Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

mykoza a antikoncepcia HAK

Príspevok v téme: mykoza a antikoncepcia HAK
lagunasa

ahojte.
chcem si spravit mierny prieskum. uz dva roky sa trapim s mykozou (kvasinkami v posve ) a stale nic. iba sa to zhorsuje. uz som vymenila dvoch doktorov a teraz som zacala chodit k sukromnikovi.
moj prieskum sa tyka hormonalnej antikoncepcie ( HAK ) a jej suvis s mykozou. pytam sa kto ma alebo mal mykozu a vysadil antikoncepciu a pomohlo to a komu to nepomohlo?
piste vsetci ktory mate k tejto teme co povedat. kremiky a cipky ma nezaujimaju, voci tomu som uz imunna ( teda tie kvasinky ), aj dietu uz drzim asi 1,5 tyzdna a stale ziadna zmena. aj laktobacili aj biele jogurty a tak papam ale nic. aj bavlnene pradlo nosim. tieto veci ma nezaujimaju. akurat to HAK a mykoza, pripadne oreganovy, kokosovy olej a tea tree olej (cajovnikovy ). vdaka za nazory!!!

lagunasa

irita:
od RNG som este nic neskusala aj ked som sa ten oreganovy a tiez kokosovy olej snazila zohnat ale v lekarni ho nepredavaju v ziadnej a to som ich obehla asi 10 v roznych mestach. po vyskusani Wobenzimu a vrazenie 5 000Sk do tohto zaruceneho lieku aj na taketo problemy uz neverim na tieto veci. ale dufam ze tebe to pomoze.kokosovy olej som nakoniec nasla v Bio obchode v Auparku v bratislave ale nekupila som si ho...
dnes na noc som si pre tento mesiac vlozila poslednu tabletku laktobacilov takze uvidime ako sa to vyvynie. zatial a teda vysadila som tu antikoncepciu. zatial mam taky pocit ze sa to sice velmi pomalicky ale zlepsuje... o par dni bude mudrejsia.
inac ja som tiez pila caj Lapacho ale toto je vsetko na dlhu trat. sice netvrdim ze sa to da vyliecit hned za par dni ale myslim si ze tie bilinkove vecicky su len ako pomocny doplnok a nie ako hlavny.... neviem. ved uvidis ako ti po pojde s tym.
zase sa neskor ozvem ako to vizera s tym vysadenim tabletiek.
zatial caute vsetky.

akinom007

ja som mala vyse 2 rokov neustale problemy z mykozou,mala som ju kazdy mesiac.dva.
Niekolkokrat som zmenila gyn.pobehala vsetky rozne vysetrenia, aj partner, Nic nepomohlo.
Vysadila som Hak je tomu tristvtrte roka a za tu dobu som dostala mykozu uz len dva krat! Takze mne to pomohlo. Aj tie dva razy co som ju dostala ot bolo po nasteve kupaliska.

irita

langunasa dakejem,no neviem teda či sa mi ich podarí zohnať,ale práve som čitala temu protikavasinkova dita a jedna tam pisala že používa také tablety z výťažkom grepových jadier a vraj jej to pomohlo,tak to chcem vyskušať volajú sa citorvital a vraj stoja 190 sk. A o tej Alchemilke som už aj ja čítala len som nevedela kde ju zohnať ale skusim sa opytať aj v lekárni alebo v čajovni. Je to vlastne bylinka a je z toho čaj čo som ja čítala a vraj je to dobré pri ženských problémoch.A ved za vyskusanie nič nedám. Ja už som aj rozmyslala že si kupim aj od RNG ten oregenový olej ale neviem či mi to naozaj pomôže,ty si ešte nič od neho neskušala?

lagunasa

irita:
to ze si mala problemy aj pred zacatim uzivania HAK to s tym nesuvisi. lebo HAK to priamo nesposobuje. skor velmi znemoznuje liecbu.ani sa to nedostala z toho ale z dlhodobeho uzivania antibiotik a zanedbanim liecby uz mojej prvej gynekologicky... ale je sranda kolko nas tu ma Yadine a problemy s mykozou....
a skus prekonat tu chut na sladke. u mna mi velmi pomohol priatel lebo zo solidarity drzal hladovku na cukor so mnou.a ja som obmezovala aj bielu muku, ryzu, knedle a ine take potraviny.

mississ

Ak vám môžem poradiť tak skúste vysadiť antikoncepciu a kúpte si ALCHEMILKU u ktorejkoľvek bylinkárky.Robte si z nej čaj a pite 1,5 litra denne a spravte si z nej aj sedací kúpeľ.Je to ženská bylina.Ked to prejde čo by malo tak znova nasadte HAK.

irita

no to je super aj ja teraz beriem Yadine ale ja som to mala už aj predtým ked som brala iné resp. už ked som nebrala žiadne....
No langunasa tak mi to potom napis ako sa to vola. To je super ked sa už ani na ten výter nemôžem spolahnúť....ale aj tak budúci týžden už zajdem ku gynekologovi a uvidím čo mi povie,ale teraz som už prestala jesť sladké,aj ked sa dosť prekonávam lebo ja som na tom závislá :( ale ak to pomôže....

lagunasa

freeeya:
aj ja beriem Yadine... teda teraz som ho uz vysadila tak uvidime. teraz neberiem nic... mozem sa spytat ako rychlo po vysadeni ti to zmyzlo?
dik.

freeeya

Brala som yadine a mala som kvasinky kazde 4 tyzdne,zmenila som na mercilon a tri mesiace bol pokoj.Teraz prisli znova,ale mali ovela lahsi priebeh a skor ustupili.Podla mna tam suvis je.