Diabetik a posilovna

Príspevok v téme: Diabetik a posilovna
kiti

Chcel by som sa spýtať či náhodou nemáte niekto skúsenosť s posilovnou.Cukrovku mám 1 rok a pichám si inzulín 3 krát denne.Či su nejaké vitamímy ktoré by som mohol užívať.Predtým než som nemal cukrovku som mal 95 kg .Počas cukrovky som schudol na 70 kg. Chcel by som trochu nabrať a trochu spevnieť .Asi si viete predstaviř ako teraz vyzerám po schudnuťí 25 kg. Pekne dakujem za porozumenie.

bb2

Dobry den ja cvicim pravidelne uz 2 roky a ked som zacal som vazil len 65 kg uz 2 roky mam cukrovku picham inzulin 3x denne teraz vazim 82 kg a aj ked som cukrovkar tak je dolezite si upravit stravu ja jedavam iba ( ryzu:kuracie 300g 3x denne a kazdy druhy den havadzinu asi 600g mam protein od biotechu zero je super mam creatin phx bcaa 4.1.1 protein davam 5 x denne 30g a ziadne sladkosti ziadny umely cukor nic take nedavam a poviem vam ide to celkom fajn aj by som pridal foto bred tym a teraz ale neviem ci sa to da diki

rokitko

ja sa tiez pripajam s tym posilovanim :) nechcem nic ine len ci sa nenajdu nejake vhodne pre diabetikov proteiny nic ine netreba ziadne na energiu a neviem co ani stravu len proteiny co mi nejak neurobia zle s DM2 :)

nthforu

cauko , no čo sa týka posilovania , dijabetíci sú natom dosť biedne z monosťami , ak ti ide o to nabrať svalovú hmotu nepostačí len návštevovanie posilovne , musíš mať treningový program , a úpravenú stravu , ale kedže diabetici majú už aj tak dosť upravenú stravu a prijať denne 180g beilkovin nie je pre nás sranda , aj ked ich príjmaš ako proteinovy koktail stale je riziko že v konečnom dôsledku sa premenia na cukry a voje cvičenie bude zbytočne , keďže si nepribral na váhe , čiže takýmto cvičením si tak maximálne vyrisuješ svaly avšak nepriberieš a uznaj že pri nejakých 65kg vyrysované svaly budú vyzera´t ozaj biedne aj keď si dlho makal v posilovní , ďalším problémom je zdroj energie pred a po cičení. kultúristi si davajú Maltodextín a po cvičení Maltodextín v kombinacíí z glukózou Maltodextín

Maltodextrin je vynikajucim zdrojom sacharidov pred a po treningu. Používa sa do pred a po treningovych napojov.Plni podobnu ulohu ako glukoza rozdiel však je že narozdiel od glukozy nema sladkastu chuť ,ma glykemický index 105 . A štiepi sa na glukozu až v tráviacom trakte.

A toto je zasadná vec , keďže u nás neexistuje žiadna iná možnosť to nahradi´t , fruktóza neide priamo cez inzulín čiže nemá zmysel brať proteiny a tym padom nemá zmysel cvičiť na objem a umelé sladidlá majú veľké množstvo vedĺajších účinkov a vôbec netuším akoby to s nim pri kulturistike fungovalo , jedinu možnosť

takže táto problematika je veľmi zožitá a treba študovať a študovť ale samozrejem ak chceš len trocha pribrat svaly a pdobne ,stačí ti cviči´t doma ,nastavi´t stravu na bielkoviny upravi´t inzulín a mal by si pribrať ale stále to bude trva´t o mnoho dlhšie ako u bežných kulturistov

1tibo1

cau KITI,ja mam DM1 3rok a posilujem dost často,ale dako to s vahamy neprehanam.Nie silove,ale kondyčné cvičenie-menšia váha a viac opakovani

Honzo

Ďakujem za odpovede, som velmi rád že ste si našli čas a odpovedali mi. Ešte raz Vám ďakujem a viem kde sa mám obrátit.
Honzo

adriana

Ahoj Honzo.Vyslovene odborníci tu nie sú,ale všetci máme cukrovku,a odborníci ti aj tak povedia, že najlepším lekárom je pacient sám sebe.A je to pravda, vieme len my,čo a kedy sme zjedli,či sme mali viac fyzickej aktivity, a podľa toho potom upravujeme dávky,samozrejme pod dohľadom lekára.S chorobou sa nedá zmieriť,stále s ňou bojujeme a dúfame,že ju porazíme.Tvoj syn teraz chudne asi preto,že sa zo všetkých síl snaží dodržiavať presnú dietu a asi počíta sacharidové jednotky.Každý z nás tým prešiel.Ale možno chudne preto, že má vysoké glykémie.Ja som mala 20 keď som to dostala a tiež som skúšal všetko možné aj nemožné, aby som sa cukrovky zbavila.Nie je to až taká tragédia, dá sa naučiť s ňou žiť.Erno má pravdu-optimisti žijú dlhšie.Tak držím palce!

erno

tym "niečo ine" som myslel rozne psycho poruchy,rôze infekcie atd je toho vela,preto to musi doktor vyšetriť....a čim skôr tym lepšie.....ale vela roby optimizmus,ktory akosi sam dava všetko nielen v tele do poriadku...je zname,že optimisti ziju dlksie a potrebuju menej doktorov....ak sa človek v tom spletitom živote strati,tak je strateny...vela štastia

erno

nie som odbornik,ale mam DM1 20 rokov a môžem povedať že cukrovku si nastavujem stale...ale možno povedať,že som asi zvlastny typ,lebo mam aj ine hormonalne poruchy....čo sa chudnutia tyka,to musi poradiť odbornik...moja rada je ,zvyšiť trochu inzulin a viac jesť,je to v podstate lahke....možno syn len obmedzil alebo vynechal uplne sladke,koli DM1,ale istu davku,tak aby zbytočne nechudol,či netstol si môže dopriať,"to je to umenie žiť" mal by byt rad,ze nie je opacny extrem,kedy clovek uz nedokaze schudnut,lebo je navyknuty na akysi štandard prijimania potravy...ono vaha ukazuje respktive naznačuje,či treba inzulin zvyšovať,alebo naopak.Je logicke že ak človek je malo alebo nič,tak schudne a zomrie,ak je vela tak trpi na obezitu.Aj pre mna to bol velky šok ked som to dostal a vymyšlal som rozne veci - všetky klasicke ako vynechanie sladkeho ,vela prevela pohybu,kavove vyplachy čreva (toto mi dost pomohlo) atd...lenže ak už proces zniženia tvorby beta buniek raz začne,tak už sa to da iba z rozumom sledovať ako po par rokoch (u každeho je čas iny) sa celkom strati schopnosť vytvarať vlastny inzulin a je plne nahradzovany z vonku,take su fakty.Tak ešte raz ...vaha je ukazovatel toho ci je treba inzulin zvysit a viac jest alebo naopak znizit a menej jesť....naozaj nič zložite....samozrejme pokial tam nie je aj niečo ine.

Honzo

Prosim o radu.
Môj syn (18 rokov) ma cukrovku 3 mesiace.
Stale je v čase nastavovania dávok inzulínu. Sprvoti chorobu tazko znášal, potom sa uz snou zmieril.Teraz ho zas trápi ze zacal dost chudnút - cca 2 kg za dva tyzdne. Pritom dodrziava stravovacie dávky,sportuje atd.
Prosim o odbornú radu. Otec