Pravdepodobne ,,NEPLODNOST,,???

Príspevok v téme: Pravdepodobne ,,NEPLODNOST,,???
smutna

Ahojte Vsetci!
Dnes som nahodne natrafila na tutu *skvelu* stranku a rozhodla som sa,ze to naposledy (pred planovanim vysetrenim) risknem a popytam sa na Vase nazory,rady pripadne ine doporucenia.

Moj problem spociva v tom,ze nemozem otehotniet a samozrejme prve co mi preslo hlavou je ,,ci vobec raz budem moct,,.Mam 23 rokov a so svojim priatelom to tahame uz osmy rok (cize zacala som s nim nieco po 15-tke.,od zaciatku sme mali nechraneny sex.Uz asi o rok mi v mojej vtedy este pubertalnej hlave napadlo ,,co tak mat s nim babo :-),,necakala som a vyklopila to priatelovi;ten ma zo zaciatku od toho odhovaral argumentami,ze som este mlada,mam pred sebou skolu a pod.,po par mesiacoch sme to ale napriek vsetkym okolnostiam skusili.Nastalo obdobie netrpezliveho cakania - uz som sa nevedela dockat prvej menstruacie resp.zelala som si aby vobec ziadna nebola,ale ake bolo moje prekvapenie (nemile) ked sa dostavila a to este o 3 dni skor ako mala )-: Uz vtedy ma napadlo ,,co ak nemozem mat deti?,,.Od toho casu sme s priatelom spavali a spavame ako sa hovori ,,naplno,, a vysledky ziadne!Medzicasom som navstivila gynekologa a zdoverila sa mu s mojim trapenim;aka bola jeho reakcia? ,,Ste vydata?,, moja odpoved ,,Nie,,Tak sa tym nezaoberajte!S hlavou dole som vysla z ordinacie a plna hnevu zamierila domov,kde som potom preplakala cely den.Dnes mam 23 aj nieco,stale toho isteho priatela a smutok na dusi...,preto prosim kohokolvek z Vas,kto presiel niecim takym o radu prip.ine info.

PS:to,ze by bol moj priatel neplodny doposial vylucujem,nakolko ma dieta s prveho manzelstva.

novamedicina

Pohľad na neplodnosť je z pozície GNM komplexný a objasňuje ju na viacerých úrovniach. V rámci tohto článku si vysvetlíme tri najfrekventovanejšie základné príčiny neplodnosti.

1. K neplodnosti u ženy prichádza v prípade aktívneho genitálneho konfliktného programu sliznice maternice, keď sú postihnuté aj vajcovody, tvorí sa počas neho nádor, ktorý môže upchať cestu vajíčku na jeho trase do maternice. Sliznica maternice a vajcovodov je z vnútorného zárodočného plátku riadeného kmeňovým mozgom. Daná klasifikácia je potrebná, pretože predurčuje reakciu orgánu na konflikt. Presný popis priebehu konliktu na úrovni maternice a vajcovodov sa popisuje nižšie:

Riadiace centrum: koncový-zadný kmeňový mozog

Biologická funkcia: prijatie, zahniezdenie vajíčka, potomka

Typológia konfliktu: konflikt-sústo, prijatie-prechod sústa

Emocionálna náplň konfliktu: Nepekný, otrasný, genitálny konflikt suvisiaci s mužom, dieťaťom…, obťažovanie dieťaťa, Ponižuje ma muž…, Tak toto sa fakt nerobí…, To fakt ju znásilnili… Potreba zahniezdenia potomka…predovšetkým v kontexte vzťahu stará mama - vnuk-vnučka. Kiež by moja dcérka otehotnela…Nejde o sexuálny konflikt týkajúci sa ženskosti…

Symptómy v konflikt-aktívnej fáze: Plochý alebo karfiolovitý adenokarcinóm, potenciál nepriechodnosti vajcovodov, čo spôsobuje neplodnosť, prípadne mimomaternicové počatie

Názov ochorenia: endometriáza, adenokarcinóm tkaniva maternice, teratóm

Symptómy v post-konfliktnej fáze: tuberkulotické odbúravanie nádoru, zosyrovatie, odstránené prostredníctvo krvácania

Názov ochorenia: metrorrhagia-krvácanie z maternice, biely hnisavý výtok leucorrhoea, ak chýbajú mikroorganizmi vznikajú zapuzdrené “benígne” nádory – polipy, prípadne trvalá nepriechodnosť vajcovodov

Biologické posolstvo-zmysel “ochorenia”: Odstránenie, zbavenie sa nechutného genitálneho konfliktu, zahniezdenie potomka pomocou silnejšieho extra tkaniva, teratóm predstavuje anachronický spôsob rozmnožovania riadený kmeňovým mozgom

Ďalšie možné príčiny neplodnosti sú tieto:

