hepatitida b

MILKA10

Syn chodil na 3 chemoterapiu lymfatických uzlín a zrevatizoval mu vírus hepatitídy B o ktorom nevedel a pred chemoterápiou mu nezistili a lieky na pečeň nezaberaju . Je to nebezpečná choroba o ktorej lekári nehovoria pravdu a pred chemoterápiou nevyšetruju a su len vraj 3 lieky na liečbu a tie ked nezaberu tak sa zomiera. Syn je teraz v takom stave lieky mu nezaberaju .a je to rýchla smrť. To je dnešné zdravotníctvo. ide nemocniciam len o peniaze a nie o pacienta.

anit8575m

ahojte.
spolubyvajucej doktorka oznamila ze je nosicom zltacky. mna by zaujimalo co to pre mna znamena? ako ma moze nakazit? este k tomu ma maleho psa ktory kuse, a tak ma napadlo ze ked pohryzne ju a potom mna a spravi mi ranku na ruke jemozne ze by ma tym nakazila? dakujem moc za rychlu odpoved

babarik

Ja by som chcela vedieť čo ďalej. Manžel v auguste daroval krv a o dva mesiace mu z tranf.stanice prišiel list, že má 6ltačku b. Teraz bol u infekčnej lekárky e testy potvrdili, že je nosičom žltačky b, ale bez príznakov. Máme dve deti(17mes. ,9,5r. )Už som si bola dať vziať krv a teraz čakám. Viem, že sa budem musieť dať zaočkovať ale kto má nárok na bezplatnú vakcínu. Manželovi nedali ani žiadne lieky.Dakujem

RNG

miuska, moznost nakazit sa hep B je aj v nemoznici, staci infikovana ihla.
Naviac testy na hep. B nie su zialbohu presne, maju aj falosne pozitiva aj negativa.
Znacne mnozstvo hep.A sa napr v patdesiatych rikoch prenieslo pri stepeni,, kde nepouzivali jednorazove ihly a stepiace pierka, ale ich sterilizovali a zrejme nie vzdy dostatocne(zlyhania autoklav alebo opalovanie stepiacich pierom nebolo pri dostatocnej teplote)
Samozrejme, toto sa velmi dobre taji, hoci sa nedali statistiky odrazu prudkeho narastu hep A prave u stepenych deti uplne zatusovat.
Ale bol to dovod na zavedenie jednorazovych ihiel, potichu.

RNG

virusy a rakovina su implikovani(obvineni) uz v mnohych pripadoch rakovim(a tiez autoimunnych chorob)
Tvedenie ze ten ci ony vyrus nie je skodlivy a netreba sa od neho obavat je silne zavadzanie.

Peto T

Ten opičí vírus SV40 spôsobuje rakovinu, najmä mozgu, kostí, lymfatického systému a pľúc.

Podľa nedávnej štúdie, v Maďarsku sa s týmto vírusom stretlo 1,3-8,7% populácie, v Čechách 1-4%. Niektoré vekové skupiny boli infikované až v miere 15,6% v Maďarsku a 8,3% v Čechách. Môžeme s vysokou pravdepodobnosťou predpokladať, že situácia na Slovensku bude zrejme podobná.

Druhým šokujúcim zistením je, že infikovaní boli v rovnakej miere ľudia, ktorí neboli očkovaní polio vakcínou, alebo sériou vakcíny bez kontaminácie. Z toho vyplýva, že vírus sa už samostatne šíri v populácii.

miuska297

Ja by som chcela poprosit o radu.Kamaratke sa narodil syncek a zistili mu len nahodne ze ma b-cko ale ona ju pri tom nema,robili im testy v nemocnici asi 4-krat,je to nevysvetlitelny jav a ona je z toho zufala,pretoze to nie je ziadna cundra ale poriadna zena,o mesiac maju ist znova na testy a uvidi sa .Chcela by som vas poprosit ci by ste nemohli poradit alebo ci ste nepoculi niekedy o takomto pripade a ako sa to vsetko nakoniec skoncilo. dakujem

hepatitida b

a k mojej otázke vyššie položenej neviete konkrétne odpovedať? toto som sa dočítala aj na nete, že sa prenáša krvou, pohl. stykom, slinami dokonca??? lenže lekárka mi povedala, že zatial nemám byť znepokojená, že to nemusí nič znamenať, a nie som nebezpečná pre okolie- na krv idem o 2 mesiace...