Atopicky ekzem - pomoze solarium?

ninaw

u mna solarko vobec nepomohlo, ale skus protopan box - u mna senzacne zmiernil svrbenie a asi do dvoch tyzdnov mi zmizli flaky a supinky z noh a laktov

Nika_nika

Skúste protopan Ph balance. Je to výživový doplnok, ktorý je výborný na odkyselenie organizmu. Mnohým ľuďom práve prekyslenie organizmu atopický ekzém zhoršuje. Vo všeobecnosti je dobré výživovými doplnkami podporiť imunitu organizmu

Sona345

Solárium je tak nevhodné na pokožku, veď posledné štúdie ukázali, že naozaj škodí. Ja by som tam nešla ani so zdravou pokožkou a určite nie s atopickou. Ja som na fľaky skúšala už všetko možné ale obávam sa, že sa s nimi musím zmieriť. Snažím sa hlavne predchádzať vznikom nových - kosmetikou na atopickú pokožku, častým premasťovaním, podporou imunity

Baborka

Tak so solárioum by som rozhodne nespekulovala. atopická pokožka je už aj tak dosť citlivá. Ale veď možeš vyskúšať slniečko a uvidíš, či sa ti fľaky budú zlepšovať alebo zhoršovať

fiona11

Najdoležitejšie pri AE je podporiť imunitný systém. Pokožka je len dosledok, príčinu treba hľadať vo vnútri. Ja som silná alergička a na kompeltné prečistenie mi veľmi pomáha pobyt pri mori. Keď sa mi dajú dokopy dýchacie cesty, zlepší sa mi aj ekzém. Veľa ľudí vraví, že keď uzdravili tráviaci trakt, zbavili sa aj ekzémov. S trávením, pečeňou ani obličkami našťastie problém nemám, mojím problémom je dýchacie ústrojenstvo. V čase peľových alergií sa mi vždy zhoršoval aj ekzém. Niekoľko mesiacov používam kompletnú starostlivosť pre atopikov od Protopan a stav sa mi zlepšil. Či to bude trvalé, zistím až časom ale momentálne mi to pomohlo. Vyhovuje mi, že nemajú v ponuke len premasťovacie krémy ale aj výživové doplnky, ktorými možete posilniť telo

julia775

Ahoj, no soláriu by som rozhodne neverila, mám pocit, že jeho negatíva poriadne prevyšujú pozitíva. Liečba atopického ekzému je beh na dlhé trate a nedá sa ho zbaviť úplne. Ale dá sa zvládnuť. Pomocou kozmetiky pre atopikov, častého premasťovania pokožky. Mne tiež veľmi pomáha pobyt pri mori ako na ekzémy, tak aj na prečistenie pľúc. To je ďalšia vec, je dobrú podporiť imunitný systém. Mne sa ekzém vždy zhoršuje, keď som chorá, hlavne v zime, keď ma chytá jedna viróza za druhú. Ďalšie náročné obdobie je jar, pretože som alergická na peľ. Vtedy sa dopujem aj výživovými doplnkami. Pokožka mi len oznamuje, že telo potrebuje pomoc

ete

ja mám exem už niekolko rokov len pod pazuchami...žihlavka,svrbí,páli...kožna mi už dala nemožne a nič..stále dookola neviete poradiť čo s tým(samozrejme že aviváž a kozmetiku nepoužívam)

lubiss

Ja mam atopicky vrodeny a v detstve teda az katastrofalny bol ze ma museli obvazovst ale ziadne flaky na pokozke nemam, jedine ak je leto a som opalena a chytim reakciu ze sa doskrabem vtedy mi ostanu biele mapy, kedze zoskrabem opalenu kozu :)) ale pametam si par rokov dozadu ze som koli tymto flakom bledym hlavne v zhyboch bola parkrat v solarku na jesen koli stuzkovej a pekne mi to zocelilo....tymto nechcem vyspevovat solarko ani nic podobne...ja som s nim nemala problem tak mozes skusit uvidis...

kayaaaaaaaaa

POVINNE PREČÍTAT, VŠECI EKZÉMISTI!!
Ja som mala ekzém od malicka. Chodila som ku koznej stale mi davala nejake masticky, ktore samozrejme pomohli len na urcity cas a potom sa to rapídne zhorsilo.Na zaciatku som mala ekzem len na rukach na slabinach, potom na chodidlach, neskor na stehnach, bruchu, celych rukach a v 16 rokoch sa mi rozsiril na cele telo. Bola som zufala, vzdy som z toho bola nervozna a v noci som nespala.Ked sa mi aj emzem zlepsil, ostali tam flaky. V lete sa to vzdy zlepsilo pretoze slnko lieci. Ku koznej treba prestat chodit, to je prvy krok!! Lekari vam vsetko len zhorsia! Liecila som sa roznymi prirodnymi vecami, ktore mi pomohli ekzem trochu upokojit a potom som nasla nieco super.HIMALÁJSKE AJURVÉDSKE ČAJE EVEREST AYURVEDA. Su proste užasne.Daju sa objednat na internete alebo kupit v urcitych lekarniach, či bio obchodoch. Kazdy caj je na niečo ine. Čaj na ekzem sa volá NIMBA.vsetky caje stoja lem okolo 3,4 eur.Nič nestratíte ak to vyskúšate. Na začiatku vam nebude chutit ale je to len vec zvyku.Pije sa bez sladidiel, cukru, medu. Nič sa vam nezlepší za tyžden, možno ani mesiac, ale po vybrati celej krabicky určite uvidite rozdiel. Dalej mi velmi pomohlo more. Ak mate moznost urcite raz za rok chodte ku moru, vycisti vam celu pokozku. Cez zimu si mozete robit solne kupele vo vani. Obmedzte sladkosti, sladke vody, citrusy a veci,kt. vam to drazdia! Prajem vela stastia a držim palce každemu bojovnikovi z ekzémom!! :-)

el.

a vlastne este mi dala Excipial U Lipolitio ale to nemam pocit ze by nejak pomahalo na tu ruku co je viac vysusena s flakmi