o solnych jaskyniach

Príspevok v téme: o solnych jaskyniach
jatyon

... no vidite:
este aj tu - na svetzdravia - sa k solnej jaskyni nevyjadruju zdravotnici - lekari,
ale inzinier - "Autor: Ing. T. Buzinkaiova, PhD."
.
Len pre paralelu> dr. Hlavaty tu pise, ze nenasiel v medicinskej literature odkazy na priaznive zdravotne ucinky crevnej sprchy.
(evidence based medicine - medicina zalozena na dokazoch).
Ide o to, ze ani u POZITIVNYCH ucinkoch pobytu v solnej jaskyni nie su "evidence based" poznatky.
lekari sa k tomu nevyjadruju. Iba inzinieri a tak ....
.
Ktohovie, mozno je pobyt v solnej jaskyni niekedy aj uzitocny? Lekari k tomu nemaju dokazy.

permoník

Jozef, neviem presne čomu mám rozumieť najlacneší variant ale,rozpisovať sa tu o technológii jednotlivých jaskýň je takmer nemožné,ale osobne si môžeme o jednotlivých variantách podiskutovať u mňa v Martine-Priekope,takže ak prijmeš pozvanie,rád Ťa uvítam,avšak podľa doterajších skúseností mi najlepšie zo všetkých jaskýň pri porovnávaní pre a proti skutočne vychádza kamenná bezpečnosť,vplyv na organizmus,stres,oprava resp.výmena jednotlivých častí,umenie Feng-šuej,no a cena je ne úrovni všetkých jaskýň za m2 takmer rovnaká závisí aj od dohody.Naše tel.0905 826964,ináč už sa u nás informujú aj od vás,hoci v D.Kubíne je tiež.

jozef

pre Permonik: V roku 2005 som sa vážne zaoberal myšlienkou budovania SJ v Ružomberku. Prešiel som si všetky dodávateľské ponuky a zistil som, že tá tvoja jaskyňa je najlacnejší variant. Prečo?

permonik

aron: uverejnenie akéhokoľvek materiálu o SJ je komerčné a je to naozaj ako reklama a to dosť drahá,tv nemá záujem o lacné reklamy,klimatizácie nie sú škodlivé,už len preto,že sú vyrábané na nových princípoch a existujú do nich resp.sa používa v nich na dezinfekciu tabletky alebo spray.Samozrejme vyžaduje si to starostlivosť.Dnes je už vyvinutá klimatizácia plazmová,ktorá sa stará o všetko sama LG.Ani pobyty liečebné pri mori,som nevidel štúdie a rozbory vplyvu na organizmus a predsa tam sa ľudia vracajú,bez doporučení lekárov,chvália si,ako im slané more dobre prospelo,uvoľnolo dých.cesty ,čím to asi je? Mám dojem,že dnes platí to čo,povedia druhí,ale presvedčiť sa,to už nestojí za to JPP.Účinok KSJ je namiste,vykonajte si 10pobytovú kúru a potom podľa možnosti raz za 2týždne,si návštevou udržiavajte svoje zdravie.A to máte len jedno,aby ste nemuseli neskôr banovať,že ste môhli niečo pre seba urobiť ,ale neurobili ste nič.Zrovnajte si pobyt fin.

