Nadmerné potenie

pdXxJMJdlb

A čo má človek robiť, keď sa potí na hlave a tvári?
Akonáhle je teplejšie, tak mi pot steká po tvári, kvapká z vlasov, nedajbože, keď sa mám s niekým potom rozprávať, vtedy už prepukne naplno a nedá sa to nijako zastaviť...
Čo ja by som dal za to, keby som sa namiesto toho potil v podpazuší :(
Na toto by sa dala tiež vykonať tá sympatektómia?

senoritta

luci234 : pred operaciou si presne povedala ake potenie ta trapi a co chces odstranit? nie je to len v nepochopeni? pretoze podpazusie treba doktorovi povedat zvlast, pretoze od toho zavisi, kde nerv pretnu.

beni1

to lucy 234: urcite to pripomen lekarom, zavisi ako ti operaciu robili... moze byt viac pricin preco potenie pretrvava...

Thuglife

Tak to si mala hned povedat doktorom,ze ti to nepomohlo mozno volaco pokazili...mne to pomohlo uplne,teda ak neratam to prirodzene potenie,ale to je take mizive,ze to nezanecha ani stopu na obleceni...skus sa pozhovarat z doktorom ked pojdes na vyberanie stehov;)

luci234

Ahojte, ja som vyse tyzden po operacii - nadmerne potenie v podpazusi a nie je to v poriadku - potim sa stale, mozno trosku menej, ale stale. mate niekto z tych, ktori podstupili operaciu rovnake skusenosti?

beni1

to senoritta: ano, mne to robili este starym sposobom, t. z. cast nervu isla komplet von...:-( okey, nieco na tvojom nazore je, ale rovnako ako su ludia, ktori boli operovani starym sposobom, a maju zanedbatelne KP, tak som cital aj o "zaklipovanych" s vacsim KP... a klipy sa spatne odstranovali... ale beriem, statisticky moze byt pravdepodobnost, ze u "zaklipovanych" sa prejavuje KP v mensej miere...

cize potencialnym zaujemcom o operaciu odporucam:

ak operacia, tak jedine klipy! kompletne prerusenie nervov neberte! to uz seriozny chirurg asi ani nie schopny urobit...;-)
podla mojho nazoru, to, ze ci vznikne kompenzacne potenie alebo nie, zavisi PREDOVSETKYM od PRICIN nadmerneho potenia (a tie su ABSOLUTNE individualne, ktore si treba sam otvorene pred sebou alebo v ramci otvoreneho dialogu s lekarmi analyzovat) a celkoveho fyzickeho a psychickeho stavu konkretneho cloveka (bohuzial, zatial som este nepocul o nejakej "sablone", ze u tychto pacientov operaciu mozeme urobit a zasa u inych nie, lebo maju vacsiu predispoziciu ku kompenzacnemu poteniu...:-( cize ostava to vasom osobnom chceni a trochu aj risku...;-)

summa sumarum: ak nadmerne potenie ma fyziologicke priciny, vtedy operacia moze byt vcelku uspesnym riesenim... ale ak ma jednoznacne psychicky povod, tak je to skor slepa ulicka... v takomto pripade, vy nadarmo chirurgicky prerusite nervy (a teda odstranite symptomy choroby), vasa "hlava" si najde inu cesticku, napr. v podobe zvyseneho KP...

cize tolko, moj osobny nazor... nehovorim ani ze chodte do toho ani ze nechodte...

Thuglife

No vidim,ze sa tu rozbehla riadna debata dnes:) no s tym potenim po dazdi som mal zmiesane pocity...niekedy po dazdi som mal suche ruky,ale zasa inokedy sa mi po dazdi potili este viac a nielen ruky...takze ja by som to nepripisoval tej vlhkosti vzduchu.Ale asi je to individualne.Ale to,ze po 22 hodine sa prestane telo potit mozem potvrdit za rok sa mi stalo mozno 5 krat,ze som sa trocha spotil aj po tej hodine,ale to muselo byt extremne teplo cez den ktore pretrvalo az do noci:)

senoritta

no tiez som si to nejak takto vysvetlovala..takze prestahovat sa do dazdivych pralesov, a vyliezat len po 22 hodine ako sova :-D)))jeeezismariajoozef..

fgf

hm, tak asi viem kde sa prestahujem :)) A po 22 hodine mne sa tiez uz vobec nepotia ruky, to je vraj preto, lebo telo sa uz pripravuje na oddych a "vypina" potne zlazy, lebo uz nie su potrebne

senoritta

fgf: hm, dazdivo nebolo, ale je to take pasmo, kde je vlhci vzduch..po dazdi som sa nepotila ani ja a ani po 22 hodine, co bola haluz a nevedela som si to vysvetlit..