Čo sa to somnou deje?

Príspevok v téme: Čo sa to somnou deje?
Kikuška

Mám 13.Som vyspelejšia na svoj vek.Viem to sama i ľudiaokolo mňa.Je to celkom fajn,ale na jeden problém.
Mám podozrenie že mám bulímiu.Pred rokom sa to začalo.Držala som takú diétu...Jedla som 3krát denne.Aj som schudla.Držala som sa do Vianoc.Cez Vianoce to všetko začalo:nbestále prežieranie.týždeň som jedla poriadne,zdravo ,pravidelne.A ďalšie dva dni som do seba ládovala aj bez prestania.Do prasknutia.Takto to trvalo pol roka...A ´vlastne dodnes.Dnes je tro oveľa horšie.Mám depresie,mindráky,som zúfalaá.Nie z toho ako vyzeráma,el z toho,čo robím,že nejem pravidelne ,zdravo...Nedokážem to.
Moja sestra zažívala niečo podobné.A ja tieť,akurát že v trinástich rokoch.

eny

ten reflux je nejaky pripravok? Lebo ja mam este stale problemy s travenim a tak. Stale mi je zle alebo mam zapchu... Je to sice lepie ako kedysi, ale mam pocit, ze mne uz nikdy nebude dobre travit...

pre magdu

síce si sem písala už dávnejšie, ale ak ti môžem poradiť, tak kvôli tej žáhe teba ísť ku gastroenterológovi. tiež som mala (nebola to celkom bulímia, lebo som z toho celkom vonku) problémy - a mala som veľa problémov v tráviacom systeme, o.i. aj REFLUX. Dá ťa dohromady

eny

Ja som tiez bola za psychologom, ale vobec mi nepomohol. Asi to zalezi na povahe. Ja sa totiz nedokazem len tak niekomu vyspovedat, ako keby sme sa poznali. Ovela viac mi pomohlo, ked som to dokazala povedat kamoske a zmenila som prostredie. Teraz som na intraku a uz rok a pol nezvraciam. Ale ked idem domov na dlhsie, mam take tendencie. Dokazem sa uz premoct, idem sa prejst alebo tak, ale jednoznacne viem, ze mi zmena prostredia pomohla, mozes si najst nejake miesto, kde mozes byt sama a kde ta nic nebude otravovat. A hlavne treba mat blizku osobu, ktorej sa mozes vyrospravat, fakt.

forever?

maga: no..kindedrily by som ti rozhodne jest neodporucala! ja..chodim k psychologovi a neviem, ci mam po tom, iste ale je, ze sa to neuveritelne zlepsilo. zle mi po jedle este obcas byva(najma teraz, ked mam anginu..), ale.. uz sa mi dlho, velmi dlho nestalo, ze by som musela ist zvracat. je ti zle po kazdom jedle?

maga

..a uz mas potom?Psycholog alebo psychiater?Co by bolo lepsie ja som uz fakt zufala a potom ked si s tym chcela prestat tiez ta stale po kazdom jedle nadrapovalo na vracani alebo palila zaha ja to riesim tak ze jem kinedrily...aleviem ze to nieje riesenie

forever?

maga: ahoj, uz si sa o tom s niekym rozpravala? nebolo by podla teba vhodne ist za psychologom, pretoze, tento problem, pravdepodobne, ani nie je fyzikalneho, ako skor psychickeho charakteru. tam ti pomoze jedine niekto, kto na to pojde cez hlavicku. ja som na tom bola rovnako, viem teda, o com hovoris.

maga

ahojte ja som presla kedysi davno z anorexie na bulimiu a teraz som zufala uz s tymchcem prestat uzsa neprejedam ale po vsetkom co zjem mi je na vracanie a niekedy aj vraciam chcem uz normalne zit co mam robit?Magda

sewie

ahoj ,ali,no toto je problem ktory riesi vela dievcat..dost ich na internate priberie,ale vzhladom na to ze sa venujes modelingu,urcite vies ako si udrziavat postavu,takze treba len nezist z cesty!:)a ako?ak mas stres tak radsej sa bez s niekym porozpravat,alebo si v tom meste kde mas intrak najdi nejaky kruzok ci sport-trebars mozes chodit a hodiny taeba alebo aerobiku-kamoske to pomohlo:)hlavne sa neprecpavaj fast foodmi,radsej sa vydaj na cestu do najblizsich potravin a nakupis si viac(zdraveho )jedla do predu..presne si urci co chces v dany den zjest a neporus to...a vzdy ked ta chyti zravost tak sa spytaj sama seba:vazne chcem tu cokoladu(alebo neviem co)alebo radsej dobru postavu?a druha vec-jedlo ti stres neodstrani len zvacsi-ak sa budes este musiet strachovat o to ci priberies!
a novych ludi sa neboj-na intraku sa skamosite veelmi lahko-staci sa pri hocikom pristavit a poziadat o pomoc pri hocijakej somarine-a uz sa zacnete zdravit!ja to poznam-som druhacka:)

alibaba+á

ahojte, môžte mi poradiť..mámm dobru postavu, trošku sa venujem modelingu, no problém je v tom, že teraz sa strasne prežieram, je to tým , že prvácka na výske, novvý ludia, intrak aklimatizacia..a tak stresy, nudu, skuškz riešim prežieranim, viete mi niekto poradit, lebo fakt chcem žiť zdravo a nechcenm prist o moju postavu a chcem sa citiť psychicky fit.prosim