permoník

Vážené dámy,páni,zbytočne budete očakávať nejaké vyjadrenia od lekárov,tí totiž len uvádzajú do praxe nové poznatky z vyšších kruhov.Ani jeden lekár sa neodváži verejne prehlásiť, že SJ sú skvelé a doporučujú ich.V ordinácii ,je to iné,tam to môže poprípade aj odvolať/alibizmus ako všade/.Avšak SJ sú registrované ako relaxačné zariadenie,postavené na úroveň posilovní apod.zariadení.To,že je tam vyváženosť a zmes viacerých druhov solí,/5 druhov/, dáva tomuto zariadeniu aj terapeutycký charakter liečebný,pretože soľ ako jediný kryštál spolu s minerálmi na svete,je pre človeka životne nevyhnutný,dokážete si uvedomiť,že obsahuje toľko minerálov a zlúčenín,koľko má náš organizmus.Bez nej n e p r e ž i j e m e.A tu je kameň úrazu pre p.Dluholuckého a spol.Totiž prírodné jaskyne obsahujú tiež pozostatky prahistorických morí.Najvačší diel solí je rozpustených v moriach.Približne pred 260mil.rokmi došlo v prvohorách,doba kedy rozloženie oceánov a pevniny vyzeralo inak,než dnes ,k odpareniu morskej vody vo veľkých plytkých panvách.Dnešná alpská oblasť s významnými ložiskami soli Salzkammergut sa vtedy nachádzala v blízkosti zemského rovníka a mala podobu rovinatej pobrežnej pláne.Plytké geosynklikálne moria patrili k suchému klimatickému pásmu,ktoré sa rozprestieralo od dnešného Uralu cez strednú Európu a Anglicko až k Severnej Amerike.Zhruba na území dnešného Bavorska sa nachádzalo južné pobrežie severného geosynlikálneho mora,kde sa dnes dvíhajú Alpy bolo južné geos. more.Od voľného mora sa odelili rôzne zátoky vytvorením hrádzí.Horúce suché podnebie viedlo k rýchlemu vyparovaniu morskej vody a k vykryštalizovaniu a usadeniu minerálov,pričom kamenná soľ zaujímala medzi látkami rozpustenýmí v morskej vode najvačší podiel.Do plytkých morských priehlbní pritekala v prvohorách dalšia morská voda tak,že na klesajúcich solných luhoch,zťažknutých odparovaním vody, vytvorili zreteľne ohraničené vrstvy usadenín.K takýmto usadeninám patrí aj sádra anhydrit alebo sylvín.Rôznym pohybom pevniny a hornín v priebehu epochy vývoja zeme sa potom solné usadeniny prekrývali,deformovali a menili svoju polohu.Najvačšie nálezisko kam. soli sa nachádza v Severonemeckej nížine,v Polsku,v USA,v strednej Ázii a v Číne.Soľ sa teda z pramorí dostala spať do zeme.Pri vzniku nálezísk kam. soli však dochádzalo tiež k tomu,že ľahší,makší solný kameň bol prekrytý ťažšími horninami a vytlašený k povrchu zeme.akto sa vytvárali sol.ľadovce napr.Irán a Španielsko.Pri pôsobení podzemných prameňov,môže v solných ložiskách vznikať aj soľanka,čo je slaná voda,z ktorej sa odparovaním získava soľ.Takže po ústupe morí z nášho územia zostali stopy v dnešných jaskyniach.Sú to tie isté minerály,ktoré obsahuje Kamenná soľ,ale aj dnešné moria,kde je najviac rozpustenej kamennej soli,tá istá,Ktorá je aj v našich "kamenných solných jaskyniach",postavené F.Krysztalowy swiat.Dokonca si dovolím tvrdiť,že prírodné jaskyne svojim obsahom minerálov sú len slabým odvarom oproti kamennej soli ako koncentrátu obsahu NaCl a ostatných jej zložiek.Z toho vyvstáva obava že po spoznaní účinkov v KSJ a Prírod.jaskyne.Tu sa ešte jedná o to,že tieto zariadenia majú štatút štátnych zdravotníckych zariadení,liečba je čiastočne hradená poisťovňami.Ťažko sa nesie,keď sa začína vytvárať vážna konkurencia a v pozadí sú veľké peniaze.To čo uvádza p.Dluholucký na nete www SPELEOTERAPIA.sk, alebo Svejan-speleo Bystrá ,v sanatóriu v poľskej Wieličke už dávno poznali.Práve tieto skúsenosti sa zhmotnili do našej Kamennej SJ a sú tŕňom v oku určitých ľudí.Veď keby KSJ nebola tká dobrá,ani by si ju nikto nevšimol,no napriek tomu všetkému zmatku sa ľudia opať prinavracajú do KSJ.Technológia je patentovaná a nemôže ju nikto okopírovať,vznikajú len všelijeké plagiáty.A vyjadrovať sa k nejakej téme? No a čo... "veď všetko ,čo je vo mne dobré, vďačím knihe",nie je to tak jamyvšetci....

ing.t.buzinkaiova,phd.

Jatyon,
naozaj nechcem tu diskutovat, kto sa k comu ma pravo vyjadrovat. Pravo vyjadrit sa mame kazdy, ide len o to, ci niekoho cielene svojou informaciou "zavadzame". Nazory o ucinkoch solnych jaskyn som len spracovala do pisomnej formy, nic viac nic menej. Vsetko, co som uviedla, je publikovane vo VEDECKYCH casopisoch, nie bulvarnych platkoch a podlozene KLINICKYM VYSKUMOM. Nie vsetci zaujemcovia maju moznost pristupu do medzinarodnych vedeckych kniznic, ani vsetci lekari nie. Budem rada, ked si aspon niekto uvedenu mnou pouzitu literaturu zabezpeci, nastuduje. Dakujem aj Tebe, Jatyon za nazor, pekny den.

monika2

Všetci MUDr. netvrdia, že je to super. Ale nepoznám lekára, ktorý tvrdí, že to škodí. Aj pán Dluholucký nepovedal nikdy, že škodí jaskyňa, ako to predvádzajú média, on povedal, že škodiť môže klimatizácia. Ale ľudia nepočúvajú. A profesionál vie ako podať národu i takúto informáciu, aby sa dosiahol požadovaný efekt. Už aj zdravie je o peniazoch, nie o tom čo škodí a čo pomáha.

aron

Pre Moniku2,dakujem za radu.Pozriem si to.Mrzi ma ze ked to tak odporucaju preco to nepovedia aj na nejakom televiznom kanaly,ved nech o tom vedia :)vsetci ake je to dobre.

monika2

Pre Arona
Veď si skúste prečítať napr. Vitalita 11; Zdravie 11; na www stránkach niektorých soľných jaskýň sú aj fotografie lekárov, ktorí SJ odporúčajú.

aron

Chcel by som poprosit nejakeho lekara o vyjadrenie k tejto teme.Velmi ma zaujima aj po lekarskej stranke ci je to vhodna podpora liecby,a ci ma nejaky naozaj ucinok.Dakujem a tesim sa na prispevky

aron

Ahojte vsetci,teraz som sa vratil zo solnej jaskyne.Mozem vam ju len odporucit.Neviem ci mi pomohla,lebo som tam bol teraz po prvy krat (ale viem ze nie posledny).No jedno viem urcite oddychol som si v prijemnom prostredi,bez hluku a vyrusovania.Vyskusajte to a naberiete novu energiu do prace pre ten zhon!