Hepatitída C

marcelino7

mam cecko 2 roky...mam za sebou biopsiu pečene a zisteny genotyp chvalabohu genotip 3....na jar sa idem liečiť...berem to v pohode,ale každy organizmus a psichika to zvlada inac...mam vela o tom zistene,liečba je sice narocna ale da sa to ,ja osobne sa toho nebojim....

evelyn

edit aj lucka,
ozvite sa mi na mail, pracujem s prírod.produktami ťanši a môj syn tiež prekonal H c, ale liečil sa vtedy interf.bolo to niečo strašné, ale už je to za nami, teraz užívame tieto produkty, vtedy na našom trhu ešte neboli. Už som o nich viackrát písala, tak sa nechcem opakovať. Ale pomáhajú.

petr___

Hepatitida C je sice prevít, ale dá se s ní žít celkem dlouho. Já to dělám už 30 let :o)

Petr

Zájemce o informace zvu na svoje stránky
www.hepc.cz

marfuška

Tá moja kolegyna ani nevedela,že niečo také prekonala.Prišlo sa na to až pri preventívnej prehliadke,ked mala vysoké pečenové testy a pátrali po tom,že z čoho.Čo si pamatám tak ležala na internom,potom bola kdesi v Martine ale čím ju liečili veru neviem.Jej to potom uznali ako chorobu z povolania a viem tolko,že je dispenzarizovaná u gastroenterologa a raz do roka chodí na kontroly na pracovné lekárstvo.A Ty máš nejaké konkrétne tažkosti z toho?Lebo ona je celkom v pohode.Je niekedy viac unavená,ale to sme v podstate všetci.Na jar mala po dlhej dobe chrípku a tá ju teda dost vyčerpala,ale potom sa zasa rýchlo dala dokopy.

edit

Ahoj Marfuska. dakujem za povzbudenie. Ja som sa uz na to liecila , ale nic nepomaha, injekcie nezabrali. nevies akym sposobom sa tvoja kolegyna uzdravila? co jej davali? a kde sa liecila? co sa tyka jedla ja si davam stale pozor co jem, ziadne takze a mastne jedla.

marfuška

Edit,ako to myslíš,že ju máš vo velkom štádiu.Mám kolegyňu,ktorá prekonala hep.C v čase,ked sa ešte moc o nej nevedelo,ani neboli možnosti na jej vyšetrenie.Dlho trvalo,kým prišli na to,že prekonala skrytú formu hepatitídy C.Odvtedy uplynulo minimálne 15 rokov,kolegyna sa medzitým vydala,porodila a má sa dobre.Samozrejme,že si musí dávat vačší pozor na pečen.Žiadny alkohol,lieky,stravuje sa v podstate normálne,len sa vyhýba jedlám ktoré viac zatažujú pečen/údeniny,mastné a pod./Myslím si,že to nebude až také hrozné,ak si dáš trocha pozor dá sa s tým normálne žit.Samozrejme,že treba častejšie kontroly u lekára,aby sa ten stav sledoval.