Bojím sa o kamarátku

Príspevok v téme: Bojím sa o kamarátku
charlotte27

Moja najlepšia kamarátka bola celý život pri sebe, pri výške 168cm vážila okolo 85 kg. Asi pred polrokom si povedala, že má toho dosť, začala obmedzovať jedlo a cvičiť a pekne sa jej darilo chudnúť. Vyzerala čoraz lepšie a všetci sme na ňu boli hrdí. Avšak dnes už dospela do štádia, že zhodila už vyše 30kg. Má 52 kg a každým dňom je chudšia a chudšia. Viem ešte to nie je alarmujúce, ale... Ona nič neje. Nechce zjesť ani len mrkvu, vôbec nič, stále len pije minerálku, keď jej dám čo i len bobulku hrozna, odmietne to s tým, že priberie. Každý deň strašne veľa cvičí. Stále je jej zima, preboha veď neprijme žiadnu energiu a vydá jej tak veľa! Už sa mi priznala, že minule po jedle zvracala.. :( Nechce si dať povedať, strašne sa o ňu bojím, nechcem aby to zašlo ešte ďalej. čo mám robiť?

RNG

Ked niekto prestane jest, scvrkne sa mu zaludok, prestanu vylucovat kyseliny a enzymi(telo setri energiu) a potom aj ked nieco zjes, telo nie je schopne to stravit, v zaludku sa to rozklada aj to vyvratis, lebo sa tam vytvoria toxiny.
Boli pripady ludi z koncentracnych taborov, ze ked sa po dlhom case hladovania poriadne najedli, telo im to nezvladlo a zomreli.
Dievca by malo prestat dietit a postupne pomalicky znova zacat jest, lebo to bude mozno trvat este mesiac, nez bude moct stravit tych nevyhnutnych 1200 kcal pre zivot, a medzitym bude este stale stracat vahu, teda nielen tuk ale aj svalstvo a kostnu hmotu.
Optimalna davka je ale vyssia, okolo 1800 kcal minimum
pre take stihle dievca.
Mala by si precitat nejake poviedky od vaznov v koncentrakoch, hlavne lekarov, ktori presne na sebe pozorovali upadok pri roznych kalorickych prijmoch a videli okolo seba umierat stovky ludi na choroby sposobene podvyzivou a nedostatkom obrannych latok.

charlotte27

ma 18 rokov. Ona vlastne chcela schudnut do velkosti M, ale nejako sa jej to vymklo spod kontroly... Ked je u mna na par dni, tak to vidim, ona tvrdi ze je az prilis vela, ale uznajte - predvcerom zjedla za cely den jeden balicek BeBe dobre rano a isla sa zblaznit ze ako to mohla dopustit... :( Nejdem jej dohovorit, dokonca aj moj priatel ju nahanal s lyzicou aby si dala aspon kusok mrkvovo-jablkoveho salatu, ked nic ine... ALe ona nie :( Darmo jej rozpravam ako zle moze dopadnut, vzdy sa na mna urazi. Tak ja kontaktujem jej rodicov, dufam, ze sa aspon trochu spamataju, lebo doteraz ju cely zivot mali v pazi... Ona byva u starkej a ta jej v podstate nic nemoze, lebo Lenka je akoby "hlava rodiny" u nich... ja osobne chodim ku psychologicke takze to jej tiez mozem vybavit ale nemyslim si ze tam pojde... totiz ona si vobec neuvedomuje ze jej nieco je...

charlotte27

ma 18 rokov. Ona vlastne chcela schudnut do velkosti M, ale nejako sa jej to vymklo spod kontroly... Ked je u mna na par dni, tak to vidim, ona tvrdi ze je az prilis vela, ale uznajte - predvcerom zjedla za cely den jeden balicek BeBe dobre rano a isla sa zblaznit ze ako to mohla dopustit... :( Nejdem jej dohovorit, dokonca aj moj priatel ju nahanal s lyzicou aby si dala aspon kusok mrkvovo-jablkoveho salatu, ked nic ine... ALe ona nie :( Darmo jej rozpravam ako zle moze dopadnut, vzdy sa na mna urazi. Tak ja kontaktujem jej rodicov, dufam, ze sa aspon trochu spamataju, lebo doteraz ju cely zivot mali v pazi... Ona byva u starkej a ta jej v podstate nic nemoze, lebo Lenka je akoby "hlava rodiny" u nich... ja osobne chodim ku psychologicke takze to jej tiez mozem vybavit ale nemyslim si ze tam pojde... totiz ona si vobec neuvedomuje ze jej nieco je...

cajarka

Problem nevidim v tom, kolko vazi, ale ze NIC neje. Vaha a vyska naozaj nie je ukazovatelom ani choroby ale ani dokonalosti. Predsa cena cloveka a kvalita jeho zivota je v comsi celkom inom, nie vo vychrtlej postave manekynky. Toto musi tvoja kamoska pochopit a prijat za svoje

cajarka

Je to uz u tvojej kamosky velmi vazna a zivot ohrozujuca diagnoza. Vseobecne sa oznacuje ako PPP = poruchy prijmu potravy kde anorexia patri. Upozorni rodicov. Obavam sa ze ty to s nou nezvladnes

silvikl

aj ja mam presne 168cm a 51 kg,nieje to az tke horzne..ale chudsia by som uz nechcela byt....asi jej hrozi daka porucha,by som povedla..asi anorexia...neviem,hlavne ty jej musis pomoct....kolko ma rokov?

rebeccaa

tak treba,aby zasla za psychologom....uplne vazne...ani nasi to nevidia,ani by som im to nepovedala....a myslim,ze by to ani nepochopili...potrebuej odbornika!!!! vazne...aj ja sa chystam povedat mojej psychologicke,ze zvraciam...konecne mam odvahu.....