Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

mykoza a antikoncepcia HAK

Príspevok v téme: mykoza a antikoncepcia HAK
lagunasa

ahojte.
chcem si spravit mierny prieskum. uz dva roky sa trapim s mykozou (kvasinkami v posve ) a stale nic. iba sa to zhorsuje. uz som vymenila dvoch doktorov a teraz som zacala chodit k sukromnikovi.
moj prieskum sa tyka hormonalnej antikoncepcie ( HAK ) a jej suvis s mykozou. pytam sa kto ma alebo mal mykozu a vysadil antikoncepciu a pomohlo to a komu to nepomohlo?
piste vsetci ktory mate k tejto teme co povedat. kremiky a cipky ma nezaujimaju, voci tomu som uz imunna ( teda tie kvasinky ), aj dietu uz drzim asi 1,5 tyzdna a stale ziadna zmena. aj laktobacili aj biele jogurty a tak papam ale nic. aj bavlnene pradlo nosim. tieto veci ma nezaujimaju. akurat to HAK a mykoza, pripadne oreganovy, kokosovy olej a tea tree olej (cajovnikovy ). vdaka za nazory!!!

lagunasa

irita:
neviem ako sa volaju tie laktobacily lebo ich mam doma a teraz som v praci. ked nezabudnem tak to doma zistim.
ja pouzivam lactobacili od znacky Swiss ci ako sa to pise. 60 tabletiek za asi 430Sk alebo tak nejak. vzdy si dam jednu rano a jednu vecer a plus do posvy tu na vkladanie...
len neviem co zo mna vyteka. je to zlte a je toho dost ako pri mykoze... tak neviem. este asi 5-6 dni si ich budem vkladat a potom prestanem. potom uvidime co to spravi.
mne v lekarni povedali ze tie co uzivam su vraj najsilnejsie. inac, na vyter sa moc nespoliehaj lebo mne vysiel dvakrat negativny a aj tak som mala tu mykozu ale podla testov som bola v poriadku.
drz sa.

irita

langunasa a to si si priamo od neho kupil? a ako sa to presne volá prosím ťa? budem sa to snažiť zohnať aj ja,a začnem teda obmedzovať cukor :)
No ja mam momentálne také čípky od svojho gynekologa na 14 dní no medzi tým som už mala aj menzes,a teraz mi ešte ostalo sedem,a k tomu canesten,ale nemám pocit že by pomohlo lebo výtok je stále a pálnie tiež trochu,ale povedal mi že ak to od toho neprejde spraví mi výter a podľa toho uvidíme čo dalej...takže musím počkať,a aké probiotiká berieš ty? Ja som brala najprv Super dophilus,a teraz som prešla na Bion 3 tie obsahujú naviac aj nejaké vitamíny to mi odporučila kamoška čo mala streptokoka.Tak neviem že aké sú lepšie.
Ale Gratulujem ti že už tam nič nenašli kiežby aj mne!

lagunasa

irita:
hlasim priebezny stav. popri tom ako som vysadila antikoncepciu ( mala som ju zacat brat v sobotu ) tak som este bola u gynekologa na vysetrenie po tej mojej hladovke na cukor. pri vysetreni mi povedal ze som uplne uplne cista a teraz tam ziadna mykoza neni. ziadne cipky mi uz aj tak nechce davat lebo hovoril ze ked uz to takto mam tak ze uz aj tie cipky a masticky to mozu sposobovat. takze ziadne taketo. ale to som nechcela rozoberat. skor mi predal ( vraj v lekarni to neni dostat, ze sa to objednava zo zahranicia ci co, to som neriesila ) take tabletkove laktobacily. ale nie hocijake lebo tie co sa predavaju v lekarni sa nedaju (alebo skor sa vobec neodporuca ) vkladat ich do posvy. ale tieto co som si od neho kupila sa daju aj jest a aj vkladat. a je pravda ze probiotika pomahaju na toto ale v takomto stadiu uz nestaci ich iba papat. tak som si ich kupila. vizeraju uplne ako Lactobacili od znacky Sviss ci ako sa vola. dvakrat som si ich uz na noc vlozila, dnes bude treti krat. upozornoval ma ze budem mat z toho vytok kedze budu zo mna vytekat ( co je pochopitelne ) takze co sa tyka samotneho vysadenia HAK tak presne neviem lebo neviem presne identifikovat co to zo mna vyteka. ci tie laktobacili alebo zasa ta plesen. doporucil mi ich brat tak 10 noci. ja este popri tom uzivam tie moje laktobacili cez usta a stale sa snazim obmedzovat cukor aj ked uz nie tak ako na zaciatku. ale zatial hrudkovy vytok nevyteka. skor taky zltkasty... uvidime neskor. inac, hak to priamo nesposobuje. skor znemoznuje liecenie a prihorsuje. z nej samotnej to ale nevznika. ale doktor sa mi nemohol zarucit ze vysadenie zaberie. takze skusam.
to je zatial odomna vsetko. drzte sa baby.

