Tras rúk

Príspevok v téme: Tras rúk
janka155

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť o mojom probléme. Nezaradila by som ho vyslovene do sociálnej fóbie, lebo nie pri všetkých ľu´doch sa mi to stáva. Asi dva roky mám problém, že som príliš nervózna z niektorých vecí a potom mi strašne bije srdce, potím sa a trasú sa mi ruky. A čo ma najviac znepokojuje, že sa mi trasú napr. aj pri obede s rodinou. Predtým to bolo horšie, mierne som sa naučila to ovládať psychikou, ale aj tak si v niektorých situáciách neviem pomôcť. Napr. keď mi niečo donesie doručovacia služba, tak sa ledva trasľavo podpíšem na papier a srdce mi ide vyskočiť. Ale rozprávať sa z ľuďmi nemám problém. Má niekto podobné skúsenosti? A ako sa to dá riešiť? Strašne mi to obmedzuje život

RNG

Skus nieco okolo hypoglycemii. Tj snaz sa jest komplecne nizkoglycemicke sacharidy, ktore uvolnuju cukor pozvolne a dlhodobo, takze nebudes mat nizko cukor v krvi nikdy.
Naviac dlhodobo si sanujes pankreas.

zazu

Dobry den ja si tiez obcas ze sa mi trasu ruky. ked som bol v puberte a hral som basketball, po zapase sa mi dost triasli ruky ale to som este pochopil. dnes mam 21 rokov a trasenie ruk si vsimam len vtedy ked som hladny. Co to moze byt ?

RNG

Fobie zo stresu, tremy, dokonca depresie, su vysaledkom zvysenej spotreby roznych neurotransmioterov a nasledovnej vyroby hormonov. Moja zena to riesi tym, ze si zoberie doplnok vytazok z lubovnika bodkovaneho(St Johns Woprt) , jednorazovu davku s obsahom 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, zaberie to asi za 2 hodiny a ucinok trva vyse 8 hodin.
Pozor, za prve je to narazova davka a neodporucam ju brat viac nez raz denne, alebo aj menej,len podla potreby,
a tiez nestaci hocijaky lubovnikovy produkt, ale musi byt tem obsah oboch ucinnych latok presne dodrzany. Samotna jedna z nich, ako obsahuju niektore vytazky(hypericin) nie je dostatocne ucinna. Treba obe a v danej davke.

JEZIBABA07

REAKCIA NA atm VOBEC NEMAM STRACH PRED CUDZIMI LUDMI PRAVE NAOPAK SOM SMELA NEVADI MI SA POZHOVARAT S CUDZIMI LUDMI NEMAM VTEDY ANI TREMU ANI STRACH MYSLIM SI ZE TO SOCIALNA FOBIA NIE JE A K LEKAROVI MI JE IST SMIESNE CO MU POVIEM ZE TO MAM LEN PRI PRACI KED SA NIEKTO NEZNAMI NA MNA POZERA ...

JEZIBABA 07

VOBEC NEMAM STRACH Z LUDI BEZNE Z NEZNAMYMI LUDMI SOM UPLNE V PORIADKU LEN PRI PRACI V ROBOTE AK SA SPOMENIE ZE PRIDE NAVSTEVA A ZACNU CHODIT PO STROJOCH A DIVAT SA NA NAS NEVIEM PRECO SA DOSTANEM DO STRESU KED MI TI LUDIA VOBEC NEVADIA LEN RUKY SA MI ROZTASU AKONAHLE ODIDU JE TO OK.A TO MAM UZ 45 ROKOV JE TO NEPRIJEMNE HLAVNE PRED CUDZIMI LUDMI JA TO OTOCIM NA SRANDU ALE V HLBKE DUSE MA TO STVE PORADTE RADSEJ TIE HOMEOPATIKA.STITNU ZLAZU MAM VYBRANU.DAKUJEM

atm

to co opisuje zadavatelka temy a aj tu nizse nick jezibaba nie je prejavom nejakej fyziologickej resp nervovej poruchy ale cisto psychickej a vola sa to socialna fobia, teda strach z kontaktu s ludmi a tras ruk je len dosledkom stresu ktory pri tom takyto clovek preziva

JEZIBABA 07

AHOJTE.MAM TIEZ PROBLEM S TRASENIM RUK AJ NOH PRI PRACI AK SA NA MNA DIVAJU CUDZI LUDIA.NEMAM Z NICH STRACH PRAVE NAOPAK RADA BY SOM UKAZALA ZE SOM SIKOVNA ALE RUKY A NOHY MA NEPOSLUCHAJU BUSI MI SRDCE RUKY A NOHY SA TRASU NEVIEM TO OVLADAT KED ODIDU ZNOVA JE TO V PORIADKU CITIM SA AKO BLBEC. VITE MI PORADIT HOMEOPATIKA LEBO K LEKAROVI BY SOM NESLA ANI ZA SVET.DAKUJEM

janab

Práve dnes o tom bola relácia v telke. Doktor tam spomenul stres, alebo štítna žľaza..mne sa trasú ruky napr. ked mi veľmi klesne hladina cukru v krvi, ked zjem niečo sladké..Ak sa na to človek zameria, že je to problém, tak je to ako začarovaný kruh. Doktor poradil, že stres dobre odbúra pol deci alkoholu a tras prestane, avšak tu hrozí, že ide o alkohol...Takže odbúrať stres..zopár dní dovolenky, nemyslieť na to, že zase sa ruky budú triasť..alebo ísť na neurologiu a nejako to liečiť.