Bolesť päty

lenka 50

dobrý večer ja mám problém s vnutra päty bližšie k oblúku sa mi objavila nejaká tvrdá hrčka ktorá ma strašne bolí neviem čo to je ako taký mozol alebo čo aj som si to orezávala to tvrdé ale nič nepomohlo neviem čo mám s tým robit mohol by mi niekto poradit dakujem

Dalida

Ja mam velku skusenost s tymi bolestami v pätach. Oboch. Nepomohli ziadne maste, ved rozmyslajte, nie koza boli a mast ide len do koze, ale boli kost a vedlajsie slachy, ktore su pripadne zapalen bud padnutou klenbou (moj pripad kvoli nadvahe), alebo zlou obuvou.
Vyriesila som to tak ze som si kupila super zelatinove vlozky do topanok, ale len na pätu, nenosila stekle, ani bosa nechodila. Kupila som si na denne chodenie po betone nove NIKE Running Lady, a za pol roka mi vsetko preslo. Schudla som aj 6 kil. Takze dotoho mladez :-)

hobbo

podla toho kolko mas rokov, mna v 13 tiez bolievali paty. az na ortopedii mi zistili ze za patovou kostou pocas puberty rastie dalsia kost a tie sa neskor zrastu. ze je to normalne v mojom veku. asi za pol roka sa to zrastlo a nic ma nebolieva

bio

majka, pomoze na natieranie bylinny krem a na noc previazat medenou satkou,ktora lieci a je proti bolesti. Viac info na e-maily.

majka2767

Bolia ma päty obidve hlavne po noci ked vstavam rano z postele nemôzem dostupovat co ma to tak boli .Bola som aj u lekara ale poslali ma na cievne vraj su to varixy tam mi nezistili ziadny zapal ani trombozu a odvtedy uz len si to mam mastit mastami od bolesti poradte prosim ak niekto ma podobne problemy budem vdacna dakujem.

never mind

NOHA SA OPOTREBUJE
Za bolesti si zväčša môžeme sami, aj keď sčasti sa za nimi skrýva i genetika. Módne trendy neprajú pohodliu a ako hovorí jedno čínske príslovie, každý pár malých nôh stojí celú vaňu sĺz. Nevhodnou obuvou trápime nielen kĺby a chrbát, ľahko si môžeme pomôcť ku kŕčovým žilám či artróze. „Poklesom priečnej klenby častejšie trpia ženy, ich pomer k mužom je asi deväť k jednej,“ vysvetľuje lekárka. „Na vysokých podpätkoch sa celá hmotnosť tela prenáša na prednú časť nohy, ktorá sa postupne preťaží a priečna klenba poklesne. Kostičky sa dostanú do nesprávnej polohy a to spôsobuje bolesti a deformity palcov i prstov, teda haluxy a kladivkové prsty. Deťom, ktoré majú ploché nohy, takéto ťažkosti nehrozia, pretože zvyčajne majú poklesnutú pozdĺžnu klenbu a tá sa dá liečiť ortopedickými vložkami a cvičeniami. Pokles priečnej klenby je nezvratný, noha sa už nikdy nedá do pôvodného stavu.“

bio

karolina pomoze nosit v topankach magneticke vlozky, v ktorych su specialne magnety posobiace na akupresurne body. Viac info na e-maily

karolína-

bože, toto je presne problém môjho otca. má 65 rokov a pri chôdzi ho strašne bolia päty. Výrastky nemá. Tiež nevieme čím to môže byť. Lekárka povedala, že to je pretože má plochú nohu a aj vekom. A viac sa mu nevenovala.

janab

Ja ked sa neviem dopátrať príčiny ochorenia, tak skúšam chodiť k lekárom, ktorí sa tomu venujú. Takže k všeobecnému a pýtať si lístok na ortopédiu, ak tam bude slabý doktor, tak si treba cez známych nájsť nejakého šikovného najlepšie v nemocnici, lebo spravidla na poliklinikách sú už len hlúpi, takže do nemocnice a jasné, že treba aspon odniesť fľašu. to čo bolo predtým, že lekárom sa nosilo, to sa nezmenilo ani dnes..takže ak chcete odborné vyšetrenie a aby sa vami aj zaoberali, tak po známosti a prezent...