Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?

Príspevok v téme: Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?
pusate

ahojte,viem,mnohí ma tu poznáte,ale tí čo nie-mám 17rokov a už 3 roky trpím ppp,na meriam 152cm,na začiatku som mala 46kg,ked som prvý krát začala chudnúť,za pol roka som mala 29kg,potom ma zachránili dr operáciou-vybratím skameneného žlčníka,potom som pribrala na 44kg a zas ma chytili depky z tuku a tak som za pár mesiacov zas schudla na 35kg-to som si pol roka držala,ale potom som dostala chrípku a z nemocnice ma poslali na psychinu do BA-tam som musela pribrať na 45kg,po návrate som si to 2mesiace držala a potom zas tie depky a zas som schudla na 36kg ale na vianoce som pribrala a do marca som zas mala 45kg-chcela som sa už z tých depiek dostať a udržať si zdravú váhu 45,ale zlomila som si ruku a pribrala som na 46kg a zo strachu že budem dalej priberať som sa zas začla obmedzovať a do prázdnin som schudla na 37kg potom som dostala gastritídu a zas som bola v nemocnici,dali mi ultimátum-buť priberiem,alebo zas do tej blavy a tak som sa rozhodla skoncovať s ppp,za 2 mesiace som pribrala 8kg,ale zas je to tu-ten strach,že sa to priberanie nezastaví:(((pred týždňom som mala ešte 45kg-s tm by som bola spokojná...ale včera som sa zhrozila,ked mi váha ukázala 46,5kg,a to jem normálne-neprejedám sa(píšem jedálniky aj do témy-nehanbím sa za to,čo som dnes zjedla),zas mám depky,a strááášné,cítim sa hrozne tlstá:((tolkoto vela som ešte v živote nevážila a pri mojej výške,ved tolko vážia 160cmové baby,a niesú vychrtlé,bojím sa,že ak to takto pôjde dalej skončím ako úplná buchta...ach,ja chcem späť svojich 45kg,ale bojím sa,že zas ked sa začnem obmedzovať,a chudnúť zas spadnem do toho pekelného kruhu ppp:(((..cítim sa ako v pasci...čo mám robííť???poradte mi prooosííím:((((
------------------
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna www.zdravie.sk

ja-pusate

ahoj silvia,
jasne ze si ta pamätam z mickiewiczky,ty si tam bola vraj uz nejakych 11x ci kolko a vzdy si odisla na reverz:)dokonca rozmyslam ze by som tam zas sla na hospitalizaciu koli tomu zp a bulimii ale az ked sa vyriesi to s tou rakovinou...vies ale ja nepotrebujem byt vychudnuta,mne staci keby ze nemam nadvahu. a co ty s vahou stale mas taku podvahu? som rada ze si sa ozvala:)uz som myslela ze na mna tu uz vsetci zabudli:D

antiana

Ahoj Pusate, to som ja Silvia Z., neviem či si ma pamätáš, boli sme spolu na psych. v BA u MUDr. Havlíčkovej a Horváthovej...veľmi som si Ťa tam obľúbila, si super baba, sympatická, veľmi dobre tancuješ...proste, máš veľa kvalít aj iných ako by bola tvoja vychudnutá postava. Ja sa tiež mám na prd, stále kontrolujem jedlo...a to s tou rakovinou ma dostalo, taká mladá baba, akoby ti nestačila tá PPP...myslím na teba a maj sa pekne, ahoj

ja-pusate

ahojte,to som ja pusate-zakladatelka tejto temy...prave kukam ako smutne to vsetko skoncilo:( uz su to 4 roky co som Sem nepisala a od vtedy mam bulimiu a zachvatove prejedanie adepky... teraz zu mozem povedat ze som naozaj tucna a tym nemyslim 46-50kg ako vtedy... ved teraz mi to uz kazdy hovori pretoze vazim 70kg pri 157cm a to je fakt vysoka nadvaha Bola som od vtedy aj 3x na psychine a nepomohlo,sak miu a zp mam uz vlastne dlhsie ako vtedy tu anorexiu a aby toho nebolo malo,este mi pred par tyzdnami zistili aj rakovinu krcka maternice,vsetko die dolu kopcom cely zivot...dufam ze vy vsetky sa mate dobre a ze sa vam podarilo dostat z ppp na rozdikel odomna...vsetko dobre vam zelam.pusate

