SVOKRA verzus MOJA HRDOSŤ

Príspevok v téme: SVOKRA verzus MOJA HRDOSŤ
jaaaa...

na prvy pohlad to nie je take extremne, ale uz nevladzem. je to psychicka zataz, podcenovanie, zhadzovanie, vydieranie zo strany rodiny mojho priatela.
asi zacnem od zaciatku...
chodime s priatelom 3roky a 11mesiacov, cize dajme tomu, 4 roky.
obaja byvame este u rodicov, sme pomerne mladi, ale kazdy kto nas pozna, hovori ze dost rozumny, co sa tyka zivota, chcem tym povedat, ze rozmyslame triezvo o buducnosti, nikdy nas nezaujimalo tzv. uzivanie a bezhlave minanie penazi v baroch - jednoducho, vieme co chceme!!zaobstarat si vlastne byvanie, manzelstvo a deti-v tomto poradi!!!co sa tyka byvania, priatel chce DOM-maly utulny domcek, kde budeme spolu cez zimu odhrabavat sneh, popri tom sa gulovat, snehuliaka postavit, cez leto prekecat len tak na terase pri vinku cele noci na terase a sledovat hviezdy..jednoducho to je ON!!woow...uzasny dokonaly len a len MOJ!!!
lenze ako maldi ludia, jedine co nam ostava, je vziat uver, najst pozemok a pustit za do budovania!!lenze na ten uver otrebujeme rucitela a tu sa to zacina kazit!moji rodicia s bytom nas odmietli, tak ostavali len "svokrovci", ktori maju novy rod. dom, ktori stavali 3roky a na vystavbu vyuzivali samozrejme syna, ano vyuzivali, je to tak!! maju este starsieho syna, (flakac, ktory ma na krku uvery, dlhy, debety...nezamestnany!!)ktory sa vedel vyhnut a nebol prinuteny robit..ked bol zamestnany, tak sa vedel vytratit, vyhovorit, maval nocne, cize musel pocas dna dospat!! ostalo to na MOJOM priatelovi!!nikdy pocas 3 rokov nemal volny den:praca, na stavbe so 22h vyspat a dookola to iste...3roky!!nikdy nepovedal jeho otec ani mama, sak chodte si oddychnut, vapadnite kdesi von odreagovat sa spolu sami!!NIKDY!!raz sme teda sli minule leto na 2NOCI do tatier a to nam doteraz vycitaju, ze sme sa boli flakat!!!ale to ze ich prvorodeny zatlkal nezamestnanost 2mesiace a chodil po nociach opity domov, rozbil uver 200.000tisic s chalanmi v krcme..to je OK!! a ete ho aj dotuju kazdy mesiac platia za neho ucty, nic nerobi-hnije!!uz len moj priatel ma ma momentalne v rodine auto, cize..ked sa nam podari byt konecne sami pocas tyzdna mozno 4x po slabej polhodinke, tak mu vyvolavaju, kdesi co robis, zavez ma odvez ma pridi pre mna chcem ist tam onam...cize robime taxikarov!nikdy nepovedal NIE!vzdy to bol on co musel ostat koli zalepeniu rozbitej vazicky doma, len on je sikovny on to spravi!!v pohode, treba si pomahat, len oni nevedia kde je hranica, ze hlupe vaticky do usi sa daju kupit aj zajtra, tak si priatel otvoril usta pri banalnom probleme s tycinkami do usi a bol najhorsi pre celu rodinu, ze sa jej odvracia chrbtom, ze sak aj on bude raz od rodiny nieco potrebovat, potom dolezie!to boli narazky na rucenie koli uveru!a je to tu!prisli prepisy do banky kataster, co si mali dat dokopy papiere ohladom ICH domu, prisli za priatelom nech im to zaplatime, nech im poziciane 15.000 na splatenie uctov ich prvorodeneho!!!moja reakcia:COOO???
ok, suhlasila som (musim pripomenut, ze mame spolocne peniaze!)...len koli tomu aby zas nevycitali priatelovi, samozrejme nie v mojej pritomnosti, inak by zas isli na psychiku, aka je on svina spina, obracia sa chrbtom RODINE, chodi sa len flakat(tym mali na mysli mna)...no a moja povaha, tvrdohlava musim povedat!!a mam svoju hrdost, oni nevidia ze sme im dokopy poziciali nase tazkozarobene peniaze nasetrene, na vselijake poplatky, kolky, dlhy...a ovela viac, nie oni priatelovi vycitaju, aky je skrblik, sebec egoista...a mna to boli!!
uz len koli tomu chcem BYT a rucit si budeme sami tym bytom!! a odideme bez ohlasenia, a oni ete 2 mesiace budu stat pri branke, s otvorenymi ustami, ze sma sa odstahovali aj bez nicH!!!
to chcem!!
nechcem aby nam vycitali, ze nam rucili..a bla bla bla...NECHCEM!!
asom uz tak na dne, ze mam chut dat priatelovi navyber, bud ja v byte-alebo cakanie, ponizovanie buzeracia bezomna!!
som hnusna, co??
som rada, ze som sa mohla vykecat, ja sa bojim ze by som tu stavbu, ten natlak psychicky nezvladla!!!
chcem im ukazat, ze sme uz dospely ledia a ked maju mat kopu reci okolo pomoci mladym ludom (nam), tak nech to nechaju tak!!
oni este pridu sami!!

