgazmus.V poslednej dobe uz nemam ani velmi chut sa milovat, ked viem, ze zase pride iba sklamanie :(

"Obycajne" rady mi uz bohuzial asi nepomozu, a preto vazne rozmyslam nad navstevou sexuologa, ale neviem, ako to vlastne funguje. Pocula som, ze aby som tam mohla ist, potrebujem papier od obvodnej lekarky. A to jej musim detailne vysvetlovat, kvoli comu tam chcem ist? Ci staci len povedat, ze tam chcem ist a da mi listok? Nerada by som toto pred nou rozoberala, kedze sa pozna aj s mojou mamou a bojim sa toho, ze sa preriekne a nechcem, aby to mamam vedela, pretoze otazky sexu s nou rozhodne riesit nechcem!!

Poradi mi niekto? :(

Piskotka783

Na začiatku som tomu príliš neverila,ale skutočne to pomáha-teda aspon mne..mám neskutočné orgazmy:) skús a uvidíš

Piskotka783

Kegelove cviky na svaly malej panvy
verzia pre tlač
spracovala Martina Čelestiaková
KEGELOVE CVIKY
Jedná sa o cviky svalov malej panvy, ktoré su pomenované podľa doktora Kegela, ktorý objavil toto cvičenie. Tieto svaly sú upnuté na lonovú kosť a slúžia ako akési závesné zariadenie orgánov malej panvy. Aby ste tieto svaly vyskúšali a dokázali ich rozlíšiť, skúste zastaviť a opäť začať močenie.

Ako cvičiť?
Pokiaľ ste svaly lokalizovali, tak ich jednoducho napínajte a uvoľňujte – opäť a opäť, asi 200-krát za deň. To sú základné Kegelove cviky.
Existujú mnohé variácie týchto cvikov:
- stupňovité cviky (pomaly stupňovito sťahujte svaly až na maximum – akoby ste postupovali po schodíkoch)
- cviky na výdrž (držte svaly napäté dlhšiu dobu, napr. 5 sekúnd)
- vykleňovacie cviky (zatlačte, aby sa svaly čo najviac vyklenuli a následne ich stiahnite)
- a rôzne ďalšie obmeny týchto cvikov

Aký je prínos Kegelovych cvikov?
Toto cvičenie má mnohoraký prínos:
- trénované svaly uľahčia pôrod a je väčšia šanca, že vaše perineum ostane neporušené (menšia pravdepodobnosť trhlín a dôvodov na epiziotómiu)
- zvýšenie sexuálneho pôžitku pre oboch partnerov
- prevencia vyklenutia (prepadnutia) orgánov malej panvy
- pomoc pri predchádzaní úniku moču

jajajaj

a ake su to cviky???? ja mam tiez tento problem...a nechcem hladat tieto cviky cez net,,bo by to nahodou precitali rodicia

sally

andrej29

Takze staci len ked si vyhliadnem nejakeho sexuologa a mozem tam ist? Nie je to po novom tak, ze treba k takym lekarom papier od obvodneho? A ked idem len tak, plati sa za to?

Ni

No prave, ze samej sa mi to podarilo, ale to pred priatelom nechcem hovorit, lebo neviem, ako by to vzal, ja proste mam taky pocit, akoby som mala pred nim stale nejake zabrany a preto sa nedokazem uplne uvolnit, ale vazne nerozumiem tomu, preco to tak je :( Lebo inac si naozaj super rozumieme a vsetko je perfektne, len toto je problem :(

ni

ahoj .. aj ja som mala taký istý problém.. stále som myslela na to a tak som ho ani nedostala a to je tvoj prvý problém..!! a vysvetli to poriadne priatelovy poprípadne mu daj prečítať toto .. čo si tu napísala a odpovede nás...... ja som tiež nedostávala orgazmus u mna to trvalo asi tak pol roka aj viac kým prišiel ten prvý...poradím ti jedno.. nemysli na to aj keď viem že to sa nedá... ja som čistou náhodou zabudla lebo som myslela že je to tak že nebudem mávať .. a čo neprišlo:)))))))) skús cvičiť doma v oblasti panvy.. možno ti to pomôže ja keď necvičim .. tak niekedy nedosiahnem org.. ale keď cvičim .. tak dosiahnem to sú len také obyčajné .. cviky.. na fitl lopte alebo aj bez nej.. kukni si na nete.. vieš :) neboj bude tak usmiatá keď to zažiješ a spýtam sa a samej ako napr pri sprche sa ti to podarilo???,,

andrej29

sally: K návšteve sexuológa nepotrebuješ odporúčanie obvodného lekára.
Rozhodne tam však choď spolu s partnerom, tento problém treba riešiť spolu.
Prečo to hovorím práve ja?
Lebo sám k sexuológovi chodím.
Asi Ti nepoviem nič nové, ale Tvoj problém nieje ničím výnimočný.
Približne 20% žien počas života orgazmus nezažije ani raz, poprípade je tak slabý, že si ho ani neuvedomia.
Väčšina takýchto žien orgazmus celý život predstiera kvôli partnerovi, čo ale nieje práve čestné.
Ty sa o svojom probléme nebojíš hovoriť, takže máš šancu.
Ak Ti je ale milovanie s partnerom príjemné a je vzrušujúce, nič sa nedeje, pokračujte a nikdo nevylučuje, že sa Ti raz orgazmus podarí dosiahnuť.