Príspevok pre prvorodičky ktoré porodili v zahraničí

Príspevok v téme: Príspevok pre prvorodičky ktoré porodili v zahraničí
zuzana112

Chcela by som sa opytat, narodilo sa mi babetko v Anglicku 12.06.2008 a teraz som na slovensku a vybavujem si rodny a slovensky list pre maleho. Keď mi pridelia rodné číslo chcela by som si požiadať o príspevok 25000 pre prvorodičky ale vzhľadom na to že žijeme v anglicku a poberam tam aj matersku myslite že mam narok na niečo keď priznám že tam poberam príspevky? Dokedy sa može požiadať o tento príspevok do 3 mesiacov alebo do pol roka?

usiko

tak, baby, ktorych sa to tyka, urcite sa nastvete, ale neda mi pripojit nazor....

...tak odidete niektore zo SVK, pretoze sa tu neviete uplatnit, usadite sa v inej krajine a SVK je vam dobre ako dojna krava na vsetky mozne prispevky......je mi z toho zle......SVK by sa na vas malo vykaslat ako ste to urobili vy, ked ste z neho odisli......

...tot moj nazor, ale pri citani prispevkov mi prislo az zle ake ste niektore nenazrane....a tu neobstoji, ze mate na to narok, podla mna ak ste si krajinu na zitie zvolili zahranicnu krajinu, tak nechcite nic zo Slovenska, pretoze my, ktori tu zijeme, vam z nasich dani nechceme vyplacat prispevky na deti, ktore ziju s vami v inej krajine....myslim, ze je to fer, nie?

ivanka_83

a ja som platila zdravotnu v cesku, aj prechodny pobyt mam v cesku a preto som porodne dostala tu.takze to asi zavisi na zdravotnej.si poistena v irsku?pokial ano, tak tam dostanes.ale nemozes chciet peniaze od slovenskeho statu a veskere odvody mat v inom state.to je blbost.

ivanka_83

a co tak pripoistenie.skus si zavolat na uniu, alebo ist na nejaky urad.pokial ma nejake naroky, tak ti nemoze nikto robit problemy.vies ono poistovne maju taku politiku.moj partner musel doplatit zdravotnej na slovensku za 10 rokov poistku, hoci zil a zije v cesku...a ty si tam na slovensku a nechcu ta poistit.pokial viem, tak keby partner nebol poisteny v cesku, tak musi byt v rodnej zemi, kde ma trvali.to je zo zakona.ale ci mozes mat 2 poistovne to neviem.ale pripoistenie urcite ano.

marcia

Ahojte baby,potrebujem poredit od niekoho skuseneho..
Zijem a pracujem v irsku a som tehotna,v 3 mesiaci.Citam tu o jednorazovom prispevku na sk,myslite ze ak porodim tu a budem tu poberat matersku,ktora je len pol roka, mozem poziadat o jednorazovy prispevok 25ooo na sk??mam jeden problem,som odhlasena zo zdravotnej poistovne,teraz nedavno som bola na sk,chcela som sa prihlasit a robili mi tam problemny,ze v ziadnom pripade!!myslite ze bez zdrav.poistovne nemam narok na toto porodne??vraj ma prihlasia az ked ukoncim pracovny pomer,co teraz samozrejme nemozem..a ani nechcem zatial..bola som u gynekologa na sk a platila som za vysetrenie 50 eur,a za odbery 130 eur..a este ma cakaju dalsie..chcem byt poistena aj na sk,hlavne ak by som sa rozhodla ze idem rodit domov..ja uz fakt neviem ako to riesit..ak je tu nejaka dobra dusicka ktora vie poradit,tak napis:))diki moc..

meggy10

mirka to ako ze si nechodila na kontorly? pamatam si ako sa to riesilo v televizii s jednou cigankou nechodila na kontroly tak nedostala porodne a potom mala velke reci.

niky131313

awojte baby cela by som sa opytat ake su naroky v anglicku na dieta ???aky je prispevok na porodne viac nez na slovensku???som tehotna a zijem v anglicku a potrebovala by som vazne poradit ako sa mam zariadit prosim pommoste piste na email vopred dakujem

simka3012

ahojte potrebovala by som jednu radu mam nieco pred porodom tu v uk.. neviem ako sa da vybavit ten jednorazovy prispevok ktory by mal byt tych 500libier.. je to naozaj tak? co je treba urobit alebo kam treba ist pre vybavenie tohto prispevku za kazdu radu budem velmi vdacna.....

mirka3691

ahojte vie mi niekto poradit...som prvorodicka mlada holka a nechodila som na kontroly k doktorovi mam narok na jednorazovy prispevok 25 000sk a matersku...

CMu_Q

ak sa dieta narodi v zahranici, a pobera sa v danejj krajine nejaka obdobna davka (prispevok) ako je materske (nemocenske) ...tak narok ne prispevok na SR nevznika.