2. Ak žena utrpí tzv. konflikt vyživovania, čoho dôsledkom je adenokarcinóm - adenóm hypofýzy, automaticky sa zvýši hladina prolaktínu v tele a oplodnené vajíčko sa automaticky vypudí. Podobne ako je tomu v horeuvedenom prípade, hypofýza je riadená kmeňovým mozgom a priebeh konfliktu je totožný: v konflikt-aktívnej fáze tvorba nádoru, v postkonfliktej fáze jeho odbúravanie. Poznáme 2 typy vyživovacieho konfliktu, ktorý vyvoláva nadmernú funkciu, prípadne adenóm hypofýzy: 1. Nedokážem chytiť, dosiahnúť na svoje sústo, pretože som prinízky: symptóm: akromegália, 2. nedokážem nakrmiť, postarať sa o svoje dieťa, rodinu: symptóm: zvýšenie prolaktínu, aby sa začala tvorba mlieka, ale bez karcinómu prsnej žľazy. Hormonálna liečba nie je riešením daného stavu, je nutné uvoľniť konfliktný prežitok, obavy ženy z jej neschopnosti postarať sa o budúce potomstvo …

3. Ak hormonálne ustálená žena praváčka ( nekojí, nie je po menopauze, nie je pod vplyvom chemoterapie ), utrpí tzv. revírno genitálny konflikt, hamerovo ohnisko dopadá do ľavej hemisféry mozgu, čím sa jednak hormonálne vychýli v prospech mužskej optiky vnímania konfliktov a nedôjde už k zreniu vajíčok, menštruácia sa do okamihu vyriešenia konfliktu pozastavuje. Ak tomu konliktu dôjde v prvé dni tehotenstva, žena plod potratí. Žena sa zároveň po dopade prvého revírneho konfliktu stáva mierne mániotická. K obnove menštruačného cyklu príde až po vyriešení konfliktu, alebo ak druhý revírny konflikt, dopadajúci už do pravej hemisféry, je vážnejšieho kalibru a misku váh vychýli v opačný smer. V tom prípade sa žena stáva mierne depresívnou, opať sa dostaví pravidelný cyklus.

www.gnm.webnode.sk

babiatko99

ahoj Janecka mne spravili 3 rezy na bruchu. cez jednu ti daju kameru, cez druhu je napojeny hlavny kontrolor operacie a cez tretiu su nastroje ja som musela mat 3 lebo som mala silnu zrazeninu v maternici a museli mi spriechodnovat oba vajičkovody. Vobec to neboli z nemocnice som bola za 3 dni doma a uz mam aj jazvičky zahojene. Ak to chces vediet podrobne daj si cez google- laparoskopia a tam to určite najdes.Dufam ze som ti to aspon trošku pomohla objasnit. Pa

jancecka

hej, dierky, tými ti vopchajú do brušnej dutiny a tam kam potrebujú kamery a sledujú ako to je, pritom keď zistia zrasty môžu ich odstrániť ale budú musieť spraviť dalšie dve dierky alebo jednu ak sú len v jednom vajcovode. Aspoň mne to tak vysvetlovali, tak ma opravte ak to tak nie je

mirka 23

No mne sa zdá že laparoskopia je operácia, len ťa nemusia rezať, ale spravia sa len dve také dierky cez ktoré sa zavedú také nástroje a tým sa operuje.

jancecka

babiatko99 a to ti ako tou laparoskopiu sprechodnili vajcovody?? alebo ako?? Lebo laparoskopia nie je liečba,ale len zistenie skutočnosti, prosím odpíš, veľmi ma to zaujíma

babiatko99

Ahoj ja som prešla tym istym čo aj ty s teraz už manželom sme spolu 5 rokov hrozne sme tužili po miminku a tak som zašla ku gynekologovi a ten mi povedal že musim ist na laparoskopiu vaječnikov lebo ich mam neprechodne a už mam po tom teraz som mesiac po operacii a s manželom sa snažime a aj jeho chut na sex sa rapidne zvečšil ako bol preto lebo vtedy vedel že som neplodna a že miminko z toho nebude ale teraz už len čakame či dostanem alebo nie tak je to trošku aj stres ale mily.Chcela som ti len poradit aby si zašla ku gynekologovi a tvrdo mu povedala že jeho nemusi zaujimat či si alebo niesi vydata že proste chcete miminko a nech ti spravi vyšetrenia plodnosti a to hned spravi aj tvojmu priatelovi spermiogram a tak. Držim ti palčeky nech sa ti to podari a nedaj sa

lenuliatko

mirka23 dakujem.ja nepisem do kazdej temy len tam kde si myslim ze by som mohla nejako prispiet svojim kuskom zivota a aj ked vsade napisem ze mam 19 a som vydata a cakam babo.a nevydavala som s atehotna tak si myslim ze zmenim mozno nazor niektorych zien na materstvo.lebo uz tu boli davnejsie take co histercili ze maju 30 a nechu dieta a partner chce.no ale to je o inom.myslela som ze smutnej pomozem nejako alebo poradim alebo co
mirka23:ked chces mozme pokecat mozes pisat aj do temy tuzba po dietatku lebo tam piseme vacsinou.sme tam taka partia mensia.nebudeme tu kecat na ukor temy smutnej vies.ale som v 7 mesiaci..:)

mirka 23

Booze, náhodou mňa zaujíma v ktorom je Lenuliatko mesiaci, ako sa má a ako to prežíva. Každý si tu môže písať čo chce a pokiaľ tu nepíše vulgárne veci a neuráža iných tak je to OK.