zápcha u bábätka

usnicka

teta erika, ja vsetko konzultujem aj so svojou lekarkou a tu sa skor pytam na rady, ako riesili tuto situaciu ini.
My mame okrem ineho aj bacila v brusku. Inak cvicenie, masirovanie, davanie na brusko u nas nefunguje. Sab simplex je od vetrov, ale nie na stolicu....

teta erika

Ahojte. Ja mam doma 2 deticky a mne vzdy pomahal rascovy caj, alebo stava z nejakeho kompotu. Pripadne ak bolo horsie davala som ten sab simplex. Inak sme nemali vacsie tazkosti, stale sme cvicili (lava ruka s pravou nohou - pokrcit a naopak). Alebo sa treba spytat lekarky....

Ivka 1

Usnicka pomohli by traviace enzymy,ktore sa daju rozpustit v cajiku alebo v ovocnej stave,obsahuju aj vlakninu ktora napomaha vyprazdnovaniu a odstranuje naduvanie a koliky.

svetlana6

ta vlaknina ma napadla kvoli tomu, ze nedavno som to poradila jednej holke, ktorej macka mala problem so zapchou (prepacte, nechcem samozrejme porovnavat macky s detmi, ale tiez je to take male a bezbranne :o) na macicke skusili vsetky mozne "babske" rady, veterinar ju napichal roznymi injekciami, zlepsenie prislo, ale iba docasne. no a vet doporucil pridat do stravy vlakninu. holka rozmyslala ako to spravit (ludia to vacsinou riesia zeleninou, ovocim a cerealiami, ale tazko naservirovat macke knockenbrot s paprikou :o)) tak som jej odporucila benefibru, kedze ta sa da uplne rozpustit v hocicom. zacali to cice pridavat to vody/mliecka/vyvaru a o par dni mi pisala, ze to uplne skvele zabralo, cica znovu kaka a veterinar bol z toho tiez prekvapeny (rovnako ako ja, ze to naozaj zabralo :o)
viem ze deti nie su macky, ale podla mna by to stalo za pokus (po konzultacii s lekarom) na benefibre je davkovanie vhodne pre deti od 7 rokov, moze sa davam udajne aj mladsim, ak to odporuci lekar..