Diagnoza

Príspevok v téme: Diagnoza
tony25

Ahoj. bol by som rad keby ste mi poradili, sedi na mna viac priznakov cukrovky, caste denne a nocne mocenie, unava, sucho v ustach. neviem ale ci to suvisi s moznou cukrovkou, pretoze cukrov, najma glukozy prijimam denne vo velkom mnozstve a nikdy sa to na mne nprejavilo nejako. tuk mam skoro minimalny, cholesterol dokonca mierne pod normalnou hladinou

kikina

AHOJ VOLAM SA RENATA BOLA BI SOM RADA KEBI MI NIEKTO PORADIL PRED DVOMA TYZDNAMI DIAGNOSTOVALI MOJEJ DCERI KTORA MA 2 ROCKI HYPERINSULISM TO ZNAMENA ZE MA V PANCREACI VELA INZULINU NEVIETE CI SA TO VILIECI A KEDI DAKUJEM

tony

to ma každy diabetik number one take stavy,ani nečudo,organizmus musi korigovať nechcene vykyvy cukru v krvi a samozrejme ak je to nanho moc,tak sa to prejavi aj na nalade a na celkovom stave človeka....ale da sa žiť :-)
ja zase pocitujem vetsiu nervozitu pri hypo ale nie je to pravidlo a stane sa to aj pri hyper....

kiki

obcas sa mi stane,ze mam dve hodiny po hlavnom jedle hypo, ked sa menej najem akoby som mala a stalo sa, ze aj po ranajkach a to si na rano inzulin ani nepicham,ale ked niekde furt beham a vypijem viac vody,tak sa mi to proste prejavi..:( pred chvilou som si ale namerala cez 15, hyper sa u mna zas prejavuje chutou niekoho zabit a vnutornou zurivostou(uz len vnutornou, uz sa snazim na nikoho nekricat a ovladat sa:)este to nemam ani rok a uz mam pocit,ze som pripad pre psychiatra,ach jaj...:)

tony

Aj ja sa bojim hypa...asi preto mavam glyčky skôr okolo 8 ako okolo 6,čomu presne zodpoveda aj môj glykovany (priemer za posledne tri mesiace).
Po jedle si viem ustražiť aby som to mal do 8 z tym problem nemam kolko si na ktore jedlo aplikovať humalogu (hodnota do 7-8 pojedle je u zdravych aj cukrovkarov super)....ale mavam obdobia,ked rano mavam okolo 10 mmol...tak teda zvyšim si o 1 -2 jednotky lantusu a dalsie rano mam zase okolo 10mmol,tak zvyšim si.....a tak to zvyšovanie pokračuje tyžden dva a čakam ze to klesne,ale ono to vôbec neklesne(zeby podvedomy strach z hypa?)...a teraz čuj...jedneho dna ked uz vidim ze mi to zvysovanie bazalu nezabera,tak si poviem,ze si dam bazal naspeť na vychodziu davku,teda z pred dvoch tyzdnou to čini aj 15 jednotiek lantusu(proste kapitulacia) a čuduj sa svete,rano mam 6 jednotiek cukru v krvi...je to na po...
Tak isto nemam stale po skoro 20 rokoch pichania si inzulinu poriesenu turistiku,totiz ak idem na turu tak aj po znizeni davky lantusu az o polovicu a castom zajedani mavam hypa,čo je neprijemne...je to nevyspytatelne...ach ten diabetes
Neviem ako si to myslela ze si rada,ze to maš po jedle do 8mmol...mavas aj po hlavnom jedle niekedy hypo? mne sa to stalo ale asi iba dva krat od roku 1990....ale hrozny pocit vidieť vtedy pri zatvorenych očiach v tme žlte zdeformovane slniečka (prejav silnejšieho hypa u mna)

kiki

dik tony, lebo som sa dost zlakla a aj jeho som asi chudaka trochu vyplasila:)mozem sa opytat kolko mavas tie dve hodinky po jedle?lebo ja sa v poslednom case tak bojim hypa,ze som aj rada ak mam 8...

tony

po jedle je normalna glykemia do 8 mmol,na lacno do 6 mmol ale vetsinou to mavaju do 5 mmol(podla merania mojim rodinnym prislusnikom)....to len nam vyvolenym si to po jedle veselo uteka nad 8 mmol :-)preto si aplikujeme tu tekutinu zvanu inzulin

RNG

Bez pichania inzulinu pecen vyraba pre telo dost cukru(gluconeogenesis)aby v krvi neklesol nebezpecne nizko. Ten rapidny pokles moze byt len ako nasledok privela inzulinu.

babetko1985

Dobrý večer velmi by som vás chcela poprosit keby ste mi niekto vysvetlili čo to znamená kongresívna aktívna antrumgastropatia.dakujem

kiki

podla mna cukrovku nemas, keby si ju mal,nevladal by si cvicit. a ano,zle ti bude,ked ti klesne cukor,ale najprv si musis pichnut inzulin...ak sa ti nieco s tvojim telom nepozdava,chod k doktorovi,opakujem sa,ale lepsia prevencia ako zanedbat nieco..