Nenávidím sa!

hmm...

ja na to nie som citliva, len som to citala a ma zarazilo...tak som reagovala...lebo ja tiez dost dodrziavam delenu stravu, niekedy porusim...ale ked sa da, tak sa snazim, lebo moj organizmus na to tiez dobre reaguje...ale to je vlastne jedno.. nech sa ti dari.. papa

usiko

hmm, neprisla som sa sem hadat, existuje delena strava podla viacerych autorov, podla dr. Haya, je jogurt aj smotana aj ine kyslomliecne vyrobky neutralne, to znamena ze sice maju biekkoviny aj sacharidy ale kyslomliecnym kvasenim doslo k zmene niecoho, a vdaka tomu sa zaraduju do neutralnych, pretoze sa ozu kombinovat s hocicim a dobre to travi. Podstatou delenej stravy nie je len puhe delenie na bielkoviny a sacharidy, ale aj to, co s cim ide a ako rychlo to zaludok a creva stravia.Dovod je jednoduchy - skoro vsetko obsahuje kombinaciu aj bielkovin aj sacharidov, takze nie je moune urobit presnu kategorizaciu. Neviem, preco si na to taka citliva, pokial ja viem, existuju najmenej tri rozne kategorizacie delenej stravy, medziinym aj na rastlinnu a zivocisnu skupinu, dokonca aj taka, ze jeden den jes rastlinnu a druhy zivocisnu...staci respektovat, ze nie je len cierne a biele ale aj sive....co ty na to? A delenou stravou sa zaoberam uz 12 rokov, tak mam o tom co-to precitane....nevravim, ze viem vsetko, ale nie som do oho celkom hlupa....a podla toho, ako moje telo reaguje, sa spravam a dodavam mu len take kombinacie, s ktorymi si poradi bez toho, aby mi bolo tazko, a bez toho aby som na zachode sedela desat minut s minimalnym vysledkom.....

pusate

asi máte máte nejakú metabolickú poruchu, aj ja vraj mám z ppp,a tiež stále priberám:((( a začínam sa zas nenávidieť aká som tučná:(((

pre tfuj-ja niesom žiadna pustate, a ešte som neskončila...

hmm...

ale no, usiko, to mas odkial, ze jogurt je neutralna skupina???! ved to uz logika ti napovie, ze je to blbost. Predsa je to mliecny produkt, asi tazko moze byt neutralny...cize to mas zivocisna skupina. To, ako to posobi na tvoj organizmus, ci dobre, ci zle, to uz je ina otazka, ale podla zasad delenej stravy to urcite nie je!!

usiko

hmmm,

neviem aku ty mas delenu stravu, ale jogurt je neutralna skupina, teda ide so vsetkym.....takze tak. mam to v sulade s delenou stravou, pretoze to vidim na travenie a hlavne na stolici...takze v pohode, moje telo mi presne povie, co je zle kombinovane a co dobre.....

zúfalák

veď som napísala, že štítnu mám v pohode, chodím každeho pol roka na prehliadku na endo, naposledy som bola minuly týždeň, ešte aj na sone:(

zúfalák

baby, ale ja som cvičila, aj cvičim pravidelne, pokiaľ sa dá, bo mám strašne zlé kĺby na nohách a ruky po operáciach,a ďalsia ma čaká:( .. dodržiavam stravu paťkrát denne v malých dávkach, kvoli cholesterolu..vyhýbam sa sladkému..a nic... len rastiem... štítnu mam v pohode..

hmm...

usiko, mas pekny jedalnicek, dost podobny tomu mojmu, ja napr. tiez stale jem doobedu len ovocie.. ale tie tvoje vecere nie su v ramci delenej stravy, ako pises... zemiaky s jogurtom je proti zasadam delenej stravy. Takisto sosovica s jogurtom uz je proti zasadam del. stravy. A este jednu vec, ak by bolo mozne, tak vymenit obedy a vecere...lebo to co ty mas na obed by malo byt skor na veceru a tie sacharidy skor na obed.

usiko

Zufalak, no, poviem ti co robim ja....mala som PPP, je to sice diagnoza na cely zivot, ale myslim, ze som z toho vonku....

Mam delenu stravu, to znamena, ze dopoludnia papam len ovocie, ale nie na kila, ale ked si hladna daj si jablko alebo pomaranc alebo hocijake ine ovocie, aj dva kusy ak chces....potom ked vhladnes, zase si daj nieco, nikdy nesmies byt hladna uplne a dlho....obed mam vascinou nejaky zeleninovy sala tik, ale nie s dressingom, ale napr. so syrom, alebo s trochou jogurtu, orieskov alebo len s olivovym olejom. veceru papam varenu, ale v ramci delenej stravy....napr, zemiaky varene, s jogurtom alebo jogurt. tatarku a zeleninou, fazulovu polievku, sosovicovu s jogurtom namiesto zatrepky, ziadna muka, grenadir, fliacky, rizoto zeleninove atd.....no a ked mam chut, tak cez den si dam nejake nesolene orechy, napr. kesu, para, lieskovce, mandle....a posledne dva mesiace mam kazdy den cokoladu, ale kvalitnu, 70 percentnu, take 4 kocky.....no, a udrziavam si normalnu vahu, nemam vycitky z toho, co spapam, ....ale musis si davat davky len take, ze nebudes prejedene, len najedena, papaj pomaly....