DIETA Z DECKEHO DOMOVA

monika9

tu je takyto postup,nam sa nejedna o adopciu zatial len o hostitelsku starostlivost s prechodom na pestunsku,tu kde my chodime su deti zvyknute ze ich ujovia a teti tak volaju potencionalnych rodiciv beru na vikendy,dovolenky,prechadzky a podobne,tu je iny system,ja bysomsipodla fotky nemohla vybrat,oni su vsetky pekne,chcem aby to bolo obojstranne,nie ze len mne sa bude to dietatko pacit ale musime sa aj my jemu

pcolka8

čaute, už som tu aj ja...
moje deti majú 4,5 a 5,5 roka. monika spomínala si,že si v zahraničí a myslím, že ten postup je trochu iný ako tu. najprv musíte mať všetko vybavené n socialnom úrade, absolvovať sedenia so psychol., doložiť všetky potrebné doklady a potom dostanete povolenie, že ste schopní na adopciu.
najprv musíte kontaktovať DD vo vašom kraji, pokiaľ by ste nenašli vhodné dieťa dostanete povolenie od soc. úr., že môžete osloviť DD v inom kraji, ale vtedy treba rátať, že do iného kraja sa adoptujú len tie deti, ktoré sa nepodarilo umiestniť v tom danom kraji, kam patrí...áno, je to kruté, ale je to tak. ale myslím, že teraz je už vytvorený aj nejaký poradovník a až ke%d sa dostanete narad, ponúknu vám deti, ktoré sú pprávne voľné...
neodporúča sa chodiť do DD priamo medzi deti, pretože to pre ne pôsobí deprimujúco, to nie je tovar, ktorý si môžete vyberať. skôr vám ukážu fotky a ak by ste chceli, tak potom konkrétne dieťa.
a ešte jedna vec, uvedomte si, že keď raz dieťa z DD vezmete, je to pre dieťa veľmi deprimujúce, keď ho po víkende vraciate späť, ono nechápe, že poň zas prídete....je lepšie dieťa viac krát navštívať v DD a tam sa s ním zblížiť a zvyknúť si jeden na druhého, v tomto musí byť DD ústretový, a až potom ho vziať domov. a pred osvojením nie je pestúnska starostlivosť ale je to predosvojiteľská starostlivosť, ktorá musí trvať 9 mesiacov.....

monika9

este som chcela napisat,skleroza darmo,ze nie kazdy domov ma takyto postup,no myslim si ze je to rozumne,najprv to dietatko spoznavat a potom ho vziat k sebe,nie len ho vytrhnut z decaku....

monika9

katu5ik dakujeme vsetci za upozornenie,nabuduce si precitaj temu od zaciatku aby si netreska to co uz bolo napisane x krat,pravopis tu neriesime

monika9

Ahojte.Wrbaa najprv k tebe,takze ja neviempresne ako je to slovensku ale jasom sa k tomu dostala cez nadaciu a oni mi doporucili dva decke domovi,skontaktovala som sa s pani riaditelkou a ona sama nas pozvala do domova.My najprv ked uz budeme mat vybrate dieta poziadame o hostitelsku starostlivost,to znamena ze si dieta beries na vikendy,sviatky,prazdniny a pokial sa dietatko adaptuje na nove prostredie prichadza pestunska starostlivost a potom osvojenie.Takto nam bol v domove podany postup.ja tiez nie som zamestnana dva roky vkuse ale pri hostitelskej a pestunskej to neskumaju,ano pridu k tebe zo socialky posudit prostredie kde zijete,ci ma dieta izbu to je dolezite.A nam povedali ze je jedno ake dietatko nam padne do oka....