Príspevok pre prvorodičky ktoré porodili v zahraničí

Príspevok v téme: Príspevok pre prvorodičky ktoré porodili v zahraničí
zuzana112

Chcela by som sa opytat, narodilo sa mi babetko v Anglicku 12.06.2008 a teraz som na slovensku a vybavujem si rodny a slovensky list pre maleho. Keď mi pridelia rodné číslo chcela by som si požiadať o príspevok 25000 pre prvorodičky ale vzhľadom na to že žijeme v anglicku a poberam tam aj matersku myslite že mam narok na niečo keď priznám že tam poberam príspevky? Dokedy sa može požiadať o tento príspevok do 3 mesiacov alebo do pol roka?

mamulka24

chcela by som sa spytat ci mam narok na prispevok 25000sk ked dieta sa mi narodilo v UK ale nepoberam tu vobec nic. co ku tomu potrebujem aby som ten prispevok dostala

erikaadam

Ahojte. Mam 17 mesacneho syna, ktoreho som porodila v UK. Dostala som jednorazovy prispevok za porod na SR, ale potrebovala som na to slovensky rodny list, alebo aspon prelozeny a potvrdenie od lekara,ze je to moje prve dieta a ze sa dozilo 28 dni. Da sa to vybavit iba do 6 mesiacov veku dietata. Poberam aj matersku okolo 4700 korun na SR, ale to iba od obdobia, kedy mi skoncila v UK, kedze v UK je iba 9 mesiacov.Ale pozor, to sa da vybavit iba do 1 roka veku dietata a treba na to potvrdenie od zamestnavatela,ze kedy mi materska v UK skoncila.

ivanka_83

materska sa ti vypocitava z platu.a v kazdom state je to inak.na rodicovsku ma narokkazdy na slovensku aj vcesku-ale musis mat zdravotnu tam, kde ziadas o rodicovsku.ja si platim zdravotnu v cr a preto mam rodicovsku v cr...a keby bolo na slovensku viac penazi, tak by mi to muselo slovensko doplatit

bambulecka23

mya,

poberat mozes pridavky na dieta iba v JEDNEJ krajine,podla toho kde zijes.Jednorazovy prispevok pri porode mi bol tiez priznany na Sk lebo u nas v Rakusku taky prispevok nieje.
Ked si poziadas v obidvoch krajinach o pridavky a nejako ti to prejde,ked ti na to pridu budes to musiet vraciat.!!!
Moja susedka na Sk tak tiez dopadla,si myslela,ze jej na to nepridu a bude musiet vraciat peniaze.

mya24

adriana to akoze mozem zobrat prispevok aj doma aj v zahranici? akoze dva? to je legalne? nieze to potom budem musiet vracat..

adriana

AHOJ BABY,JA SOM PORODILA 11 MESICOV DOZADU V TALIANSKU,TU SOM ZOBRALA JEDNORAZOVY PRISPEVOK NA MALEHO,ALE DOMA MI POVEDALI,ZE SOM NA TYCH 25000 MALA NAROK AJ TAM LEN SOM TO NESTIHLA V TERMINE LEBO KED SOM PRISLANA SLOVENSKO MALY MAL UZ 8 MESIACOV,A LIMIT JE DO 6.MESIACA.CO SA TYKA SOCIALNEHO PRISPEVKU NA DIETA,PYTALI ODOMNA PAPIER ZE TU NIC NEPOBERAM NA MALEHO,A TAK MI HO MOZU DAT...ALE JE TO TROCHA KOMPLIKOVANE,POSIELAJU TA Z MIESTA NA MIESTO...ESTE NEMAM ZIADNE ROZHODNUTIE...

bambulecka23

otazockana,

odomna nic take nevyzadovali,ja som rodila v Rakusku a tu ten jednorazovy prispevok nemaju,tak som sa pytala na Slovensku a tam som mala narok.Ide o to aby sa to nezneuzivalo a aby matka dietata dosatla ten prisp. len v jednej krajine.Moja mala ma dvojite obcianstvo samozrejme.