Nepravidelný cyklus - alchemilka

Príspevok v téme: Nepravidelný cyklus - alchemilka
alchemilka7

Zistila som, ze na nepravidelny cyklus vyborne pomaha caj z bylinky Alchemilka zltozelena ... dostat ju bezne v lekarnach a niektorych drogeriach ... pouzitie je ale na obale napisane zle - treba ju totiz zacat pit cca. tyzden pred ocakavanou menstruaciou (bee, je to dost horke, treba sa premoct) asi salku-dve denne. Pouzivala sa uz odpradavna a su jej u nas plne luky .. je zaujimave, ze doktori radsej hned predpisu tabletky, nez by poradili tento prirodzeny, lacny a podla dostupnych udajov neskodny sposob upravy cyklu ... zaujimalo by ma, ci to funguje aj niekomu inemu okrem mna ... ak mate nepravidelny cyklus (najmä dlhe cykly s nepredvidatelnym prichodom menstruacie, naruseny hormonalny profil a pod.), pridajte sa k testovaniu a svoje skusenosti a napady poslite prosim do tohto fora, alebo na: alchemilka7@yahoo.com. Ak vam to neprekaza, uvedte aj strucny popis problemu a vek. (Ak napisete aj do fora aj na mail, uporoznite na to prosim v maily) Dakujem!

kiarka

Môže sa piť alchemilkový alebo ženský čas dlhodobo bez prestávky? Počula som totiž, že čaje by sa nemali piť dlhodobo a že je potrebné spraviť aj prestávku. Neviem teda, či to platí na všetky čaje.

omnia

Mám 12 a mykozu,pomôže mi alchemilkový čaj?Nechcem s tým ísť ku gynde.A aké časti alchemilky sa používajú?

mate59

skús kombináciu rebríček/len kvetnú bielu časť/25%,žihľava50%,alchemilka 25%,pastierska kapsička25% celkom 100 gr.drogy piť 2x denne 30 min pred jedlom teplý zápar 10-15 min lúhovaný.Efekt o týždeň.

rumba21

pred mesiacom som absolvovala kyretáž a stále špiním,začala som piť alchemilku,ale zatiaľ nevidím žiadny efekt,skôr naopak,cyklus mám rozhádzaný a vôbec pred zákrokom som bola v poriadku a teraz mám stále dáky problém

alzbee

kiarka: pokial viem, tak sypane caje su lepsie, nez sackove. A pit sa ma 2 tyzdne pred ocakavanym menzesom..ale kolko mesiacov to takto treba robit, veru neviem :-/ asi dovtedy, kym nebudes mat pocit, ze cyklus sa upravil (ze pride menzes niekolko mesiacov po sebe nacas).

kiarka

aky caj z alchemilky si mam kupit, sypany alebo sackovy? alebo je to jedno? a ako dlho by som ho asi tak mala pit, aby mi to pomohlo vyrovanat ten cyklus? a aky mate nazor na zensky caj? naco je dobry?

alzbee

Neviete mi prosim poradit, ci si caj z alchemilky zltozelenej mozem dochutit medom a citronom? je mozne, ze by sa nejakym sposobom znizili ucinky? alebo to mam pretrpiet a vypit neochuteny?:)) vdaka

RNG

Shoot, uz sa mylim aj v Anglictine, nie len v Slovencine!
oprava, Lady's Mantle. Este na margo hormonov, cervena datelina podobne ako soja obsahuje izoflavony, ktore sa spravaju PODOBNE ako estrogen, takze kvazi zvysuju hladiny estrogenu. Pri vyssich davkach mozu vytvorit prilis estrogenove hladiny v tele
a prispiet k tvorbe hormonalne zavislych cyst, myomov a dokonca fibroidov.
Vobec vsetky zahravania sa s hormonami mozu byt skodlive, ak sa jedna o podstatne(velke davky) zasahy zlym smerom.
Yam a pupalka su menej nebezpecne v tomto smere, lebo z jamu si telo moze ale nemusi vytvorit DHEA a progesteron, ale nemusi.
Pupalka ma ine funkcie, nie ciste hormonalne hladiny, hoci pomaha pri rozkolisanych hodnotach hormonov v tele.

RNG

z rastlin , ktore rastu na Slovensku alchemika(alchemilla xantochlora aj druh vulgaris, Ladie's Mantle) tiez listy z malin a kvet dateliny su pomerne silne prostriedky na napravu hormonalnych hladin.
Zialbohu, okrem kvetu dateliny sa este neprebojovali do silnych doplnkov, standardizovanych na klinicku ucinnost, takze zostavaju v kategorii liecivych bylin s neurcitymi ucinkami, velmi zavislymi podla toho odkial a ako boli zbierane a susene.
Ale maju vyhodu, ze sa daju zbierat zadarmo.