Nepravidelný cyklus - alchemilka

Príspevok v téme: Nepravidelný cyklus - alchemilka
alchemilka7

Zistila som, ze na nepravidelny cyklus vyborne pomaha caj z bylinky Alchemilka zltozelena ... dostat ju bezne v lekarnach a niektorych drogeriach ... pouzitie je ale na obale napisane zle - treba ju totiz zacat pit cca. tyzden pred ocakavanou menstruaciou (bee, je to dost horke, treba sa premoct) asi salku-dve denne. Pouzivala sa uz odpradavna a su jej u nas plne luky .. je zaujimave, ze doktori radsej hned predpisu tabletky, nez by poradili tento prirodzeny, lacny a podla dostupnych udajov neskodny sposob upravy cyklu ... zaujimalo by ma, ci to funguje aj niekomu inemu okrem mna ... ak mate nepravidelny cyklus (najmä dlhe cykly s nepredvidatelnym prichodom menstruacie, naruseny hormonalny profil a pod.), pridajte sa k testovaniu a svoje skusenosti a napady poslite prosim do tohto fora, alebo na: alchemilka7@yahoo.com. Ak vam to neprekaza, uvedte aj strucny popis problemu a vek. (Ak napisete aj do fora aj na mail, uporoznite na to prosim v maily) Dakujem!

stansun

Kocky davajte si pozor na alchemilku ktora mate cykly v poriadku pretoze ja som ju tiez zacala pit a dost mi predlzila cyklus. Inak ak chce niekto otehotniet tak by sa mala alchemilka pit od prveho dna MS az po ovulaciu. Po nej uz urcite nie lebo sposobuje stahovanie maternice.

dsfdsfds

nejako som na tej webstranke nic nenasla...ale nevadi,... uz nemam fakt na nic chut, tak ako som zodpovedna,rozhodnem sa brat HAK aj napriek moznym zdravotnym rizikam, len aby sme mohli dokoncit vysoku a vytvorit tak vhodne podmienky pre zabezpecenie rodiny, a ono ako napriek.... :((( ja uz fakt newiem co dalej...

alchemilkaa7

hm, tak to je tazke .. zavisi od zivotnej situacie .. ja momentalne riskujem celkom rada :)Ale pokial neni clovek promiskuitny a ma dobreho partnera, 85-98% spolahlivost kondomu nie je az taka katastrofa (a tych 85% zahrna aj namol opitych a neskusene deti)Dobra tabulka je tu:en.wikipedia.org

dsfdfsds

no tak to musim vyskusat, len teraz takisto co s ochranou... uz som fakt zufala, lebo ja nechcem naozaj nic riskovat :( ach boze

alchemilkaa7

No, mne sa tiez po vysadeni hak, ktoru som brala niekolko rokov akoze na upravu cyklu nepravidelnost po dvoch cykloch plne vratila .. par mesiacov som sa trapila, absolvovala vyvolavacku ked to uz bolo prilis dlho, znovu nasadila tabletky, znovu vysadila lebo to priserne veci robilo s naladou a zasa pol roka strasna nepravidelnost a potom som vyskusala alchemilku a zatial (4 cykly) perfektne funguje ..