Chemicky peeling

lilly2

asi sme sa nepochopili baby. Ja som nepouyivala len krem, bola som na peeling aj u koznej,a ziadne zazraky sa neudiali. Skor som badala zmenu, ked som pouzivala krem, t.j. peeling na doma. A ako citam, tak podobnu skusenost s peelingom na doma ma aj atlaska

janci111

kys salicylova nie je AHA kyselina (to uz zo vzorca vidis), ta len podporuje hojenie... komercne AHA kys su zname glykolova, mliecna a niekedy citronova... a potom, kazdeho plet sa sprava individualne, aj to berte do uvahy a nenadavajte si do sedliakov...

atlaska

Ahojte
Mám skúsenosť a veľmi dobrú s chcemickým peelingom na doma od MK. Fakt účinné a neškodné, pokial nemáte zapálené akné alebo rozšírení žilky. Mne to zmiernilo vrásky a oživilo pleť, vyzerám teraz "čerstvo". A nemám už fľaky, čo ma teda poriadne štvalo. Nezmizlo to po prvom ošetrení, ale asi tak po 5-6 tich. Vyskúšajte.

retra

lili je fajn ze pouzivas sedliacky rozum, ale tentokrat ta klame, veelmi sa mylis. Ucelom AHA-kyselin tj. kys. glykolova alebo kys. salicylova je vyvolat v pleti zapal po tom co polepta vrchnu vrstvu koze. Ta sa zapali, zosupe a spod nu uz vykuka krasna nova koza bez vrasok a inych defektov. Pravdaze proces treba opakovat aby sme dosiahli pozadovane vysledky. Velmi laicky vysvetlene.. V kozmetike ci uz v lekarskej, alebo inej sa pouziva 30 az 35% kys. viac nie, predtym sa pouzivala 70%, ale sa zakazala. To co sa predava bezne v kremoch je len slaby odvar s nizkym pH, preto len tak postipka..

lili2

baby, sak ma nechajte zit. Toto je forum, a ja som len napisala, ze mi ch.peeling nepomohol. Podla mna su to vyhodene peniaze...a u kozmeticky by som si taky zasah robit nedala. To posudi len ten, co to uz na vlastnej plet zazil.Tot moja odpoved na otazku od taby

retra

Este by som doplnila delphiu, tie bezne predajne kremy s Aha- kyselinami, posobia aj ako jemny peeling pleti, aby ucinne latky mohli hlbsie preniknut do pokozky.

delphia

pre lili2: ten link sa mi nedari otvorit

ano, zamerom chem. peelingu je naozaj vyvolat v pleti zapal- samozrejme ze nejde o bakterialny zapal, na aky asi myslis, ale ak je na danom mieste zvysene prekrvenie- co sa prejavi zacervenanim, zvysenou teplotou v danej oblasti a miernym, casto volnym okom nevididelnym opuchom- tak na tom mieste je zapal. a tento stav je prave za potreby, aby sa zmobilizovali hojive procesy v pleti a zapalom poskodena vrstva sa nahradila novou a zdravou.
co sa tyka kremov s AHA kyselinami- tak tie su slabym odvarom chem. peelingu. daju sa kupit na volny predaj, kdezto AHA kyseliny nekupis nikde, lebo sa pouzivaju v certifikovanych salonoch a dermato centrach. tie remy maju jednak slabu koncentraciu kyselin(do 10%) a aj o malo nizsie pH, nez je na zdravej pleti. tymi kremami sa neda ublizit pokozke (preto ten volny predaj) a keby si na plet nanasala denne napr. stavu z grepfruitu, tak efekt je viac menej rovnaky

lili2

pre delphiu: prepac, nechcela som spochybnovat, co tu pises, lebo kazdy mame vlastny nazor. A ja tu prezentujem to, co som zazila na vlastnej kozi. O koncentraciu tu jednoznacne ide, lebo lekarka posudi tvoj stav pleti a na zaklade toho riedi kyselinu, cize znizuje jej koncentraciu. Okrem toho, je mozne si vsimnut rozdiel v koncentracii, ktora je pouzivana na linku, co si dala ty, a napr. tomto
www.dermapoint.sk, od dermatologicky.
A bozechran, aby sa ti snazili vyvolat zapal v kozi! To kde si take pocula? no to by sme vsetci dopadli, keby to tak fungovalo....:) aj v kremoch su AHA kyselinky a nechodime vsetci so zapalenou kozou. Je to proste bludik... a ak ma niekto zbytocne peniaze na vyhadzovanie, tak nech ich kludne daruje kozmeticke, ved je to jeho vec.

delphia

pre lili2: na chem. peelingu nie je
najdolezitejsia koncentracia v %, ale samotna kyslost pouzitej kyseliny. moze byt hoci aj 30%, ale cim ma menej pH, tym je ucinnejsia. a hlbka ucinku je ovplyvnena casom posobenia na plet ;)
.. a samozrejme ze si bola cervena- vsak prave to je zamer- vyvolat v kozi zapal aby sa mohlo nastartovat hojenie- teda regeneracia