o solnych jaskyniach

Príspevok v téme: o solnych jaskyniach
jatyon

... no vidite:
este aj tu - na svetzdravia - sa k solnej jaskyni nevyjadruju zdravotnici - lekari,
ale inzinier - "Autor: Ing. T. Buzinkaiova, PhD."
.
Len pre paralelu> dr. Hlavaty tu pise, ze nenasiel v medicinskej literature odkazy na priaznive zdravotne ucinky crevnej sprchy.
(evidence based medicine - medicina zalozena na dokazoch).
Ide o to, ze ani u POZITIVNYCH ucinkoch pobytu v solnej jaskyni nie su "evidence based" poznatky.
lekari sa k tomu nevyjadruju. Iba inzinieri a tak ....
.
Ktohovie, mozno je pobyt v solnej jaskyni niekedy aj uzitocny? Lekari k tomu nemaju dokazy.

adam

Ja sa pripajam k Martinkinemu nazoru.Ja som tiez navstivil jaskynu spolu s detmi velmi sa nam to pacilo a nielen to.Chodime pravidelne a deti nie su tak casto chore, a ked uz aj su tak len par dni a nie par tyzdnov.Vyskusajte
Vas spokojny zakaznik :)

Mataa

Som rada,ze sa objavila tato tema aj na nete.Vela ludi to kritizuje.Ja som to vyskusala a mam velmi dobre skusenosti.Radim vsetkym skor ako to odvrhnu najprv vyskusat az potom to kritizovat(ak vobec nieco najdu na kritizovanie).

permoník

Opať sa objavila nová diskusia o SJ.Aj tu v Martine sú ORL lekári a aj detskí lekári, ktorí vedia o kladných účinkoch SJ a doporučujú pobyty,avšak TV Merkíza tak ovplyvnila národ,že tomu nedôverujú na svoju škodu.Lekár,právnik nikdo sa nevyjadrí priamo k veci a už vôbec nie na papier,aby sa náhodou nejakým spôsobom nenaštrbila jeho povesť.Hovorí sa tomu alibizmus.Zoberte si spetne liečiteľstvo homeopatiká.Taktiež to bolo nesmierne zaznávané,hlavne lekármi a dnes čuduj sa svete,ako huby po daždi koľko ich je-lekár homeopatik
,keby sme všetko prijímali stakou nevôľou ako to máme vo zvyku,no najmä keď sa nás to dotýka z pohľadu závisti,tak dnes by sme ešte možno orali dreveným pluhom.Veď lekári bez aplikácie postupných výdobytkov vedy by asi tiež boli len šarlatáni.Pozrite si knižku Solní lampy,je to vydané v Nemecku,v Čechách to preložili a vydali,čo potvrduje skúsenosti našich pra...

jatyon

....."[Avsak vsetky info okrem FORA a PR clankov presli rukami lekarov alebo farmaceutov.]....."
--- v tomto je ten rozdiel, podla mna ... :-)
v mojich ociach je jedno, kto je vlastnik, kto je admin ... (ba v tomto vasom pripade je to aj prednost - aspon je to "prijemna", IT-odborne "urobena" stranka)
.
hlavne, ze clanky su "recenzovane" :-)

Andrej

Hm..., ze to spracoval Ing. podla mna neni problem... ak pouzil Medicinsku literaturu... vid www.svetzdravia.sk
na konci je pouzita literatura. Ak je to spracovane na zaklade vyskumov alebo tvrdeni "doktorov", resp. odbornikov tak to moze spracovat aj novinar... ? Ci nie?

BTW: ja som tiez Ing. a tento web vlastni IT firma. :) vadi? [Avsak vsetky info okrem FORA a PR clankov presli rukami lekarov alebo farmaceutov.]

Monika2

Akoby sa nevyjadrovali, len asi takýto debat je pod ich úroveň.
Solnú jaskyňu doporučuje napr. MUDr. Mikula - kúpele Piešťany, MUDr. Barta - primár I.ORL kliniky FNsP Blava, MUDr. Šimko- imunológ a alergológ nemocnica na Kramároch, Doc.Mudr. Kajaba-internista- gastroenterológ, Mudr. Caban, Mudr. Mazal - primár pľúcneho odd. Roosv.nem. B.B., prof.MUDr. Homola prednosta I.plicni kliniky 1. LF UK a VFN Praha, MUDr. Tatárová -primárka odd. tubrkulózy a pľúcnych chorôb NsP Žilina a ďalší a ďalši...