Nepravidelný cyklus - alchemilka

Príspevok v téme: Nepravidelný cyklus - alchemilka
alchemilka7

Zistila som, ze na nepravidelny cyklus vyborne pomaha caj z bylinky Alchemilka zltozelena ... dostat ju bezne v lekarnach a niektorych drogeriach ... pouzitie je ale na obale napisane zle - treba ju totiz zacat pit cca. tyzden pred ocakavanou menstruaciou (bee, je to dost horke, treba sa premoct) asi salku-dve denne. Pouzivala sa uz odpradavna a su jej u nas plne luky .. je zaujimave, ze doktori radsej hned predpisu tabletky, nez by poradili tento prirodzeny, lacny a podla dostupnych udajov neskodny sposob upravy cyklu ... zaujimalo by ma, ci to funguje aj niekomu inemu okrem mna ... ak mate nepravidelny cyklus (najmä dlhe cykly s nepredvidatelnym prichodom menstruacie, naruseny hormonalny profil a pod.), pridajte sa k testovaniu a svoje skusenosti a napady poslite prosim do tohto fora, alebo na: alchemilka7@yahoo.com. Ak vam to neprekaza, uvedte aj strucny popis problemu a vek. (Ak napisete aj do fora aj na mail, uporoznite na to prosim v maily) Dakujem!

akinom007

ja mam nepravidelne cele roky...
4 roky som brala HAk a jasne ze ked som brala bolo to pravidelne...ale po vysadeni sa vsetko vratilo do starych kolaji-nepravidelnych.
inak hned mi to bolo jasne ze Hak riesi problem len docasne ...neviem jak sa niektore mozete cudovat ze po Hak to bolo znova neprvaidelne vsak to je normalne...rovnako ako ked sa niekomu zvacsia prsia po HAK tak po vasadeni s avratia do povodneho stavu!!!!
ja som skusala pit alchemilku 2 krat denne aj zensky caj a vobec mi to nepomohlo pila som ju 2 mesiace v kuse..
a menstruaciu mam v rozmedzi medzi 30-46 dni...

ivja

No, mňa držal nepravidelný cyklus už pár rokov. Brala som 3 mesiace HAK- nepomohlo, potom rôzne injekcie, hormóny...nič. Po mesiaci to bolo späť. Začala som piť alchemilku - pijem ju po menzese a od ovulácie, pretože vtedy som vždy začala špiniť a pri stolici aj slabo krvácať, to som si naordinovala myší chvost. Ja mám len výbornú skúsenosť.Akonáhle mi začne špinenie, uvarím si myší chvost/ 0,5litra/ a ak je to okolo ovulácie , špinenie prestane. Čím som bližšie k menzesu, tak to aspoň špinenie značne zmierni.Keďže som po gynekologickej stránke OK, budem si to riešiť takto. mne sa totižto zdá, že čím dlhšie si takto upravujem bylinkami cyklus, mám ho skutočne pravidelnejší , po 28.dňoch. Veď napr. sme boli na dovolenke v lete pri mori a preventívne som mala so sebou Norethisteron. Od polovice cyklu som začala postupne špiniť- až krvácať. Nasadila som Norethishteron , ale len sa mi to zmiernilo. Keď si teraz pomôžem myším chvostom, účinok mám skoro okamžitý. Nech žijú bylinky - aspoň mne ozaj pomáhajú / možno im viac verím:)))

zwedavus

ou, pardon, napísala som príspevkoU, ale samozrejme, že príspevkoV, ach, hanbím sa!:) nechtiac urobená chybička:)

zwedavus

farmaceutka, od teba som čítala veľa príspevkou a naozaj vieš poradiť a vo veciach sa skutočne vyznáš:) tak týmto chcem vyjadriť aj obdiv, aká si rozhľadená a aké dobré rady poskytuješ:) ja len toľko:)

farmaceutka

Napisala si iba temu tej prace, ale nenapisala si jej vysledky a zaver. Okrem toho, ta praca sa nezaobera pohlavnymi hormonmi, ale hormonmi stitnej zlazy, co je dost zasadny rozdiel podla mna, ci nie? Poznam desiatky zien, ktore piju alechemilku, ale nepoznam jedinu, ktora ju pije s vysledkami na stabilizaciu hormonalnych hladin. Moja osobna skusenost je taka ista. Proti alchemilke nemam vobec nic, nech si jej kazdy pije kolko chce. A proti prirode uz toboz nic nemam, neviem, kde si na to prisla :-) Pisem len svoju skusenost, ci uz teoreticku, alebo prakticku.

alchemilkaa7

Viem ze individualna skusenost este o nicom nevypoveda (mozu do toho zasahovat aj ine nekontrolovatelne vplyvy + placebo efekt:), prave preto ma zaujimaju aj skusenosti ostatnych ... to so silnym krvacanim sa sice pise na krabicke, ale je trochu blbost, pretoze to sposobi vacsie krce a pripadnu bolest to len zvysi ... o uprave cyklu pisali prave starsie herbare z cias bylinkarok /ked som si robila maly resers na tuto temu/ ... z tych neskorsich sa to neskor postupne vytratilo a informacie o alchemilke su v nich uplne zmätocne ... No a to, co alchemilka presne obsahuje ako jednotlive komponenty ucinkuju nie je uplne jasne a zrejme to ani nikto nema velmi zaujem skumat, kedze uz tu mame ine \\\\\\\"zazraky\ \\\\\\" na ktorych sa da viac zarobit ... Tuto nejaki rusi skumali vplyv alchemilky na stitnu zlazu potkanov(Borodin et al.: \\\\\\\"Effects of polyphenol compounds from Alchemilla vulgaris on morphofunctional state of thyroid gland in rats exposed to low temperature\\\\\\\") .. sice to nema nejake velke ohlasy, vidno vsak ze tema ucinne latky alchemilky a hormony nie je az taky nezmysel ... Ak ste naozaj farmaceutka resp. studentka farmacie, nezaskodilo by trosku vedeckej skromnosti a pokory voci prirode ... zapadna civilizacia sice dosiahla uzasne pokroky vo vede, ale este velmi velmi vela toho nevieme ...

farmaceutka

Alchemilka nie je zazrak a uz vobec nedokaze upravit narusene hormonalne hladiny. Ucinkuje skor pri pri silnom krvacani, lebo ma stahujuce ucinky. Podla mojich informacii sa zatial v alchemilke nenasli latky podobne hormonom a jej pouzitie v tychto indikaciach vychadza skor z tradicie.

alm

Tie caje nemusia byť horké ak sa nechajú vylúhovať krátko,aby mali zlatistú farbu a pijú sa po dúškoch teplé aké znesiete.Myslím ,to aj s alchemilkou.