Alergia na Augmentin

Príspevok v téme: Alergia na Augmentin
sway

Dobrý večer. Chcem sa poradiť, pred 4 dňami som dobrala Augmentin a ešte stále sa mi vyhadzujú vyrážky po celom tele, strašne to svrbí. Asi to bude alergia na tento liek. Neviete mi pomôcť, čo robiť?Natieram si to Fenistil gelom a beriem 1 Zodac denne, ale neustupuje to.vďaka za reakcie

sandy21

ja mam tiez alergiu na Augmentin, vysypali sa mi cele ruky a strasne to svrbelo. po vysadeni to vsak rychlo prejde, staci pockat

delphia

bud rada ze si nedostala anfylakticky sok. to je odvaha pocas uzivania antibiotik po vyhadzani sa uzivat ich aj nadalej...
nabuduce nezabudni povedat kazdemu lekarovi, ktory ti bude mat v umysle predpisat antibiotika, ze si na augmentin alergicka. nemozes uzivat ziadne penicilinove antibiotika

farmaceutka

Ak je alergia prilis vyrazna, fenistil gel je slaby. Nemas doma Dithiaden? Sice uspava, ale proti svrbeniu je ucinnejsi ako Zodac. Ak mas, pridaj si aspon na noc 1 tabletku. Pripadne ak nemas, mozes zvysit davku Zodacu na 2 krat 1 tabletku za den. Velmi svrbiace vyrazky je pri akutnom stave dobre natriet kortikoidnou mastou, v lekarni by si mala dostat bez predpisu HYDROCORTISON mast. Ta sluzi na akutne zvladnutie prejavov.

sway

no hej, ale mne nenapadlo hneď, že to od antibiotík, najprv, keď som mala len take 3 vyrážky som myslela, že to od komára. Alebo som začala uvažovať, či ne z jedla... a čo je na to najlepšie dávať alebo brať?

snežienka

sway Okonáhle,keď si brala antibiotiká a vyhádzala si sa mohlo Ťa napadnúť,že to bude alergia.Mala si okamžite prestať brať Augmentin a ísť si k lekárovi dať predpísať iné antibiotikum.Manžel má tiež alergiu na augmentin.Po dvoch dávkach sa nenermálne vysypal,okamžite ich prestal brať,lekár mu predpísal iné antibiotiká a výsyp zmizol do dvoch dní.