Derealizacia

Príspevok v téme: Derealizacia
ooo

Máte s týmito hroznými pocitmi skúsenosť? Ako s tým žijete a čo s tým robíte? Ja tým trpím vlastne od 14-tich rokov, keď si to tak premietnem... prišlo to len občas a odišlo, ten hrozný pocit nereálna a neskutočna... pocit, že ja nie som medzi ostatnými ľuďmi, že sa čudujem, že oni ma vidia a hovoria na mňa... akoby som videla cez hmlu. K tomu točenie hlavy a pocit na odpadnutie. Vravím, prišlo to len občas, ale vždy ma to desilo k smrti. Potom som pred asi 4 rokmi chytila hroznú úzkosť a derealizácia bola na dennom poriadku. Nasadili mi AD a prešlo všetko, malá dereálka sa občas vyskytla, ale nič vážne. AD som vysadila, úzkosť sa vrátila a s ňou aj derealizácia... AD mi už nezaberajú, derealizácia mi likviduje život... takmer stále akoby sa mi snívalo... mám panický strach z toho, že mi to ostane na celý život, že sa toho nezbavím... poraďte mi niekto ako sa dá takto žiť

silvinciatko

ooo v starom prispevku si sa pytala, ci mi derealizacia zneprijemnuje zivot - ano a velmi, desi ma to....
stale sa tym zaoberam a som z toho nestastna...
citim ako keby som bola na cudzom mieste aj ked som s manzelom doma a akosi aj sama seba si uvedomujem nejako cudzo a blbe je ze to nemam lepm par minut, ale velmi dlho, cele dni...iba trochu ale je to tam...

pipina

ooo, keď to na teba príde, už si skúšala sa na to nesústrediť? Ber to tak, ako keby to bolo úplne normálne, už len to, že tu vidíš, koľko ľudí to máva, by ťa istým spôsobom mohlo posilniť, keď vidíš, že je to bežné. Mne sa to tiež už dávnejšie niekedy stávalo, najintenzívnejšie som to pociťovala v súvislosti s PMS. Ani neviem ako to prešlo. Myslím, že mne pomohlo, že som sa snažila na to nemyslieť, odpútať niečím od toho pozornosť.

ooo

dnes som skúšala test s liečiteľom, ale hlava sa mi roztočila tak príííšerne, že celý deň je horor... a derealizácia ani nevravím, úplne si pripadám mimo diania

ooo

Ele, tak skúšam to a požiadala som aj priateľa a mamu, aby to vyskúšali... tak skúsili a tiež vraveli, že im hlava išla do točenia, ale že to zastavili... ja som to cvičila cca pred hodinou a odvtedy sa mi tak strašne točí hlava, že koniec... a derealizáciu mám hrozivú...

ooo

ale Monika, veď len chcem vyskúšať, čo sa dá... dnes sa snažím na to vôbec nemyslieť a neprežívať všetko tak...