antikoncepcia a hnacka

Príspevok v téme: antikoncepcia a hnacka
jaja

ahoj, mala som dva dni hnacku a to boli posledne dva dni pred prestavku (7 dnova prestavka ked neberiem antikoncepciu), je mozne ze sa tie posledne dve tabletky dostatocne nevstrebali a tym padom som nebola chranena?mala som totiz dvakrat pohlavny styk ale partner sa do mna ani raz nespravil, teraz mam trosku strach ci som neotehotnela nejakym sposobom, vzdy sa nejaka chybicka vloudi, poculi ste uz o takych pripadoch?mate skusenosti?ako to je?dakujem za pomoc

Dbbsnsnsns

Ahoj, takze mne sa stalo asi nieco podobne , ja mam tiez take zaludocne problemy, chcem ti len povedat ze neboj sa draha, ak sa do teba naozaj nespavim myslim si ze si uplne vpohode, ak si si hned dala tabletku a mala si hnacku tak sa ti urcite nevstrebala ale ak to bol dlhsi cas potom , tak som si ista ze je to v pohode, moja kamaratka spava s jej priatelom uz 2 roky bez antikoncepcie a bez kondomu a on sa do nej nerobi, a tehotna nie je , sice antikoncepcny ucinok sa znizil ale ak sa nespravil tak si myslim ze sa bat nemusis, ja som nedavno mala hnacku a hned ked som vysla zo zachoda som si dala novu tabletku aj pocas dna, neviem ci to niekto robi ako ja ale ja mam jedno cele balenie do zasoby keby sa stalo toto s hnackou alebo keby sa mi tabletka stratila, urcite to ale tak nerobim stale, predsa je to zataz na tu pecen , neboj sa , ak sa budes citit lepsie po tabletke po, kúp si ju (aj ked to cirkev nedovoľuje, tak isto ako aj celu antikoncepciu a kondomy) ale som si istá ze si v poriadku

ivka123456

Áno čítala som vo veľa fórach že môže uškodiť, ale keď si už zajtra nedám antikoncepciu? proste ju chcem už navždy vysadiť, a nechcem potrat, CHCEM len tabletku po, teraz sa tak bojím.. Radšej sa chcem takto tomu vyvorovať! Inak na stránke tabletkapo.sk v záložke: poradna píšu že pri užívaní hormonálnej antikoncepcie sa samozrejme môže užiť tabletka po. Potom neviem čo je to za stránka, sa mi zdala byť dôveryhodná, ale možno je len viac reklamná, ked to tak škodí a oni to tam povolia!

Nela41

No choď ku gynekologičke ale určite si nekupuj tabletku po. Prediskutuješ to s lekárkou .. tá tabletka by ti mohla uškodiť

ivka123456

rozhodla som sa že si pôjdem zajtra kúpiť tabletku po. čo mi zostáva. No pozerám po internete a vraj sa nesmie brať tabletka po, keď beriem antikoncepciu, čože? Čo mám teraz robiť, určite idem zajtra ku gynekologičke, ale môže sa stať že tam nebude (dovolenka), ja si tú tabletku po asi kúpim, užijem ju, ale antikoncepciu vysadím už nastálo.

Ivka123456

Áno čítam teraz toho veľa o tom vstrebaní, ale žeby sa nevstrebala za 4 hodiny? Keď pôjdem zajtra za gynekologičkou, to sa ešte nebude dať zistiť však? asi tam nemusím ani chodiť

M 25

tie konkrétne lieky by to ovplyvnovať nemali, však prečítaj si leták, tam sú také veci napísané .. ale je tu riziko, že sa tabletka nevstrebe, čo je vlastne to isté ...

M 25

účinky hak sú velmi znížené, takže je tu možnosť otehotnenia ... no bola si , sorry, blbá, že si to dovolila .. mali ste použiť kondom..

ivka123456

Ahojte, napíšem to do tejto témy, tiež mám hnačku! V utorok som si dala tabletku sa mi zdá okolo 19:00, vracala som v noci myslím že mohlo byť okolo 23:00. Myslíte že sa tabletka vstrebala?Vychádza to na 4 hodiny.Na druhý deň som mala hnačku, užívam Hylac-kvapky a endiex - tabletky proti hnačke!! Včera (stredu) som si dala ďalšiu tabletku, tá sa isto vstrebala. Dnes (štvrtok) som mala pohlavný styk, a priateľ sa do mňa urobil, nadávam si teraz sama sebe, ale antibiotiká neberiem, a v tom momente mi nenapadlo, že riskujeme.Ani sa tak nebojím o ten deň keď mi tabletka "nevstrebala" lebo si myslím že za tie 4 hodiny vstrebala, ak nie celá tak aspoň niečo, SKôR sa bojím, že či samotná hnačka, a žalúdočné problémy (branie liekov proti hnačke) znižujú účinok antikoncepcie. Ďakujem

Bius

nemala som v baličku pribalový leták tak preto sa pýtam, aj vtedy to je rizikové keď som tu hnačku mala iba raz, čiže ma neprehnalo viac krát? Lebo som čítala, že ak nie, tak nie je problém.

whee_ee

Bius, navyše, kebyže čítaš leták, tak vieš, že keď ťa preženie alebo pregrcne, tak môžeš hneď užiť ďalšiu tabletu, pokiaľ to bolo v uvedenom čase a prvá sa nevstrebala. Vtedy by si ostala chránená.