Studium psychologie

Irenka1975

Ahoj každému. Som zdravotná sestra, ktorá pracuje v domove dôchodcov už 15 rokov.Už niekoľko rokov sa zaujímam o psychológiu a jej možnosti štúdia. Problém je však v tom že by to šlo len externe. Poraďte mi prosím niekto kde by to bolo možné. Veľmi by som chcela. prečo nám nedajú možnosť vyštudovať ??? V iných odboroch nie je problém, tak prečo práve v psychológii?? Nechápem...:-(((

mooo

Ahojte!
Od októbra budem študentkou psychológie na TRUNI. K prijímačkám - biológia bola tvrdý oriešok, ďalej tam bola logika, psychológia a sociálna psychológia z gymnazistických učebníc a jazyk AJ/NJ.
Tento rok som si ale odštudovala aj na UKF v Nitre priamo na Fakulte sociálnych vecí a zdravotníctva, no iný odbor. Nedá sa povedať, že tam to štúdium je menej kvalitné. Záleží akého profesora/docenta/doktora dostanete na daný predmet.
Ale asi každá univerzita má pedagógov, ktorí robia problémy študentom a aj takých ktorí sú viacej tolerantnejší voči nám.
Veľa šťastia a zdaru všetkým, ktorí sa rozhodnú študovať psychológiu :o)

levicaaaaa

congololingo: psychologia a psychiatria sú dve rozdielne veci. zisti si , kto m aké kompetencie a podľa toho sa rozhodni, čo by ťa v živote viac bavilo.
Medicína sa však študuje najskôr 6 rokov všeobecná, takže s nejakou tou psychiatriou sa stretneš naozaj len málo.

a k tomu čo písal názor: nechápem tvojej poznámke, že niektoré univerzity vymýšľajú kombinácie psychologia + iný predmet.
Na Univerzite Komenského na Pedagogickej fakulte je to tak isto. Psychológia v kombinácii. Je totiž rozdiel či študuješ psychologiu na Filozofickej fakulte s ambíciou robiť raz psychologa, alebo študuješ psychologiu na Pedagogickej fakulte ako učiteľský odbor.
Takže, neviem čo sa čuduješ... zrejme máš málo informácii o možnostiach štúdia...

congololingo

chcem sa spytat co by bolo pre mna vyhodnejsie ...ci studovat na FIF psychologiu alebo na medicinu a nasledne atestacia z psychiarie pripadne psychoterapia.. lebo vazne neviem ako sa rozhodnut som v tretom rocniku na gympli a velmi ma bavi biologia ktorej na psychologii moc nie je skor tak okrajovo

kukiku

Najlepsie na vysokoskolskych szudentov mnohych skol je to, ze navstevuju jednu katedru , na jdnej fakulte, kt. patri jednej univerzite, no aj napriek tomu ohovaraju a siria nazory na tie dalsie.....sa mi paci, ze mnohi z tych, kt. ani len netusia o com psychologia v Rk je, svetosvete tvrdia, ake je to tam trapne.....na zaklade coho???? toho co im povedia vyucujuci??? toho, co pocuju od dalsich takych, kt. netusia o com to je....???ano, a to je presne to, co ste sa naucili.....hovorit, hovorit, hovorit....bez faktov.....co dodat....asi len to, ze skoly cerpaju len z davnej historie...preroze sucasna reprezentacia mnohych univerzit je uplne ina......mna ucili najprv zazit, potom sudit...takze nesudim vasu inteligenciu.....

nazor

externe sa da studovat psychologia vsade... len sa to uz vola distancne... a seriozne sa da psychologia studovat len v BA, v Trnave na oboch univerzitach a v Presove... a nie som si ista ci aj nie v KE... to mam z prednasok... kazdy jeden kto nas uci hovori ake je to strasne co skoly v nitre, banskej, ruzomberku robia zo psychologie a ake kombinacie vymyslaju ako psychologia v kombinacii s telesnou a pod... ked sa nad tym zamyslite je to pravda... inak vsetkly skoly co som vymenovala beru aj externe... a ano prijimacky su tazke, obzvlast v BA, je na prijimackach aj matematika, filozofia, vseobecny prehlad, ale da sa to zvladnut ked naozaj chcete...