Zvacsena uzlina na krku

Uzlinaa

Jeej taak to je taktiež perfektná správa :) teším sa a dúfam ,že už budeme mať pokoj s tými uzlinami :)))

netreba

Gratulujem! :)) Ja som sa tiež konečne dostala na hematalógiu, Dr. po anamnéze a vyšetrení, že mi tam nič znepokojivého nenahmatal. Po 2dňoch som si bola po výsledky a konzultáciu, on len kukal do PC a dlhá tichá pauza...potom otázka, že kedy som mala posledné sono, a či si to na krku ešte viem vyhmatať a kde, že sa na to ešte pozrie...po prehmataní, že to môže byť aj sval, ale, že určite treba sono, lebo... a vyjadril sa k odchýlkam v krvi. Potom som mu ešte doniesla správu zo sona, on sa snáď tešil ešte viac ako ja, mám tam totiž momentálne 3 málinko zv. uzliny pri sebe, a preto sa to javilo ako jedna veľká a tá najväčšia, čo som mala sa zmenšila, takže ešte má čaká kvôli výsledkom krvi kontrola a bude dúfam už pokoj :)

Uzlinaa

Tak musím napísať ...ja som už po operácii,uzlina je vonku,že bola riadne veľká aale výsledky sú v poriadku ,reaktívne zväčšená ,takže sa veľmi teším a veľmi mi odľahlo :))))

Janka Kristinka

Marcella veľmi moc sa bojím. Desím sa s toho. Nahmatala som si na ľavej strane krku hrču a prepadla som panike.

A išla som na chirurgiu a tam mi povedali, že je to zväčšená uzlina. A ja neviem z čoho sa to môže zväčšiť?

V noci sa nepotím.

Ale krúti sa mi hlava. Akoby mi klesal krvný tlak. doma si merám krvný tlak a horný tlak býva nízky a dolný býva v norme.

A niekedy ma prepadne chuť na jedlo. A niekedy mávam aj triašku.
Stále chodíevam na záchod a pijem veľa vody a niekedy je to nekonečný príbeh - ale v prípade stresu a nervozity vypijem veľmi veľa vody.

A bývam veľmi unavená.
Mám histaminovnú intoleranciu a dodržujem diétu.
Keď zjem niečo nepovolené tak mám radu zdravotných problémov.
A v strese a v panike ma všetko svrbí a ale skôr to vyzerá akoby po mne chodili mravce a aj na jazyku to pociťujem.

Aj stres môže zvýšiť histamín.

A čo sa týka prechladnutia - nebola som ani raz chorá. A vždy vyšli krvné testy o imunite veľmi dobre všetky biele krvinky boli v norme.
Alergologička mi robila testy na imunitu a všetko bolo v poriadku.

Kvôli HIT nejem vysokokaloricke potraviny a to je za dôsledok únavy.
A nejem ani mäso. A nejem nič čo podporuje krvotvorbu - železo.
Mäso, pečeň. Strukoviny moc nemôžem jesť lebo ma to nadúva. A červenú cviklu som dlho nejedla, špenát nemôžem jesť.

Keď som bola u zubárky a urobila mi gengen zubov a tam mi našla, že mi rastu zuby mudrosti. Bohužiaľ rastu veľmi neskoro. Lebo som mala veľmi dlho mliečne zuby. Ja mám 30. A myslíš si, že budúcnosti môžem mať problémy zo srdcom?

A ani neviem prečo mávam aj nádchu aj keď nie som chorá.
A nemám žiadnu horúčku a ani zvýšenu teplotu Moja aktuálna teplota je 36,4. Inokedy mávam aj 35,5 do 36,5.

37 telesnej teploty si ani nepamätám, že som niekedy mala.

A čo sa týka telesnej váhy tak mám 59 kg ale niekedy mi veľmi klesá a odrazu vážim 54 kg. A ja neviem prečo.

Niekedy mám aj nechutenstvo. A to keď mám 8 dňový menštruačný cyklus. Veľké bolesti brucha, napínanie na zvracanie, bolesti krížov..................vtedy mi normálne nechutí jesť. Ale keď sa mi točí veľmi moc hlava - zakloním sa a mám pred očami hviezdičky a motajú sa mi nohy tak si musím niečo dať.

Bola som v lese a vo vlasoch som zachytila kliešťa.

Ja neviem či ma nepoštípal nejaký kliešť.

Ale teraz čo sa deje nechápem. Mám aj subklinickú hypotyreózu. Výsledku sú zatiaľ dobré ale som sledovaná.

Ale na zadu sánky ma bolí. To sú tie zuby.
A ráz za čas ma pobolievalo aj v uchu.
Ale nemyslím, že by tam bol zápal

Ale prečo uzlina zväčšená do veľkosti 8 mm????
Ale nie je tvrdá na dotyk je mäkšia ale neboli.

Aké budú som ňou robiť vyšetrenia. ORL? Zasa budú robiť krvné testy - krvný t est na imunitu - biele krvinky? Hematologické testy?
Krvný test na zápalové markery? A keď to vyjde všetko negatívne? Čo potom?

Čo mi je?? Bojím sa. Čítala som články príbehy na túto tému a chytá ma des. Všetci mali rakovinu uzlín do jedného.

Veľmi moc sa bojím pane Bože. Ale nechápem ako z tých nervom ešte mám na niečo chuť.

A ešte chcem pripomenúť v detstve som mala neustále angíny v zime jednu a na jaro druhú a boli to veľmi silne infekcie. Od druhej triedy do 9 triedy - neustále chronické angíny. A zistili mi aj strepkoka.

Všetko som napísala.

Bojím sa toho najhoršieho čo môže byť. Čím väčšom strese som tým mám veľa zdravotných problémov. Som v neistote :-(.

Uzlinaa

No presne tam mám aj ja na carotide ,mne celá tá uzlina aj pulzuje ako je prenesená pulzacia z tepny ...najprv si dr mysleli že to je niečo cievne ...ja mám bud týždeň po roku konecne rtg hrudníka tak som zvedavá ....preto sa im podľa mňa nechce do tých op lebo to je rovno na tej cieve ...a mala si robené aj ct a hematol.odbery a odkiaľ si ?

netreba

asi pre rokom v záhlaví, tak som s tým pre istotu zašla za Dr, lebo bola tvrdá a nepohyblivá, potom bol chvíľu kľud, neskôr som začala mať problémy rôzneho druhu, dovtedy sa však táto LU zmenšila a potom cca o 2-3 mesiace som mala na karotíde obojstranne, jedna menšia schovaná, druhá väčšia, a tá väčšia alebo teda tie 2 nad sebou sa mi teraz ťahajú zhruba od polky krku až po sánku

Uzlinaa

Veď práve. ...no uvidím čo zas poriesim ...veď min rok som chodila takto pomaly 3/4 roka po tých vyšetreniach ....tak píš aj ty keď budeš mať niečo nové a ešte tu najväčšiu uzlinu máš na krku ? A kde lokaliz.? A máš aj niekde inde a tiež si si to zistila úplne náhodne predtym tam nebola ?prepáč ja sto otázok .....:))

netreba

Vyhýbajú sa tomu vybratiu, ako keby neviem o čo šlo. Fakt sa nenechaj odbiť, presne viem, aké to je byť v neistote.