viva.viva

Som vydatá 10 rokov. Mala som podobný problém so svokrou ako ty. Zacalo to tym, ze najprv ma velmi chceli za nevestu. Potom ked sme sa rozhodli zobrat, tak asi si zacala uvedomovat, ze straca svojho syna. Tak to najprv boli podmienky, ze ak sa veru chcem vydat za jeho syna, tak sa musim ist sobasit do ich kostola......nejako som radsej ustupila a top bol este len zaciato. Nenavidela som to u nich!!!!!! Odchadzala som do prace o 6 a vracala sa o 6,00. Uplne sa mi zdalo, ze zijem v klietky. Rodicia mi kupili spalnu, obyvacku.....aj ked sme si spalnu u nich rozlozili.....moja obyvacka (pred 10 rokmi za 100tis. stala neposkladana na chodbe , v kupelni, v inej obývacke,,,,, Mysleala som, ze bud sa v najblizsej dobe rozvediem alebo skoncim na psychijatrii. ejako sa mi podarilo presvedcit manzela, aby sme si kupili byt. Mali sme nejake peniaze zo svadby, nieco som predtym zarobila v nemecku anieco mi pozical moj otec. Tak sme sa po mesiaci odstahovali.....ano byvala som u svokrov 1 mesiac....a bol to horor. Najprv som sice byval v byte 23 dni sama....mala som depku, ale vydrzala som...a manzel prisiel za mnou. 2 raky aj tak sme sa neustale hadali kvoli svokre....chcela nam riadit zivot....a ja som mala samozrejme svoju hrdost......potom som si uvedomila, ze to nema zmysel, aby sa zivot krutil len okolo svokry, tak som mu povedala, ze nebudem zbytocne provokovat a ocakavam od neho, ze sa ma samozrejme zastane ked budem mat svokra nejake narazky a bude mi stacitk mi naozaj len on da zapravdu. Momentalne uz niekolko rokov som v stadiu, ze jej spravanie okomentujem len natolko...." ved "vies aka je!!" Zbytocne ich kazdu chvilu nenavstevujem, ak som tak tak nerozoberam, ziadne velmi sukromne veci, len take bezne, zeco deti.....do urcitej miery sa so svokrou akceptujeme, aj ked si myslim, ze si kazda mysli svoje. Takze pred nim velmi na nu nenadavaj, lebo sa budete hadat, poved si svoj nazor, ale nerozpitvavaj to. Zoberte sa a ci sa im to paci a ci nie.....a najpr si vybavte byt....dom este pocka...treba sa len osamostatnit.....my teraz uz byvame v dome ale najprv sme byvali v 2-izbovom byte &&&&&&&&&& &&äjoj ako mi bolo luto ked sme zneho odchadzali). Zober si to, ak by ste naozaj chceli stat, tak kde by ste dovtedy byvali????? Este sa nedajboze kvoli svokre budete hadat natolko, ze rozidete. Myslim, ze ten byt, je spociat idealnym riesením, ziadne skusanie u jednych alebo u druhych rodicov. Drzim palce.

matuska18

ahoj jajka neboj sa nie si sama co ma takyto problem...ja sa tiez s mojim priatelom hadam kazdy den kvôli jeho rodicom pretoze nie je dna ked nechceli odviest, nieco nakupit mimo mesta, behat po doktoroch aj ked mohli ist sami a samozrejme najvecsi problem su peniaze pretoze priatel moc toho nezarobi a skoro polovicu!!! vyplaty dava svojej matke a ked chcem s tym urobit razny koniec tak je ohen na streche pretoze ona robi zo seba najväčsiu chuderu na svete a stale od neho pyta prachy a on somár jej ich dá....za toto sa stale hadame a mam chut ho za to dobre nakopat a dat mu navyber bud ja alebo tak jeho suka matka...musela som si vyliat zlost lebo ta osoba mi proste totalne nici vztah.A este je tu jedna vec.Ked som u priatela tak sa sprava ku mne jak vtierka ale ked odidem tak ma hned ohovara..som jej povedala co si o nej myslim a uz 4 mesiace som s nou neprehovorila.este presvedcit priatela aby sa jej aspon naucil povedat nie a budem stastna...dovtedy budem platat na nasom vztahu to, co stale kazi....baby dufam ze nikdy nebudete mat takyto problem pretoze takto si ani neuvedomujete kolko veci to ovplyvnuje od vztahu, po vasu psychiku az zmenu osobnost k horsiemu...jaaaaja drzim palce nech sa to zlepsi...

