Alergia na Augmentin

Príspevok v téme: Alergia na Augmentin
sway

Dobrý večer. Chcem sa poradiť, pred 4 dňami som dobrala Augmentin a ešte stále sa mi vyhadzujú vyrážky po celom tele, strašne to svrbí. Asi to bude alergia na tento liek. Neviete mi pomôcť, čo robiť?Natieram si to Fenistil gelom a beriem 1 Zodac denne, ale neustupuje to.vďaka za reakcie

delphia

na vyvolanie alergie na urcitu latku nie je za potreby dalsiu latku! ak je v augmentine nikel, tak v tom pripade sa ta alergia mohla prejavit. ale ak v nom nikel nie je, toto antibiotikom ti nemohlo vyvolat alergiu na latku, ktoru vobec neobsahuje!

SELENA

Z čoho tak usudzujem? Čisto z "prozaického" dôvodu - Augmentin som užívala 3 x denne a na konci "liečby" začala spomínaná alergia. Dovtedy som bolo úplne zdravá. Nikdy som nemala žiadnu alergiu - proste nič. Z čoho iného by to malo byť???

SELENA

ahojte!!!!!
mne Augmentin vyvolal alergiu na nikel. V prípade užitia potraviny bohatej na nikel zažívam zábavu - začnem mať červené fľaky, koprivku, všetko ma svrbí. Vtip je v tom že nikel je obsiahnutý vo veľkom množstve potravín - napríklad kapusta, jablká, cibuľa, cesnak, kakao, oriešky, čokoláda, slnečnicové semiačka, figy, slivky ananás, kypriaci prášok, tiež je v oleji v masle a tak ďalej. Je toho viac.
Alergologička mi povedala že to budem mať pravdepodobne navždy. Takže : ĎAKUJEM TI AUGMENTIN, žE SI MI ZNIČIL ŽIVOT!!!!

delphia

kelis nezabudni spomenut lekarom vzdy ked ti budu chciet predpisat antibiotika, ze si sa z augmentinu vyhadzala. je to dolezite, nakolko zatial si sa "len" vyhadzala, ale najblizsie to moze byt az anafilakticky sok. a to je uz ina kava. ten moze mat az fatalny koniec. augmentin je penicilinovej rady, takze nezabudni nikdy upozornit lekarov, ze si alergicka na penicilin!

kelis

Ja som mala podobné reakcie na augmentín až 2 x a to som ho predtým niekoľkokrát brala. Tioež som reagovala až po dobratí liekov. Ja som jedla fenistil tabletky niekoľko dní a prešlo ma to. Masť mi tiež pomáhala, tak snáď ťa to prejde...

Richardson

ok...vdaka damy..bude to ta alergia lebo to svrby a uz som si cital nieco o tej rubeole a nemam take priznaky...berem na to zodak a dithiaden..dufam ze tak za dva dni to ustupy...

delphia

to snad nemyslis vazne, ze vieme ti cez net urcit ci sa jedna o alergiu, alebo o rubeolu...?!
rubeola je skor v detskom veku a nakolko ide o virusove ochor., tak je pridruzena teplota, zapal hornych ciest dychacich a vyrazky su skor na trupe a rukach