evalacho

Ahojte, tymto sposobom by som sa vam chcela prihovorit resp poprosit ci by ste sa nechceli anonymne antropometricky zmerat. Vedeli by ste presne ako sa vase telo vyvija, kolko percent tuku mate, ako by vase telo malo vyzerat na vas vek..pracujem na diplomovej praci Antropometricke ukazovatele pri PPP. Vase mena nebudu vobec pouzite, a praca bude zaslana do Anabell Bc. Viere Jamriskovej, s ktorou som komunikovala. Vysetrenie je zadarmo a neboli :) trva nanajvys 15 minut. Prosim ak mate zaujem ozvite sa mi na mail: evalacho@gmail.com
Dakujem vam vopred :)

evalacho

Ahojte, tymto sposobom by som sa vam chcela prihovorit resp poprosit ci by ste sa nechceli anonymne antropometricky zmerat. Vedeli by ste presne ako sa vase telo vyvija, kolko percent tuku mate, ako by vase telo malo vyzerat na vas vek..pracujem na diplomovej praci Antropometricke ukazovatele pri PPP. Vase mena nebudu vobec pouzite, a praca bude zaslana do Anabell Bc. Viere Jamriskovej, s ktorou som komunikovala. Vysetrenie je zadarmo a neboli :) trva nanajvys 15 minut. Prosim ak mate zaujem ozvite sa mi na mail: evelacho@gmail.com
Dakujem vam vopred :)

wyllka

dobry den,

rada by som Vas oslovila s prosbou o spolupracu. pracujem na diplomovej praci " Vplyv anorexie a bulimie na kvalitu zivota adolescentnych dievcat" s vyskumom pomocou dotaznika kvality zivota. pomocou neho by som chcela zistit ako sa VY citite a vnimate kvalitu svojho zivota, zdravia, partnerstva a dalsich oblasti v zivote. ake su Vase plany, radosti aj starosti.

bola by som velmi vdacna, ak by ste mi s mojim vyskumom pomohli vyplnenim anonymneho dotaznika (cca 26 otazok) - bez problemov to moze prebehnut len vramci emailovej komunikacie, teda Vas to nejako nezatazi. hotovu pracu som prislubila do kniznice ANABELL, preto dufam, ze bude prinosom, alebo aspon zaujimavym citanim. Ak si teda najdete cas a chut dajte mi prosim vediet na wyllka@gmail.com

vopred dakujem, Dominika B.

pusate

teraz som už fakt na dneee,vaha ide staale hore,a nezastavuje, už važim 57-58kg/153cm mam už 8kg nadvahu,som zo seba deprimovaná je mi na nič,nedarí sa mi chudnuť,vsetko ide dole kopcom,ak to bude pokracovať tak za par mesiacov budem obézna:((ale to sa racej zabijem

elinnka

moja ty to zvladnes ja ti verim..podobne problemy ako ty som mala aj ja..chcela som schudnut ale len trosku ..az som skoncila na vahe asi 36kg pri vyske 165cm...odkedy som pribrala su asi 2 roky..dnes mam asi 54kg...strach z pribratia je tu stale,prave tieto posledne dni opat vymyslam,chcem schudnut na 50 kg..lenze ..ja jest neviem ..proste neviem..chcem ale nejde to...citala som raz CIM VIAC JES,TYM VIAC CHUDNES....je to pravda ale zalezi na tom kolko a co zjes..pre mna je jednoduchsie nejest vobec max to 1 jablko...ale kiloa idu rychlo hore hned ako s tym prestanem,ved logicke...teraz si hovorim ved schudnem a potom zacnem pomalicky jest ale s rozumom..ale co ak nie?zase ist na Kramare netuzim..3krat stacilo...cvicim,posilnujem,stale kmitam..aj teraz hned ako dopisem beriem cinky a sup pred zrkadlo..ja som stale chora,viem to,,tato choroba asi nema koniec...............

zuzicka1989

Ahoj pusate:
nevzdavaj sa,prosim ta,ked si dosla az tu!
som na teba hrda,urobila by si velku chybu..poznam tie pocity..a velmi dobre!!!nehram tu hrdinku,pretoze nie som ani ja z toho vonku,dari sa mi zatial 4mesiace..ale jedno co viem je bojovat dalej!!a dokazat vyhrat nad tou zakernou chorobou!!!!
budem na teba mysliet,drzim moooc palce!!