jaaaa...

jajka...my sme zaciatkom tohto roka mali skoro vsetko vybavene na odchod do zahranicia..len sa nieco pomrvilo a padlo to!!
a hned na to obaja ziskali zamestnanie, ktore sa len tak neodmieta...ale pravdupovediac, uz len pri tej myslienke ze pojdeme prec na ro k 2,3...jeho mama stracala kontrolu, a to sa mi lubilo!!!rozpravam ako maly cert, =)..ale je to tak...uz vtedy mala pocit ze ho straca!!bola som ja TAAA!!!trosku hlavnejsia!!
a potom ma to aj mrzelo, ze to padlo ale zivot ide dalej..a ked teraz pocuvam ako to ide v zahranici...moc sa mi....ee.....mam tam dost znamich a kolki sa uz povracali, ale to je ina rec!!

jajka001_

nemate moznost ist spolu pracovat do zahranicia? to by bolo idealne. rodicia si odvyknu ho otravovat, vy sa osamostatnite, zarobite si a mozno si najdete byvanie v zahranici a budete mat pokoj.
neprisposobuj sa myslienke domceka len preto ze to tvoj partner chce. tiez si nemyslim ze je to dobre riesenie, ak si to nemozete sami dovolit
niektore veci chcu svoj cas nemusite mat vsetko hned.

jaaaa...

jasne, ze len koli rodine...dobre, niekedy koli mojej mini ziarlivosti=), aj to si robi zo mna srandu, takze pritom sa hadam sama=)
...ale hlavna pricina je rodina...
jasne ze aj ja by som cela domcurik, s pozemockom, staci malunkeee, ale za taku cenu psychiky..ee=(

jaaaa...

boze, NANDA, mat taku svokru ako si ty!!!
co by som za to dala...niekoho chapaveho!!
lenze ja uz zacinam mat v tomto veku -20- NENAVIST k svokrovcom a pritom nimi ete ani nie su!!!a priatelovi to nemozem povedat, predsa su to jeho rodicia, mne by to tiez neprislo zalahko!!
co sa tyka podnajmu...ee!!
mozno som mlada naivna hlupucka, ale j asvojmu verim a viem ze on zdiela rovnake nazory a niektore su priamo z jeho hlavy.na svoj vek je az moc rozumny, a to je citat viacerych kolegov v rokoch!
takze ja nemam co skusat a na skusku ist do podnajmu, to by bolo prilis falosne pre nas vztah.

andy

Neber to tak tragicky. Nikto nevie, prečo sú takí, každí je iní, ale väčšinou to tak býva, že dieťa, ktoré robí pre rodičov všetko, je vždy to najhoršie. Určite z tých zmien budú odsudzovať teba, ale ty sa tým nesmieš trápiť, je to ich problém, dobré vzťahy nebudete mať ani takto. Treba sa rozhýbať bez nich, priateľ ťa má určite rád, spolu to zvládnete. Postupne ich odučí...ja som mala podobný problém kvôli dcére môjho priateľa. Svokra stále do neho rýpala, že prečo nebol za malou a tak...on až plakal, že si o ňom myslí, že malú nemá rád (nemal možnosť kvôli bývalej), postupne som ho naučila, že dôležité je to, čo vie on, jeho dcérka a že ja viem, že je super otec. Pochopil, mamka nie, ale on si to už nevšíma. A čo sa týka toho, že bude svokra zaťahovať celú rodinu do vašich sporov - opisuješ ich ako inteligentných ľudí, tak zrejme sami vedia, kde je pravda. Ak nie...nemôžete všetko robiť iba pre druhých, aby ste boli obľúbení...inak...aj tak si to nikdy vážiť nebudú

monika2008

Ja mam podobny problem s tym byvanim. Frajer chce byvat u seba v dedine a ja inde..U neho nema moc moznosti len dom..a na to nemame prachy a na byt by sme si zobrali hypo. Takze sa tiez podradujem na dedinu a pritom to tam nenavdim..chapem ta mooja

monika2008

Moja, ja ti vobec nezavidim, ale ten tvoj priatel preco vsetko robi pre rodinu, musi sa aj on vzopriet a povedat NIE!!!Nejde to ze stale bude poskok..potom sa casom rozpadne vas vztah. A nehadate sa kvoli jeho rodine..???