Tumor marker?

Príspevok v téme: Tumor marker?
janamak

Prosim Vas....ak mate skusenost, podelte sa. Dostala som menzes o tyzden skor. v treti den krvacania prisli poriadne bolesti. Musim povedat ze vzdy som mala nepravidelnu menstruaciu a bolestivu. No teraz to trvalo o cca 4 dni dlhsie. Gynekolog pozrel maternicu usg a povedal ze je to myom. Dal mi urobit test / tumor marker. CA 125 mam 95 U/ml a to je vraj velmi zle. Sedimentacia 10/20 a krvny obraz normalny. Brucho neprehmatal a gynekologicky ma tiez nevysetril aj ked uz nekrvacam. Absolutne neviem co ten tumor marker znamena????To akoze mam rakovinu? Neviete mi niekto nahodou precistit hlavu? On ma poslal na onkologiu. V utorok tam idem.

LENUSACIK

Pekny den prajem. podla vsetkych vysetreni mam zapal hrubeho creva ale nie je charakterizovany vraj nic vazne a reflux zlce.beriem lieky helicid a novalgin. Ostatne vysetrenia mam v poriatku aj ultrazvuky,konolo,gastro.histologia je ok. uz som mesiac pn na zaciatku som mala CRP 270 bola som aj v nemocnici a teraz mam CRP 5. ale dnes mi zistili u ginekologa :
MARKERY 125 MAM 361
HCG negat Mozete mi prosim poradit,povedat co so mnou je.mam 25 rokov bezdetna a antikoncepciu neuzivam. Dakujem velmi pekne za odpoved

CHCEM ESTE DOPLNIT VIAC GINEKOLOGOV MA VIDELO A POVEDALI ZE SA IM TO NEZDA VRAJ VIDIA VSETKO V PORIADKU

llek

Ma ten pacient C66 alebo C64? C 66 je nador mocoveho mechura, C 64 je nador oblicky. Podla toho co pises, je to asi nador oblicky s metastazami do kosti. U niektorych pacientov sa toto ochorenie sprava velmi agresivne a chemoterapia velmi nezabera. Ak ma bolesti, velmi dolezite su lieky proti bolesti, dnes je k dispozicii vela ucinnych liekov a pacienti maju na ne pravo. Ucinne z hladiska tlmenia bolesti je aj oziarenie najbolestivejsich miest.

MERESMERES

chcela by som sa spytat co mam robit ak ma pacient tumor s diagnozou c66 ma to na ladvine,v kostiach,v stavcoch,rozsiruje sa mu to strasne rychlo ma metastazy po celom tele,ma neskutocne bolesti a ja mu neviem ako pomoct

janamak

vsetkym :) ... ako dobre ze som zavitala na zdravie...vdaka vam som pokojnejsia a urcite lepsie zaspim...vdaka a dobru noc

jablonkaa

janamak, pozri pod tento stlpec, alebo napravo - doplnky vyzivy RNG. alebo jednoducho zajdi na -odkaz odstránený-

panča

nestraste ju. Su to zapalove markery. Mozes mat len silny zapal (a na uplne inom organe).Skus googlovat, urcite sa upokojis..ved aj chalani mozu mat pozitivne HCG a nie su tehotni(ale to je vtedy zle, len to uvadzam ako priklad).Hlavne sa ukludni a pockaj na ostatne vysetrenia

janamak

RNG...medzitym som sa tu potulala a nasla som viacero tvojich zaujimavych prispevkov a reakcii na ne...ak som dobre zachytila tak ty mas nejake obchody? tak ak mozes posli mi kontakt na obchod. Dakujem

RNG

indonal dostanes v lekarni, lebo je to liek. Je sice vyrobeny z vytazku z kapustovin, coze by to mal byt potravinovy doplnok ale schvalili to ako liek. Enzymi(Pancreatin, bromelain, papain, Multienzyme ...) dostanes v roznych predajniach , aj mojich. Tak isto jodovu tinkturu, ktoru som casto odporucil pouzivat 1 az 2 x tyzdenne, flak asi ako dlan(10 kvapiek na spodok brucha)
Enzymaticke cistenie tela je branie enzymov hodinu pred jedlom, 2 krat denne.

janamak

dakujem RNG a prosim ta o instrukciu...vies pre mna je toto vsetko absolutna novinka.Enzymi a jod si viem kupit v lekarni? Indonal je na volny predaj? A vdaka :))) ... som pokojnejsia