irita

ahojte no konečne nejaké reakcie,som rada že ste to sem baby napisali že vám to vysadenie pomohlo.Tak ja teda doberiem to nové balenie a potom nadobro končím.Len neviem či to pomôže lebo ja som to mala aj pred tým než som brala antikoncepciu a čo mám kamošku tak tá to ma od 15 rokov a hak začala až teraz brat takže neviem.V každom prípade prosím Langunasa ked budes badať nejaký lepší výsledok tak sa ozvi!

reakcia

vies co poradim ti. mala som presne ten isty problem. doktor ma napchaval 5 rokov cipkami, liekmi a mastickami. prestala som aj chodit ku gynekologovi, lebo byt tam kazdy tyzden nebolo ktovie co. nahodou som si raz precitala neziaduce ucinky antikoncepcie a hned som ju vysadili. mykoza zmizla okamzite a nikdy viac som to uz nedostala. a to som si myslela, ze je to chronickeho charakteru. neoplati sa zavahat, ale radsej rychlo konaj

jaja

tiež som s tým mala problém, ked som brala hak, každý mesiac pravidelne- teraz som po vysadení trištvrteroka, a neobjavuje sa už...len mi zasa zistili baktériu, kt. spôsobuje rybací zápach výtoku- tiež to bude dôsledok minulého brania hak- lebo sa toho neviem dlho zbaviť!

lagunasa

irita:
mne to tvrdil gynekolog ze to je jeden s najvasich vplyvov na to. a aj na internete to bolo dost popisane. u mna je to jedna z podlednych alternativ. ja zase neverim moc tym liecitelkam...
inac, mne nepomohol ani Wobenzim a to sme za to vyhodili 5000 Sk !

irita

lagunasa tak ja som sa rozhodla ešte nevysadiť uvídm ale zvážila som to a myslím že to nemôže mať až taký vplyv a hlavne po tom co pisala ivinka7.takže môžme potom porovnať a ked budeš mať pozit.výsledok tak to aj ja vysadím takže budem rada ked sa potom ozveš.Ahoj a držím palce

lagunasa

caute znova.
ja som akurat nedavno dobrala balenie. rozhodla som sa HAK nejaky cas nebrat. este som to neskusala takze.... aj tak sa ma HAK po nejakej dobe na chvilu prestat brat aby bola ucinna takze spojim dve veci naraz.
este by som dodala jednu malicku vec z mojej nedavnej skusenosti na protikvasinkovu dietu. ked som su brala asi tyzden a pol tak som do toho mojho vytoku typickeho pre kvasinky zacala este aj jemnucko krvacat. vytok nabral taku hnedastu farbu. tak som si neni ista ci mi ta dieta bez cukru a maximalne ako sa da bez muky ci mi neuskodi... inac jedine pozitivuj je ze som schudla a aj brusko mi splaslo tak aspon to neni take marne. ale to len na okraj. to sa netyka tejto temy a nerada by som to prilis rozoberala.
Irita : daj vediet ako si sa rozhodla. ja ju brat chvilu nebudem tak sa mozme porovnavat.

ivinka7

Ahojte..ja sa trapim opakovanymi mykozami uz asi 4 rok, vystriedala som uz asi 3 lekarov, vyskusala kadejake cipky, kremy, vysadila som aj HAK a nepomohlo..niekedy som uz zufala, ze mi nikto nevie pomoct...ak mat este nejake metody napiste..dakujem