Studium psychologie

zuzu1011

Som študentka na DTI a po ukončení bakalárskeho štúdia,by som rada študovala psychológiu....Je možné prejsť na inú VŠ... Mala som v semestroch : psych.osobnosti, vývinovú psych., sociálnu psych., všeobecnú a pedagogickú psychológiu.Ďakujem

anc

psychologia sa da studovat externe na paneuropskej v bratislave, to viem lebo spoluziacka tam ide. ja som sa hlasila na komenskeho v ba a aj ma prijali, prijimacky mi neprisli az tak tazke. test z psychologie bol celkom lahky, len si bolo treba precitat odporucanu literaturu. test zo studijnch predpokladov bol narocnejsi, vela otazok z historie, matiky, logiky, vseobecneho rozhladu, slovenciny a citania s porozumenim.

anc

psychologia sa da studovat externe na paneuropskej v bratislave, to viem lebo spoluziacka tam ide. ja som sa hlasila na komenskeho v ba a aj ma prijali, prijimacky mi neprisli az tak tazke. test z psychologie bol celkom lahky, len si bolo treba precitat odporucanu literaturu. test zo studijnch predpokladov bol narocnejsi, vela otazok z historie, matiky, logiky, vseobecneho rozhladu, slovenciny a citania s porozumenim.

PSY EXTERNE

Katedra psychológie FF TU Trnava oznamuje: Na Trnavskej univerzite v Trnave sa otvára jednoodborové externé štúdium psychológie (externá forma štúdia v odbore psychológia), ktoré je rovnocenné s denným štúdiom (dennou formou) psychológie - Katedra psychológie FF TU (Filozofická fakulta, Trnavská univerzita v Trnave) je tak prvou katedrou psychológie na Slovensku, ktorá takéto štúdium psychológie poskytuje v externej forme garantujúc jeho plnohodnotnú kvalitu, ktorá je založená na 19-ročnej histórii katedry. Katedra psychológie FF TU patrí k zakladajúcemu pracovisku Fakulty humanistiky (v súčasnosti Filozofickej fakulty) na obnovenej Trnavskej univerzite (rok 1992). Svojím zameraním nadväzuje na tradíciu, kultúru a hodnoty pôvodnej Trnavskej univerzity (1635-1777), ako jednej z najstarších univerzít strednej Európy.

Viac informácií nájdete na webovej stránke Katedry psychológie FF TU: -odkaz odstránený-

Zdieľajte, prosím, tento oznam aj ďalej všetkým tým, ktorí by o externé štúdium psychológie mohli mať záujem, ďakujeme.

w3q

Psychológia sa externe študovať dá, v Košiciach teda určite áno. Čo to ale dá študentovi, to posúdiť neviem, určite je vždy lepšie denné štúdium, ale nie vždy je na výber.

Niekto sa pýtal ohľadom psychiatrie, na psychiatriu musíš skončiť verejnú medicínu - 6 rokov a potom akreditáciu na psychiatra ktorá trva minimálne 5 rokov. Na internete nájdeš podmienky akreditácie, je toho celkom dosť. Psychológia zase nieje lekársky odbor, čo vyplýva aj z fakulty. U nás je momentálne rozdiel platov medzi psychológom(priemerný plat v BA je 720 eur a psychiatrom (750 eur) je pomerne veľký, toto mám z prieskumu na naseplaty.sk, takže koľko je to v skut. povedať neviem. Celkovo ale v zahraničí je oveľa lepšie platený psychiater, napr. v USA ma psychológ ročný plat priemerne 96 000 $, pričom psychiater 140 000$. Je na tebe čo si vyberieš, ale podľa toho čo som počul medzi psychiatrom a psychológom na slovensku nieje taký rozdiel.

Je teda len na tebe, či zvládneš medicínu, o ktorej si myslím že je trochu zložitejšia ako psychológia samotná.

Kp FF TU

OZNAM: Na Trnavskej univerzite v Trnave sa otvára externé štúdium psychológie, viac informácií na: -odkaz odstránený-