pooperacna rana

Príspevok v téme: pooperacna rana
mendi

Cafte cafte
Mam otazku, ze co je take dobre na pooperacnu ranu, akoze ktoru mate na fleku ktory celkom pri kazdom pohybe vyuzivate, akoze stred brucha aaaa este nemate ani vybrate stychy, respektive kovove cvoky, no a proste na jednom mieste ta rana stale tak mokva alebo co, proste sa trochu otvara a bla bla a tak ze co s tym... Len nenapiste ze chodte s tym k lekarovi, lebo ti to zhodnotili ako no "ze vsak trochu krvicka... No vsak to nejako vydrzite a podobne" Akoze oks, ale po par dnoch je to stale v rovnakom stave a vobec sa to nelieci a bla bla.. Tak ci nahodou nemate nejaky recept alebo co dikes.

dankajanka2

skus wobenzym vraj po operaciach pomaha, kupila som ho mame ked jej operovali zlcnik a strasne sa bala ci sa to zahoji a pomohlo

[zruseny12]

no asi fakt musis s tym k lekarovi,alebo skus si to oplachnut harmancekom aspon teraz kym nepojdes k lekarovi a daj si na to nejak leokoplast a pod to namoc nejak gazu do harmanceka aby ti to aspon trochu hojilo a neotvaralo sa...trochu ti ten leukoplast bude ranu drzat pohromade...viem,ze rana by mala byt neprikryta,ale ked ina moznost nie je....sak zajtra radsej skoc k lekarovi...

mendi

Ale ono to je na vsetkych miestach pekne zahojene, respektive dobre sa to hoji aj rana je sucha aj vsetko, len v tom jednom mieste, kde boli zle zasadene cvoky to je cele rozryte a debilinky... A tak som tie cvoky vybrala a ked to je na vzduchu tak rana sa hned aj pekne vysusi ale ako nahle sa ide na wc alebo pod tak sa musi postavit a teda znovu to na tom istom mieste praskne.. ach jaj.. dikes za rady, som zvedava co na to povie lekar.. asi zasa nic

vilaamalka

mendi ,,,j doležite je aby si našla pričinu prečo sa to nehoji a nedala sa odpinkať od doktora , ved ide o tvoje zdravie a nie o jeho

[zruseny12]

prave tebe sa vobec nehoji podla toho ,co pises...len mokva....no ale nie som odbornik,ja len som uvazovala,ci to nemoze byt tym...tazko radit...takto na dialku...

mendi

Maria cukrovka to nebude a rana sa nehoji pomaly...
Vilaamalka myslim ze nie, alebo dufam?:D:D:D To skor len tie cvoky debilne na tych nejakych miestach boli zle poscvakavane... Lebo vsak nemoze jeden koniec koncit priamo v rane alebo tak... :-/

[zruseny12]

mendi,ale ked sa ti tak pomaly hoji rana bude nejaky problem,cukrovkari maju problem ,pomaly sa im hoja rany...

mendi

ale lekar to skusal mackat pinzetou a neviem cim vsetkym a aj vybral dva cvoky ze nech si to kukne a ze ziaden hnis tam nie je, ze to len tak asi ze z nicoho sa robi... nechapem:-/

Inak wobenzym uzivat je blbost? alebo kedy sa uziovat nemoze?

vilaamalka

ja som mala jednu kolegynu a jej švagrina to tiež mala mokvalo jej to a zrazu , sa jej ta rana roztrhla cela a z toho len vytrisklo kopec hnisu