Diagnoza

Príspevok v téme: Diagnoza
tony25

Ahoj. bol by som rad keby ste mi poradili, sedi na mna viac priznakov cukrovky, caste denne a nocne mocenie, unava, sucho v ustach. neviem ale ci to suvisi s moznou cukrovkou, pretoze cukrov, najma glukozy prijimam denne vo velkom mnozstve a nikdy sa to na mne nprejavilo nejako. tuk mam skoro minimalny, cholesterol dokonca mierne pod normalnou hladinou

tony25

moc mi doktor vysetroval uz ked som mal castejsie mocil, ale nic mi nezistili. neschudol som naopak priberam, kedze posilujem. to mocenie neviem, casto chodim v skole, ale to je mozne aj kvoli zime, doma az tak casto nie... cukrov jem naozaj vela, kedze pri posilovani je to zaklad. Predtym nez pojdem k doktorovi si chcem byt isty ze to nie je normalne. nebyva nahodou cukrovkarom zle ked im klesne glykemicky index? lebo prave to, ze mne zle zatial nebolo a to mocenie moze byt aj tym, ze mam maly mocovy mechur. ale kebyze mam cukrovku neviem ako by som to zvladol, ja by som tak fungovat nevedel, u zteraz som dost chudy a davat si este pozor kolko cukorv zjem?

mira

Doteraz si prijímal veľa jednoduchých cukrov a neprejavilo sa to, pretože slinivka stíhala produkovať inzulín a vyrovnávať tak tvoju nevyrovnanú stravu. Pohár ale asi pretiekol a slinivka už nemusí stačiť. Môže vypovedať a je tu cukrovka. Zachrániť sa to dá, ak budeš jesť cukry v zložitej nerafinovanej forme - polysacharidy. Vylučujú sa do krvi postupne, nespôsobujú šok a nepreťažujú slinivku. Polysacharidy obsahujú obilniny, zeleniny a strukoviny.
Cholesterol a tuk majú cukrovkári vysoký vtedy, ak počúvajú odporúčania lekárov a dajú sa na mäso, mlieko, ktoré súce neobsahujú sacharidy, ale cukrovku nevyliečia, naopak, spôsobia komplikácie so srdečnými chorobami, obličkami atď.

kiki

ja som tiez predtym vyjedala sladkosti kazdy den a nemala som problem,proste to prislo zrazu..aj vela pijes a schudol si este? chod zajtra k doktorovi,nech ti odmeria a budes si na istom,potom daj vediet,ako si dopadol